ZSP Z WIESZCZĄT AWANSOWAŁ DO FINAŁU                  

28 kwietnia w Gliwicach odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Śląska w mini siatkówce chłopców w kategorii dwójek. Nasza dwójka, w składzie: Mateusz Mędrek, Daniel Brudny i Kacper Szymala stanęła przed szansą awansu do najlepszej ósemki w województwie i szansę tę wykorzystała w stu procentach. Po zaciętym pierwszym meczu z Radlinem, wygranym 25:20, bez problemu zainkasowała dwa następne zwycięstwa z Gliwicami 25:10 i Jastrzębiem 25:11.Teraz przed młodymi siatkarzami otworzyła się droga do walki o medale w turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w dniu 13 maja w Mikołowie. Sam awans już jest wybitnym osiągnięciem, zwłaszcza, że Daniel i Kacper są rocznikowo młodsi, niż wymaga tego kategoria wiekowa. Jednak na pewno nie pojedziemy na finały na „wycieczkę”.

                                                                                                                                            Trzymajcie za nas kciuki !


Wygraliśmy w ogólnopolskim konkursie Pakiet Matlandii na cały rok szkolny 2012/2013

Już po raz II, w kolejnej edycji konkursu Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego wygraliśmy pakiety programu matematycznego MATLANDIA IV,V i VI. Poniżej zamieszczamy scenariusz lekcji konkursowej. W lekcji konkursowej brała udział klasa V, której bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę, scenariusz do lekcji przygotowała Katarzyna Karatnik nauczyciel matematyki i informatyki w ZSP. 

Prezentacja lekcjiŚwięta majowe
28 maja odbył się apel z okazji świąt majowych łącznie z odczytaniem listu od Prezydenta RP 

VII Międzyszkolny Konkurs Znajomości lektur

24 kwietnia 2012 r. uczennice klasy III - Weronika Kuś, Klaudia Kuczyńska, Patrycja Pyka i Anna Heczko wzięły udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Znajomości Lektur: " Zwierzęta w poezji i prozie." Dziewczynki zdobyły wyróżnienie i otrzymały cenne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Wyróżnienie dla Kingi Lorańczyk w Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Szkół Podstawowych.

                                             
                        19.04.2012 -Spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką

19.04.2012r. na zaproszenie Pani Marii Hareńczyk- dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Jasienicy, klasy I-III wraz z wychowawcami pojechały na spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką. Sympatyczna pisarka opowiadała o swoich książkach i o tym jak powstawały. Przytaczała też ciekawe historyjki, a dzieci zadawały jej dużo pytań. Wszystkim podobało się przedstawienie z kukiełkami, magiczny pierścień, który spełnia marzenia oraz losowanie wróżb. Po zakończeniu spotkania uczniowie kupowali książki z dedykacją Pani Piaseckiej oraz pozowali do zdjęć z pisarką przebraną za wróżkę. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie autorskie.

                                                                           GALERIA ZDJĘĆ

                               19.04.2012 - Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

19 kwietnia br Weronika Górniak (kl. V), Klaudia Guzdek i Ewelina Kidoń (kl. IV) reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Dziewczyny zajęły IV miejsce. GRATULUJEMY!

12.04.12 - Asy z III klasy

12 kwietnia br dwóch uczniów z III klasy: Weronika Kuś i Krystian Kukla, reprezentowało nasza szkołę w konkursie Asy z II klasy.


                                                               Blisko i daleko

W niedzielę 15 kwietnia w Częstochowie rozpoczął się trzeci- półfinałowy etap Mistrzostw Śląska w mini siatkówce chłopców w kategorii dwójek Kinder Plus Sport.

Nasza ekipa została zaszeregowana do grupy XXII wraz z zespołami z Jastrzębia, Radlina, Orzesza i Częstochowy. W pierwszych dwóch meczach z Orzeszem i Częstochową drużyna z Wieszcząt zdeklasowała wręcz rywali, wygrywając wysoko swoje gry. Nie powiodło się niestety naszym chłopakom w pojedynku z Radlinem i o ostatecznej klasyfikacji po pierwszym turnieju miał zadecydować ostatni mecz z Jastrzębiem. Było to bardzo zacięte spotkanie. Mieliśmy już w górze piłkę meczową, lecz zabrakło odrobinę szczęścia i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali. Za tydzień w Katowicach turniej rewanżowy i aby awansować do wielkiego finału nasi młodzie siatkarze muszą wygrać co najmniej trzy mecze, w tym pokonać Jastrzębian (z każdej z czterech grup awansują po dwa najlepsze zespoły). Zadanie trudne, lecz jak najbardziej realne. Na pewno nie zabraknie walki i ambicji! Skład niezmiennie ten sam: Mędrek Mateusz, Brudny Daniel, Szymala Kacper.


Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szkół Podstawowych

W dniu 13 kwietnia 2012 roku na terenie Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku – Białej odbyła się I edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego. W konkursie upowszechniającym wśród uczniów nawyki pracy nad poprawnością ortograficzną wzięła udział nasza szóstoklasistka – Kinga Lorańczyk – wyróżniona w XI Gminnym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Wójta Gminy Jasienica. Wyniki zmagań Kingi z zawiłościami ortografii poznamy w najbliższą środę. Trzymamy kciuki!


3 kwietnia 2012 r. - Sprawdzian szóstoklasisty

We wtorek 3 kwietnia jak w każdej Szkole Podstawowej miał miejsce sprawdzian szóstoklasisty. 
Trzymamy kciuki za wyniki naszych trzynastolatków.