WYCIECZKA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

W dniu 20.06 po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, w nagrodę za wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie, pojechali na wycieczkę. W tym roku odwiedziliśmy Pszczynę. Celem naszej wycieczki było zwiedzenie Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie mogliśmy uczestniczyć w ciekawych zajęciach ukazujących życie tych pięknych zwierząt. Zobaczyliśmy film wyjaśniający skąd się wzięły żubry w Pszczynie oraz uczestniczyliśmy w ich karmieniu. Przy okazji widzieliśmy również jelenie, muflony, piękne pawie i wiele innych zwierząt.

Oprócz Pokazowej Zagrody zwiedziliśmy Stajnie książęce, gdzie prezentowane były trzy ciekawe wystawy - „Polskie Motocykle okresu Międzywojennego”, "W purpurze i złocie. Karety paradne króla Jana III Sobieskiego" oraz "Historia Biblii".

Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Pogoda dopisała, humory również. Na zakończenie spacerowaliśmy po parkowych alejkach jedząc pyszne lody. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek.

W tym roku w wycieczce wzięło udział 30 uczniów z klas I - VI. Mam nadzieję, że w następnym roku ilość osób będzie większa, czego serdecznie życzę wszystkim uczniom.

Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu i pokrycie kosztów przejazdu autokarem oraz biletów wstępu do Stajni zamkowych.


                                                                                                kierownik wycieczki

                                                                                              Magdalena Biżek Laszczak

 

Strony, które warto odwiedzić, miejsca, które warto zobaczyć:)

http://www.stajnieksiazece.pl/

http://www.zubry.pszczyna.pl/


            Festiwal kodowania

21.06. przedstawiciele klasy I i IIa brali udział w zajęciach zorganizowanych przez ZSP w Międzyrzeczu Górnym. Dzieciaki chętnie podejmowały zadania proponowane przez kolegów. Największą popularnością cieszyły się zabawki, które można było uruchomić za pomocą aplikacji komputerowej.

Ewa Myszogląd

Spotkanie z hodowcą egzotycznych zwierząt

 W dniu 21 czerwca w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z P.Pająkiem - hodowcą egzotycznych zwierząt.  Spotkanie podzielone było na dwie części - pierwsza część była dla klas IV - VI, a druga dla klas I-III oraz starszaków. Pan Pająk opowiedział wiele ciekawych rzeczy na temat hodowli i występowania w środowisku naturalnym gadów. Uczniowie mogli również zobaczyć i dotknąć ciekawe gatunki żółwi, jaszczurek i węży. Odważniejsi mogli wziąć na szyję pytona. Spotkanie było bardzo pouczające i nasi uczniowie na pewno zapamiętali wiele pożytecznych informacji.


Joanna Olma

                                                                 Ogólnopolski konkurs Przedmiotowy ALBUS

Początkiem  maja 12 uczniów z klas IV – VI wzięło udział w Ogólnopolskim konkurssie Przedmiotowy ALBUS  z języka angielskiego.  Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 26 pytań testowych sprawdzających ich wiedzę gramatyczną,  leksykalną oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych. W pierwszej trzydziestce znaleźli się Radosław Gawlik, Nikola Rak z klasy IV, Dominika Kidoń, Adrian Bujok, Anna Zamarska, Ewelina Rybica z klasy V, Viktoria Glombitza z klasy VI.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział oraz gratuluję wyników.

Joanna Olma


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PANDA

Początkiem  kwietnia 12 uczniów z klas IV – VI wzięło udział w Ogólnopolskim konkurssie Przedmiotowy PANDA z języka angielskiego.  Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 30 pytań testowych sprawdzających ich wiedzę gramatyczną oraz leksykalną. W pierwszej dwudziestce znaleźli się Tomasz Stokłosa, Adrian Bujok z klasy V oraz Viktoria Glombitza z klasy VI.  

Serdecznie dziękuję wszystkim za udzial oraz gratuluję wyników.

Joanna Olma


I edycja konkursu Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy
 „Uskrzydlić książkę”

 

31 maja 2017 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jasienicy odbyło się uroczyste podsumowanie  I Konkursu na Plakat Reklamowy pt. „Uskrzydlić książkę”.

Zwycięska praca należała do Viktorii Glombitza z ZSP w Wieszczętach.  Jest to  kolejny sukces artystyczny naszej uczennicy w tym roku szkolnym. Pozostałe prace naszych uczniów zostały również zaprezentowane na wystawie towarzyszącej ogłoszeniu wyników. Były to prace: Magdy Sztwiorok i Piotrka Gruszki z klasy 4, Sary Janik, Martyny Mojeścik, Eweliny Rybicy, Wiktorii Pisz i Anny Zamarskiej z klasy 5 oraz Viktorii Glombitzy z klasy 6. Pomysłowość i kreatywność widoczna  w pracach na pewno nie pozostawia wątpliwości, że nasi uczniowie lubią czytać,  dzięki czemu rozwijają  wyobraźnię.

Praca

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy

D.Skowron


Kolorowy piknik z całymi rodzinami  w Wieszczętach

za nami!

 

W upalny,  sobotni dzień  - 3 czerwca 2017 roku na terenie ZSP w Wieszczętach odbył się kolorowy piknik rodzinny, którego głównym organizatorem  była Rada Rodziców, Dyrektor ZSP Wieszczęta  przy pełnym współudziale wszystkich Pracowników Zespołu, zarówno Nauczycieli, jak
i Pracowników Administracji i Obsługi.


