Nagroda dla najlepszych uczniów

W dniu 23 czerwca najlepsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce, która była nagrodą za całoroczną, wytężoną pracę i bardzo dobre wyniki w nauce.

Dzieci miały możliwość zwiedzenia Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu oraz skorzystania z pływalni w Skoczowie.

Koszt wycieczki w większości został pokryty z funduszy Rady Rodziców oraz dochodów sklepiku szkolnego.

           

                                                                                              Kierownik wycieczki

                                                                                              Magdalena Biżek 


Wycieczka klasy IV do Ojcowa

 W dniu 18 czerwca 2015 roku uczniowie klasy IV wraz z czwartoklasistami z ZSP

 w Grodźcu i opiekunami udali się na całodniową wyprawę do Ojcowa.

            Głównym punktem wycieczki był Ojcowski Park Narodowy – najmniejszy z polskich parków narodowych, którego symbolem jest nietoperz. Tu  zwiedziliśmy najdłuższe jaskinie – Jaskinię Łokietka i Jaskinię Ciemną. Po pysznym obiedzie zmęczeni długim marszem udaliśmy się do najładniejszej doliny całej Jury Krakowsko – Częstochowskiej – Doliny Prądnika, by poznać jej największe atrakcje: Zamek na Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa i Bramę Krakowską.

            Pełni wrażeń i bardzo zadowoleni wróciliśmy wieczorem do domów.

Barbara Mikołajczyk


Dzień Matki i Ojca w klasie III

W czwartek 18.06.2015 r. w klasie III odbyło się spotkanie z rodzicami z okazji Dnia Matki i Ojca. Uczniowie przygotowali występ i niespodziankę dla swoich najbliższych. Rodzice przygotowali poczęstunek.Wychowawca lasy podziękował rodzicom za 3 - letnią owocną współpracę.

Ewa Myszogląd


Dzień Matki w klasie I

11 czerwca w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. W ramach bloku tematycznego „Kolorowy tydzień” i dnia „Cała łąka dla mamy” dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”. W rolach głównych wystąpiły żabki, zające, wróbel, konik polny, sroka, bocian, kos oraz Pani Wiosna. Były piosenki  i taniec z serduszkami. Dla mam dzieci samodzielnie przygotowały owocowy deser. To było wspaniałe święto!

Celina Więcek


Spektakl „O rybaku i złotej rybce”

3 czerwca grupy przedszkolne „Średniaków” i „Starszaków” oraz klasy I i II pojechały do Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej na spektakl „O rybaku i złotej rybce”. Przedstawienie w reżyserii Jana Chmiela to jedyny taki spektakl w Polsce w technice czarnego teatru. Scenografia i lalki wykonane z materiałów fluorescencyjnych poprzez grę świateł  w ciemności stworzyły bardzo ciekawy efekt i niezapomniane wrażenia. Po spektaklu dzieci spotkały się z aktorami. Zobaczyły z czego wykonano lalki, mogły je dotknąć i poznać tajniki czarnego teatru.

Celina Więcek

Comments