Prace konkursowe na temat Jana Brzechwy


Wędrująca książka


Po korytarzach naszej szkoły ,, wędrują” książki. Na dolnym i górnym korytarzu w nowych, ładnych półkach wyłożone są ciekawe pozycje książkowe. Dzieci mogą je zabierać do domu, czytać, oddawać te same, albo inne. Powinny je szanować i nie niszczyć. Jest to  bookcrossing -międzynarodowy ruch czytelniczy, który polega na uwalnianiu książek,  zostawianiu ich w różnych miejscach (u nas na korytarzach szkolnych). Zachęcam wszystkich uczniów do uwalniania książek, czytania ich, do rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Akcja  "Wędrująca książka” potrwa do końca roku szkolnego.

Danuta KuśCzytamy poezję Jana Brzechwy


            W środę 9 listopada 2016  w naszej szkole miała miejsce pierwsza odsłona akcji "Dzieci czytają dzieciom wiersze Jana Brzechwy”. Wszyscy uczniowie przystąpili do zadania bardzo profesjonalnie, pięknie przeczytali  swoim młodszym kolegom przygotowane wcześniej wiersze.

            Równocześnie przypominamy i gorąco zachęcamy uczniów klas 0 - III do konkursu plastycznego  "Mój ulubiony bohater wiersza Jana Brzechwy",  zaś klasy IV – VI -  do konkursu na   najciekawszą wypowiedz pisemną na temat wybranego utworu Jana Brzechwy.

           

Joanna Sikora


DRODZY UCZNIOWE! DRODZY RODZICE!


Od listopada w naszej szkole ruszamy z akcją             

"Dzieci czytają dzieciom" wiersze Jana Brzechwy


                   
w programie:

1. Czytamy: uczniowie - przedszkolakom, uczniowie - uczniom

2. Konkurs na pracę plastyczną "Mój ulubiony bohater z wierszy Jana Brzechwy" (praca w formacie A4 dowolną techniką).  Dla klas 1-3. Termin do końca listopada.

3. Konkurs na najciekawszą wypowiedz pisemną na temat wybranego utworu Jana Brzechwy. Dla klas 4-6. Termin do końca listopada.

4. Mini audycje przez szkolny radiowęzeł na jednej z przerw

5. Prezentacje klas w krótkich scenka rodzajowych, przedstawiające wiersze na wesoło.

6. Gazetki klasowe. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Joanna Sikora


Spotkanie autorskie

       W piątek (7 października br.) w świetlicy naszej szkoły odbyło się spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem.
Uczniowie mieli przyjemność poznać twórcę książek dla dzieci, które w zabawny sposób prezentują przygody kota Cukierka. W trakcie spotkania pisarz opowiedział dzieciom historię powstania książki " Cukierku, Ty łobuzie", czytał fragmenty tekstu i odpowiadał na pytania publiczności. Na koniec spotkania dzieci kupiły książki z własnoręczną dedykacją autora. 

Danuta Kuś