Po uroczystym otwarciu o godz. 13.30 i powitaniu przybyłych  rodzin grupa średniaków przedstawiła barwny taniec z wstążkami, który spotkał się z ogromnymi brawami. Następnie zebrani zostali poproszeni do świetlicy szkolnej na minispektakl „Kłopoty łyżki” – w wykonaniu oddziału średniaków. Tu również koło teatralne zaprezentowało występ kabaretowy „Sierotka Marysia i siedmiu krasnoludków”. 


W tym roku nasi wychowankowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali kolorowe i pyszne stoiska, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie, np. słodkie babeczki, kompot, serduszka. Dzieci mogły również samodzielnie wykonać  prace rękodzielnicze  - wiatraki, serduszka i inne ciekawe rekwizyty  pod okiem  nauczycieli. Nie zabrakło także „Salonu piękności”.

     

W dniu pikniku sale lekcyjne na parterze przybliżały  postaci ważnych  ludzi  naszego regionu,  zachęcały do  zwiedzania Polski wzdłuż  Wisły czy przypominały świat myśliwski. Jedna z sal obfitowała w niezwykłe ordery, nagrody, dyplomy, wiersze - które zostały udostępnione przez Rodziców mających talent i działających na wielu innych płaszczyznach amatorsko i niejednokrotnie zawodowo.


Całość imprezy prowadzona była wraz z zabawami,  muzyką i tańcami przez animatorów Tralalandii. 

 Piknik obfitował ponadto w liczne, różnorodne i ciekawe atrakcje, min.:

- rozgrywki sportowe

- zajęcia pierwszej pomocy  przedmedycznej prowadzone przez „Joannitów”

- popisy strażaków z OSP  Wieszczęta połączone ze zwiedzaniem wozu strażackiego

- malowanie twarzy przez absolwentki szkoły: Wiolettę i Beatę Walas

- rodzice mogli podziwiać barwne kwiaty  namalowane przez dzieciaki pod  bacznym okiem Pani plastyk i swoich opiekunów 

Podczas trwania imprezy czynne były stoiska: z pysznym poczęstunkiem, do którego zachęcały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bielowicku

Nie zabrakło również stoiska ze zdrową żywnością, którą przygotowały Panie  kucharki z  naszej szkoły oraz z  ciastami, słodyczami i napojami.

Sprzyjająca pogoda, liczne atrakcje, miła atmosfera sprawiły, że wszyscy uczestnicy pikniku świetnie się bawili. Impreza udała się dzięki pomocy ludzi życzliwych i dobrej woli.

 

Dyrektor Zespołu składa  serdeczne  podziękowania na  ręce  Moniki Naturskiej  - przewodniczącej Rady Rodziców oraz wszystkich Rodziców, którzy włożyli wkład w  organizację  całej imprezy piknikowej. Są to:

Aleksander Jankowski, Marek Gandzel, Piotr Michalik, Beata Grzyb, Beata Martynek, Daria Pilch, Agata Ptaszek-Budniok, Anna Harędzińska, Anna Kenig, Małgorzata Gruszka, Ewelina Stec, Beata Tymon oraz  Iwona Zamarska –  przekazanie krzeseł do sprzedaży,

 Patrycja i Paweł Bajtlik – dostarczenie pawilonu na stoisko, a w darowiźnie - drugi pawilon dla szkoły.

Wielkie podziękowania dla instytucji i osób, które wzbogaciły i uatrakcyjniły sobotnie spotkanie:

-  Grzegorza Staniendy – Tralalandia za prowadzenie i zabawy z najmłodszymi i nieco starszymi

- Stowarzyszenia „Joannici” Oddział Śląsk –I pomoc

- OSP Wieszczęta – za pokaz, ochronę na pikniku i zawieszenie ozdób na zewnątrz ( na wysokościach)

- Dyrektora GOK w Jasienicy – za udostępnienie ław i krzeseł

- Beaty Grzyb – za przygotowanie stoiska z kosmetykami

- KGW w Bielowicku – za przygotowanie stoisk z potrawami

- KGW w Wieszczętach - za upieczenie kołaczy

-  Stanisława Kubaczki - za udostępnienie parasoli i wystroju do sali myśliwskiej

- Marka Ferfeckiego – za podarowanie jarzyn , warzyw i owoców

-  Haliny i Arkadiusza Kliś za podarowanie artykułów spożywczych

- Firmy Mir - Max- za podarowanie wędlin i mięsa

- Chłodni Beskidzkiej „ Dromena” - za podarowanie frytek

- Piekarni „ Byrtek” - za podarowanie pieczywa

- Hurtowni „ Polszlif” za częściowe podarowanie cerat na stoły

Na licytację produkty dostarczyły:

„Paged Meble”- Jasienica

Dwór „Świętoszówka”

PRO Spółka ZO.O. z Wapienicy


Za urozmaicenie, wykazaną kreatywność i pomysły  w przygotowanie stoisk zarówno samodzielnie jak i ze swoimi wychowankami  oraz nietuzinkowy wystrój  całej placówki wewnątrz i na zewnątrz – Dyrektor Zespołu składa specjalne podziękowania  Nauczycielom, a  Pracownikom Obsługi i Administracji -  za bardzo  duży wkład pracy (głównie kulinarny) włożony przed, w trakcie i po pikniku.

 

             Ilona Walach -Dyrektor ZSP w Wieszczętach