Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Wieszczętach 
w roku szkolnym 2013/2014

  • Wyróżnienie dla Beaty Bratkowskiej w części plastycznej Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz";

  • Finalistki Międzynarodowego Konkursu Ekumenicznego Wiedzy Biblijnej "Jonasz": Aleksandra Sikora z kl. III, Weronika Kuś i Anna Suchodolska z kl. V oraz Klaudia Guzdek z kl. VI;

  • Wyróżnienie dla Klaudii Guzdek z kl. VI, Maksymiliana Mazur i Kacpra Szymali
    z kl. III
    w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2014;

  • I miejsce dla Eweliny Kidoń z kl. VI w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim w Wieszczętach;

  • III miejsce dla Maksymiliana Mazur z kl. III w XI Gminnym Konkursie Recytatorskim w Wieszczętach;

  • Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo w roku szkolnym 2013/2014;

  • Wyróżnienie dla Eweliny Kidoń z kl. VI w finale Konkursu recytatorskiego poezji religijnej
    „ Nie lękajcie się świętości”;

  • I miejsce dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Poznajemy Europę";

  •  II miejsce dla Anny Heczko w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Poznajemy Europę”;

  • I miejsce w VI Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych w Rudzicy "Złapani w sieci" dla koła teatralnego;
  • I miejsce dla Viktorii Glombitza z kl. III w XIII Gminnym Konkursie Ortograficznym "Asy z Trzeciej Klasy";
  • II miejsce dla Klaudii Guzdek z kl. VI w XIII Gminnym Konkursie Ortograficznym o Pióro Wójta Gminy Jasienica;
  • Wyróżnienie w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 uzyskali Igor Jankowski – klasa I, Artur Baron – klasa II i Oliwia Kidoń – klasa III;
  • Judyta Pietrzyk z kl. VI znalazła się wśród osób wyróżnionych nagrodą Dyrektora GOK w Świnnej i jest to równorzędne z zajęciem I-go miejsca  a praca Beaty Bratkowskiej z kl. VI w kategorii Makieta zajęła III miejsce w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach";
  • Mistrzostwo Powiatu w mini piłce siatkowej dla drużyny chłopaków:Mędrek Mateusz(kapitan), Gruszka Wojtek, Brudny Daniel, Szymala Kacper, Izdebski Konrad, Zahradnik Filip, Piszczałka Kamil, Król Filip, Piguła Dawid, Kliś Mateusz.
  • III miejsce dla Martyny Mojeścik i wyróżnienie dla Anny Zamarskiej z kl. II na IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej;

  • III miejsce w kategorii zespołów dla: Eweliny Olearczyk, Viktorii Glombitza, Aleksandry Sikora, Julii Mucek, Pauliny Holeksa i Żanety Duda na IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej;

  • II miejsce dla drużyny chłopaków z kl. IV-VI w X Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica. Skład drużyny: Wojtek Gruszka, Mateusz Mędrek, Daniel Brudny, Filip Król, Filip Zahradnik, Wojtek Holisz, Kacper Szymala.

  • III miejsce dla drużyny dziewcząt w Mistrzostwach Gminy Jasienica w mini piłce siatkowej dziewcząt. Skład drużyny: Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń, Martyna Żbel, Kamila Rybica, Ania Suchodolska, Ania Heczko, Ania Holisz, Patrycja Pyka, Julita Stokłosa, Klaudia Kidoń.

  • miejsce dla drużyny chłopców w Mistrzostwach Gminy Jasienica w mini piłce siatkowej chłopców. Skład drużyny: Wojtek Gruszka, Mateusz Mędrek, Mateusz Kliś, Dawid Piguła, Daniel Brudny, Kacper Szymala, Kamil Piszczałka, Filip Zahradnik, Filip Król, Konrad Izdebski.

  • Weronika Kuś z kl. V - finalistką Śląskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej;

  • I miejsce dla VI klasy w Gminnym Przeglądzie Jasełek i Obrzędów Kolędniczych w Rudzicy;
  • Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie na gazetkę szkolną pt. Nie reagujesz-akceptujesz. Prace wykonali: Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń, Judyta Pietrzyk, Remigiusz Raszka z kl. VI oraz Anna Holisz, Weronika Kuś, Patrycja Pyka i Anna Suchodolska z kl. V, w zdjęciach brali udział: Wojciech Gruszka i Dawid Piguła, Judyta Pietrzyk, Ewelina Kidoń, Klaudia Guzdek i Daniel Brudny.
  • III miejsce dla Aleksandry Sikory z kl. III w religijnym konkursie recytatorskim "Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej";
  • II miejsce dla Eweliny Kidoń z kl. VI w religijnym konkursie recytatorskim "Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej";
  • III miejsce dla drużyny chłopaków z kl. V i VI w Mistrzostwach Gminy Jasienica w mini piłce siatkowej;