,, Poznajemy Europę”

 W piątek – 25.04.2014r. dwie uczennice z piątej klasy: Anna Heczko i Weronika Kuś wzięły udział w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej „Poznajemy Europę”. W klasyfikacji szkół zajęły I miejsce, a indywidualnie Ania zajęła II miejsce. Gratulujemy.


                           

Danuta Kuś

VI Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

9 kwietnia br. odbył się VI Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych pod hasłem „Złapani w sieci”. Nasze szkolne koło teatralne (w składzie: Beata Bratkowska, Klaudia Guzdek, Anna Holisz, Ewelina Kidoń, Nikola Nowotarska, Judyta Pietrzyk, Dawid Piguła, Patrycja Pyka, Remigiusz Raszka, Kamila Rybica, Anna Suchodolska,  Martyna Żbel) przedstawiło autorskie widowisko na kanwie „Opowieści wigilijnej”. Postawiliśmy na mimikę, gest, prostotę, grę symbolami i wysublimowane tło muzyczne. Wszyscy spisali się znakomicie – tego samego zdania byli jurorzy konkursu, przyznając nam I miejsce! Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratuluję!

 

Opiekun Koła Teatralnego: 

Katarzyna Boronowska„Otwórzmy się dla innych”

31 marca, w ramach dnia „Otwórzmy się dla innych”, społeczność ZSP Wieszczęta spotkała się z osobami niepełnosprawnymi: Klaudią Krasoń i Łukaszem Jankowskim – młodymi, uśmiechniętymi i pełnymi pasji ludźmi, którzy podzielili się z nami swoją historią. Całe spotkanie poprowadził Pan Maurycy Król. Nie tylko przedstawił swoich przyjaciół opowiadając o niezwykłym początku ich znajomości, ale również zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy i śpiewu.

Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu dwójki osób, którzy pomimo niepełnosprawności cieszą się życiem, podróżują i realizują swoje pasje.

Wszyscy z podziwem patrzyli z jaką sprawnością nasi Goście poruszają się i wykonują codzienne czynności (chłopcy byli pod wrażeniem trików wykonywanych przez Pana Łukasza na deskorolce).

            Na koniec, Pani Klaudia i Pan Łukasz z chęcią odpowiedzieli na wszystkie pytania i pozowali do wspólnych zdjęć.

Bardzo Dziękujemy za to refleksyjne spotkanie.

Katarzyna Boronowska


Czwartoklasiści w II etapie
Ogólnopolskiego Wielkiego Konkursu Matematycznego Zoo
na "łamigłówkę matematyczną"
 

Julita Stokłosa, Adam Jędrzejek i Jakub Janikowski - uczniowie z kl. IV zostali zakwalifikowani do II etapu
"Wielkiego Konkursu Matematycznego Zoo na łamigłówkę matematyczną", którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej.
Celem konkursu jest umożliwienie uczniom szkół podstawowych zaprezentowania opracowanych przez siebie zagadek matematycznych, publikacja zbioru łamigłówek w internecie, oraz propagowanie pozytywnego podejścia do nauki matematyki wśród dzieci.
Zasady w 2 etapie:

1. Etap drugi konkursu polega na wytypowaniu drogą głosowania internautów najlepszej łamigłówki.

2. Etap 2 - głosowanie trwać będzie w terminie od publikacji zakwalifikowanych do drugiego etapu łamigłówek, do dnia 1 czerwca 2014 roku (włącznie).

3. Głos będzie można oddać raz dziennie.


ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO GŁOSOWANIA: http://matzoo.pl/wielkikonkurs

dla głosujących przewidziane są nagrody!


Katarzyna Karatnik
Sprawdzian szóstoklasisty

1 kwietnia 2014 r. odświętnie ubrani szóstoklasiści o godz. 9:00 zmierzyli się z tegorocznym sprawdzianem. Wyniki zostaną podane przez OKE w Jaworznie w czerwcu. 
Życzymy bardzo dobrych wyników!


Katarzyna Karatnik