Wycieczka klas I do Krakowa

14. czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych udali się do Krakowa, gdzie z olbrzymim przejęciem odwiedzili Smoka Wawelskiego oraz jego tajemniczą siedzibę. Ponad to sporym zainteresowaniem cieszyły się egzotyczne zwierzęta krakowskiego zoo  oraz. Wychowawczynie obu grup pragną serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi w trakcie wyjazdu.Beata Włoch


        Piesza wycieczka trzecioklasistów

W dniu 08.06.2016r. klasa III z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wieszczętach była na  pieszej wycieczce w Rudzicy. Zwiedzała  galerię  autorską Floriana Kohuta „ Pod Strachem Polnym”. Obok obrazów, w galerii  oglądali  miniskansen strachów polnych. Uczniowie spotkali się z samym mistrzem, który chętnie opowiedział  o swojej twórczości. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem. Nikt nie wyszedł z galerii bez  pamiątki. Następnie udali się do gospodarstwa gdzie hodowane są afrykańskie strusie. Pani opowiedziała jak należy opiekować się nimi. Pokazała także jajo strusia. Był czas na posiłek i lody. W drodze powrotnej  przyjemnie odpoczywało się na łące. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy klasa wróciła do szkoły.


Danuta MacuraWycieczka czwartoklasistów
do Kopalni Guido i Miasteczka Twinpigs

7 czerwca uczniowie klasy IV byli na wycieczce w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej jeszcze nie widzieliśmy! Mieliśmy okazję zjechać 320 m pod ziemię a następnie przekonaliśmy się jak wyglądała praca górnika, poznaliśmy historię górnictwa i jego współczesne oblicze. Wystarczy włożyć kask, pobrać górniczą lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody! Warto pamiętać o tym, by każdego napotkanego pod ziemią górnika pozdrowić tradycyjnym „Szczęść Boże. Na uczniów czekało w Kopalni zadanie, mianowicie zostali podzieleni na grupy, w których uzupełniali specjalnie przygotowane karty pracy. Podczas przemieszczania się górniczymi wyrobiskami każda z grup stara się prawidłowo oznaczyć oglądane urządzenia na schemacie kopalnianej mapy, stara się odpowiedzieć na zadane pytania, uzupełnić niedokończone zdania oraz nazwać i opisać sfotografowane narzędzia. Zwiedzanie miało charakter przygody edukacyjnej. Informacje niezbędne do wypełnienia karty pracy prezentowane były na trasie zwiedzania, ale prawidłowo wypełlili ją tylko najbardziej uważni! 

Druga część wycieczki rozpoczęła się w Miasteczku Twinpigs w Żorach. Na chwilę poczuliśmy się jak na Dzikim Zachodzie. Na wstępie poznaliśmy kulturę i tradycje Ameryki Północnej, a potem zabawom i żartom nie było końca. Liczne atrakcje nie pozwoliły się nikomu nudzić, bo każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

           Serdeczne podziękowania składam Pani Natalii Stuchlik i Monice Grzywna za pomoc w opiece nad dzieci.


                                                                                                                                                        Katarzyna Karatnik

                                                                                                                                                               Wychowawca kl. IV


Zawody o Puchar Wójta Jaworza

W piątek 3 czerwca uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w zawodach mini piłki nożnej o Puchar Wójta Jaworza. Chłopcy zanotowali 1 zwycięstwo,1 remis i 2 porażki, co pozwoliło im ostatecznie zająć 3 miejsce.

 

Wyniki:

ZSP Wieszczęta  -UKS Jaworze 0:0

ZSP Wieszczęta - SP Jaworze 1:3

ZSP Wieszczęta - ZSP Jasienica 0:1

ZSP Wieszczęta - SP 13 Bielsko-Biała 2:0

 

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Wociech Holisz, Mateusz Baron, Przemek Mojeścik (klasa VI)>  Kacper Szymala, Piotr Nowak, Filip Kania, Artur Król (klasa V), Tomasz Stokłosa,  Adrian Bujok (klasa IV)

                                                                                                                                                         Opiekun: Daniel Gala