„Gingerbread houses”

W dniach 16 – 19 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą chatkę z piernika. Konkurs został zorganizowany w ramach zajęć z języka angielskiego i był jednym z kilku działań, podjętych przez nauczyciela języka angielskiego, mających na celu przybliżenie dzieciom tradycji świątecznych z krajów anglosaskich.

W konkursie wzięło udział 11 dzieci, które wspólnie ze swoimi mamami wykonały piękne prace.

I miejsce w konkursie zajęły Patrycja Grzywna z klasy III i Dorota Grzywna z klasy I

II miejsce zajęła Kinga Bartosz z klasy V

III miejsce zajął Filip Kania z klasy IV

Wyróżnienia zdobyli Mateusz Juraszek z klasy I,  Julia Szary z klasy I i jej brat Kamil Szary z klasy III, Bruno Naturski z klasy II wraz z bratem Teosiem z grupy przedszkolnej, Julia Król z klasy I, Igor Burian z klasy I, Patryk Kania z klasy III.

Wszystkim dzieciom gratulujemy, a ich mamom dziękujemy za pomoc.


                                                                                                          Organizatorzy konkursu:

                                                                                              Joanna Olma i Magdalena BIżek„Jasełka w angielskim stylu”


Dnia 19 grudnia w naszej świetlicy szkolnej odbyły się jak co roku jasełka. Jednak w tym roku zostały one zaprezentowane w troszkę innym stylu. W listopadzie odbył się Tydzień Europejski, kontynuując   ideę, chcieliśmy pokazać tradycje świąteczne krajów anglojęzycznych. Klasa V zaprezentowała przedstawienie świąteczne, a dzięki dziewczynom z klasy IV i VI wszyscy mogli posłuchać i zaśpiewać angielskie kolędy. Jasełkom towarzyszyły gazetki na korytarzach prezentujące tradycje oraz konkurs na domek z piernika.

Wszystkim bardzo serdecznie dziekujemy za pomoc.

Joanna Olma, Magdalena BiżekVI Wojewódzki Konkurs na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym 

"PROFORMA"w Miejskim Ośrodku Kultury w Mysłowicach


            W dniu 15 grudnia 2014 roku członkowie naszego szkolnego koła teatralnego "Kurtyna" wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu teatralnego organizowanego przez Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty w Katowicach.

            Grupa teatralna w składzie: Ewelina Olearczyk, Mikołaj Pilch, Barbara Suchodolska, Kacper Szymala, Amelia Czakon, Jakub Gardas, Klaudia Kidoń i Michał Martynek przedstawili ciekawą sztukę pt. "NIE – KOLEDZY Z BOISKA".

            Co prawda nie udało się nam stanąć na podium, ale satysfakcja z dobrze zagranej sztuki, świetnego aktorstwa pozostała. A to chyba istotne w pracy i działalności młodych aktorów. Co najważniejsze – jeden z głównych celów konkursu – inspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie profilaktyki agresji i przemocy poprzez formę teatralną został osiagnięty.

                                                                                                            Barbara Mikołajczyk


"Wielka szóstka" w kinie "Helios" w Bielsku – Białej


         W dniu poprzedzającym mikołajki, tj. 5 grudnia 2014 roku uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami udali się do kina "Helios" w Bielsku – Białej, by obejrzeć głośny i zarazem zabawny film "Wielka szóstka". Wyjazd do kina był prezentem z okazji mikołajek.

         Po wspaniałej uczcie dla ducha wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do pobliskiego MC Donalda w Jasienicy, by "zażyć strawy cielesnej".

         Wizyta w kinie spotkała się z dużą aprobatą uczniów. Była więc fajnym, mikołajkowym prezentem.

                                                                                                     

Barbara Mikołajczyk