12 grudnia w naszej placówce odbyła się prezentacja multimedialna na temat ochrony przeciwpożarowej przygotowana przez OSP Roztropice. Prezenterem był Adrian Żbel. W spotkaniu uczestniczyli chętni uczniowie( chłopcy) z klas IV-VI.Nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską Akcję "Szlachetna Paczka" z przeznaczeniem dla ludzi potrzebujących z naszego terenu. W zeszłym tygodniu akcja się zakończyła i 6 najbardziej potrzebujących rodzin otrzymało Szlachetną Paczkę. Dziękujemy wszystkim za hojne podarunki.


Kiermasze świąteczne

Początkiem grudnia w kościołach w Wieszczętach i w Bielowicku odbyły się kiermasze ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby szkoły i projekt "Pola Nadziei".


Mikołajki 

W tym roku szkolne „mikołajki” miały niecodzienny przebieg. Nie było bowiem odwiedzin tradycyjnego Mikołaja, ale za to prezent w postaci wycieczki  w dniu 10 grudnia 2012 roku do Hali Widowiskowo – Sportowej w Bielsku – Białej.

 Tu uczniowie klas 0 – VI mieli okazję obejrzeć ciekawe, pełne ruchu i barw widowisko w wykonaniu artystów moskiewskiej rewii na lodzie – oparte na motywach baśni Charles'a Perraulta „Śpiąca Królewna”. Uczestnicy wyjazdu  podziwiali niebywałą choreografię, muzykę i talent aktorski i sportowy artystów. 

obejrzyj film - moskiewskiej rewii


Rozgrywki w mini piłce ręcznej dla szkół podstawowych o Mistrzostwo Gminy Jasienica

      Uczniowie i uczennice ZSP w Wieszczętach wzięli udział w rozgrywkach  mini piłki ręcznej szkół podstawowych o Mistrzostwo Gminy Jasienica. 3 grudnia w Gimnazjum w Jasienicy rywalizowali chłopcy, natomiast dzień później 4 grudnia w Gimnazjum w Mazańcowicach, dziewczęta. Biorąc pod uwagę wysoki poziom meczy, nasze dzieciaki odniosły znaczące sukcesy - chłopcy III miejsce, a dziewczęta o jedno oczko niżej - czwarte. Gratulacje!

Szkołę reprezentowali: 

Chłopcy - Walas Piotr, Greń Patryk, Mędrek Mateusz, Gruszka Wojtek, Piguła Dawid, Kliś Mateusz, Brudny Daniel, Szymala Kacper i Piszczałka Kamil.

Dziewczęta - Gil Paulina, Brudny Klaudia, Górniak Weronika, Zamarska Wiktoria, Szczerbowska Julia, Guzdek Klaudia, Kidoń Ewelina, Pietrzyk Judyta, Suchodolska Ania
i Pyka Patrycja.