II Przeglądzie Teatrów Amatorskich w Międzyrzeczu Dolnym

W dniu 17 czerwca 2012 roku wzięliśmy udział w II Przeglądzie Teatrów Amatorskich „ w Międzyrzeczu Dolnym. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy II w spektaklu „Prawa dziecka” oraz piątoklasiści w przedstawieniu „Jest taki kwiat”. Impreza była bardzo udana. 


ZIELONA  SZKOŁA

W dniach od 3-15 czerwca br. uczniowie klasy III  na Zielonej Szkole w Darłówku. Pobyt był bardzo udany co widać na zdjęciach.


9 czerwca 2012 r. - Warsztaty teatralne na „Drzewiarzu” w Jasienicy 

Już po raz drugi – tym razem w Jasienicy mieliśmy niecodzienną okazję wzięcia udziału w warsztatach aktorskich prowadzonych przez  aktorów z Teatru Cieszyńskiego: Jakuba Tomoszka i  Bogdana Kokotka. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klas II i V. Oprócz sporej dawki cennych sceniczno – teatralnych wskazówek zaprezentowali swój repertuar, tj. spektakle „Prawa dziecka” oraz „Jest taki kwiat”.  Poza tym mieli okazję spotkania z dziećmi z Czech i obejrzenia ich przedstawienia. 


XV Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz” - ROZDANIE NAGRÓD

Uczniowie naszej szkoły brali udział w XV Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „ Jonasz”.

Kinga Lorańczyk z kl. VI została finalistką.

W części plastycznej tego konkursu wyróżniono prace:

Julii Mucek i Viktorii Glombitza z kl.I

Klaudii Guzdek, Remigiusza Raszki i Beaty Bratkowskiej z kl. IV

Natalii Knopek z kl. V

Sonii Janik z kl. VI

 5 czerwca wyróżnieni uczniowie wzięli udział w koncercie laureatów i rozdaniu nagród w Bielskim Centrum Kultury.


Olimpiada Wiedzy Biologia-Oxford. Plus.

15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy Biologia-Oxford. Plus.

Uczennice Klaudia Guzdek z kl. IV i Kinga Lorańczyk z kl. VI zostały laureatkami.


6 czerwca - rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu "Na najpiękniejszy ogródek szkolny"

W dniu 6.06.2012r. w naszej Placówce odbyło się uroczyste wręczenie nagrody (w postaci telewizora) przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Nasza szkoła gościła w tym dniu Komisję Konkursową składającą się z  6 osób ze Starostwa Powiatowego:

- Pani Renata Franasik- Członek Zarządu Powiatu Bielskiego;

- Pani Helena Byrdy- Przybyła- przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu Bielskiego;

- Pani Jadwiga Mrowiec- w Imieniu Naczelnika Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego;

- Pani Maria Midleja- Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Bielsku-Białej;

- Pani Alina Macher- Biuro Promocji Powiatu Bielskiego;

- Pani Jadwiga Łękawa- organizator Konkursu

i przedstawiciela Urzędu Gminy Jasienica- Pani Barbara Ćwiok

Gościem Honorowym  był - Wójt Gminy Jasienica - Pan Janusz Pierzyna.

 Uroczystość i wręczenie Nagrody  związane było z Powiatowym Konkursem Przyrodniczym " Na najpiękniejszy  ogródek szkolny", którego zostaliśmy zwycięzcami. 

Czas trwania konkursu : kwiecień 2011 do czerwiec 2012 r. 

Prace w ogrodzie szkolnym wykonywane były na bieżąco pod czujnym okiem koordynatora - pani Jadwigi Jagła, która swoimi pomysłami i nowościami zachęciła do pracy uczniów naszej Placówki , czy to w postaci wykonywanych zielników lub prac pielęgnacyjnych  w ogrodzie typu: grabienie, przycinanie krzewów, sadzenie. Placówka w czasie trwania Konkursu pozyskiwała również sponsorów w Osobach Rodziców , którzy bardzo chętnie pomogli w utworzeniu nowego Tworu - jakim jest HERBARIUM.

W związku z powyższym chciałabym bardzo serdecznie podziękować Pani Jadwidze Jagła, wszystkim uczniom biorącym czynny udział w przygotowaniach i pracach pielęgnacyjnych, Pani Dagmarze Skowron za wypisanie tabliczek z nazwami roślin oraz Rodzicom - Panu Jackowi Szczypka i panu Arkadiuszowi Mucek - bez  których nie powstałoby w/w Herbarium.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia Naszego Ogrodu Szkolnego!

 Dziękujemy bardzo! Ilona Walach - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach6 czerwca 2012 r. - V Gwarowy Konkurs Recytatorski
Już po raz kolejny wzięliśmy udział w Gwarowym Konkursie Recytatorskim "Tu sóm moji korzynie" pod patronatem Burmistrza Skoczowa - Janiny Żagan zorganizowanym na terenie SP nr 6 i Gimnazjum nr 3 w Pierśćcu. Zmagania z trudną w interpretacji gwarą Śląska Cieszyńskiego zakończyły się dla nas sukcesem. Duet w składzie: Weronika Górniak i Piotr Walas zdobył II miejsce, prezentując małżeńską kłótnię czyli tekst Wandy Mider "Rybiorz"

                                                                  

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji POLA NADZIEI 2012
     W dniu 5 czerwca uczniowie oraz nauczyciele z ZSP w Wieszczętach wzięli udział w podsumowaniu Ogólnopolskiej Akcji "POLA NADZIEI 2012". Spotkanie odbyło się w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bielsku-Białej. 
    Za zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu "Pola Nadziei 2012", z którego dochód przeznaczony został na budowę hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Zespół otrzymał podziękowanie oraz nagrodę rzeczowa w postaci aparatu fotograficznego.


1 czerwca Dzień Dziecka w ZSP w Wieszczętach

Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął w iście sportowej atmosferze. W myśl akcji "Młodzież kibicuje bezpiecznie" towarzyszyło nam motto "Kibicujmy fair play". Zasada fair play obowiązywała więc podczas wszystkich konkurencji i rozgrywek sportowych.