Wycieczka klasy II do Wygiełzowa

19 czerwca 2013 r. klasa II pojechała na końcoworoczną wycieczkę do Wygiełzowa (powiat chrzanowski). Dzieci zwiedzały skansen w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Wzięły udział w zajęciach warsztatowych „Jak to z lnem było”. Potem powędrowały do ruin Zamku Lipowiec gdzie z wysokiej wieży podziwiały panoramę okolicy. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasy. Na terenie Zamku Lipowiec czekały je liczne atrakcje: przeciąganie liny, walki rycerzy na równoważni oraz wyścigi na „nartach”.


Zakończenie akcji "Pola Nadziei"

W dniu 17.06.2013 r. w Kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej odbyło się podsumowanie akcji Pola Nadziei, w którym  zakończono już dziewiątą edycję tego przedsięwzięcia. Celem tej akcji jest zbieranie funduszy na rzecz Hospicjum stacjonarnego w Bielsku-Białej . W tym roku - podobnie jak w poprzednich latach nasza szkoła  wzięła udział w tej akcji i po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni otrzymując puchar i dyplom "Za zaangażowanie  w realizację Programu Pola Nadziei 2013 r.".


  


Wyjazd do kina dla najlepszych uczniów

W poniedziałek 17 czerwca grupa najlepszych uczniów z klas od I do VI pojechała do kina w Bielsku-Białej na film „Tajemnica zielonego królestwa”. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.Wycieczka do Krakowa

W dniu 11 VI 2013 klasy „0” i „1” wybrały się na wycieczkę do Krakowa.

 Odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego i krakowskie ZOO.

 Wycieczka była SUPER!!! Wycieczka piątoklasistów do Pszczyny

Zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać... żubra. Taką możliwość daje odwiedzanie Pokazowej Zagrody Żubrów, która powstała na terenie zabytkowego parku. W Zagrodzie można zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra. Zwiedzanie Zagrody wzbogacone było o film trójwymiarowy przedstawiający historię żubra w Pszczynie. Kolejną atrakcją wycieczki był Skansen, w którym uczniowie oglądali m. in. Wiaty, Stodoły i Wozownie, Chałupy,  Młyn, Studnie, Pasieki. Na koniec zwiedzaliśmy Muzeum Zamkowe, w którym oglądaliśmy salę lustrzaną, apartamenty księżnej Daisy.