Listopad
Międzyszkolny Konkurs Trzecioklasistów
"Mały Omnibus" 2011

29 listopada w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Konkurs „Mały Omnibus”. W tym roku w konkursie wzięło udział 29 trzecioklasistów z 8 szkół naszej gminy: ZSP Grodziec, ZSP Iłownica, ZSP Jasienica, ZSP Mazańcowice, ZSP Międzyrzecze, ZSP Rudzica, SP Świętoszówka i ZSP Wieszczęta. Uczestnicy rozwiązywali pisemny test z różnych dziedzin wiedzy pt. „O jesieni i jesiennej pogodzie”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy trzeciej: Weronika Kuś, Klaudia Kuczyńska i Patrycja Pyka. Po intelektualnych zmaganiach wyłoniono i nagrodzono trzy zaszczytne miejsca. Zwycięzcami okazali się:

 I miejsce 

    Filip Rydzik z Jasienicy, który zdobył statuetkę i tytuł „Małego Omnibusa” 2011

 II miejsca 

1.     Joanna Frycz z Grodźca

2.     Anna Sobol ze Świętoszówki

3.     Julia Żółty z Mazańcowic

 III miejsca

1.     Kamil Marekwica z Iłownicy

2.     Paweł Feruga z Rudzicy

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie się i tak liczny udział w konkursie. Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 

Organizatorzy: Ewa Myszogląd, Danuta Macura i Celina Więcek


24 listopada - KATARZYNKI

Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas IV-VI zabawę katarzynkową. Wszyscy dobrze się bawili. Oprócz tańców były tradycyjne wróżby: „Buty”, Katarzynkowe serca”, „Kim będę w przyszłości”, „Literowa wróżba” oraz katarzynkowe kolory. Każdy uczestnik otrzymał małą niespodziankę. Urządzono słodki bufet. Każda klasa przyczyniła się do jego świetnej organizacji. Klasa IV przygotowała pyszny deser, klasa V kanapki, a klasa VI ciasta. Wszystko bardzo smakowało. W tym roku cały dochód z zabawy Samorząd Uczniowski postanowił przeznaczyć na akcję Pól Nadziei.


23 listopada gminny turniej mini piłki ręcznej dla dziewcząt
Naszej drużynie, w której skład wchodzą: Klaudia Greń, Sonia Janik, Natalia Guzdek, Karolina Jankowska, Kinga Lorańczyk, Sabina Szarzec z klasy VI i Klaudia Brudny, Paulina Gil, Weronika Górniak i Wioletta Walas z klasy V, udało się wywalczyć III miejsce! Gratulujemy!

23 listopada Dniem Pierniczka
W tym dniu samorząd szkolny wraz z opiekunem mgr Celiną Więcek częstowali wszystkich pysznymi pierniczkami.


Ogólnopolska akcja charytatywna "zrób prezent pod choinkę"

Klasy I-VI i przedszkolaki w naszej szkole wzięły udział w akcji charytatywnej "zrób prezent pod choinkę". Wszystkie prezenty trafią do sierot i dzieci z najbiedniejszych rodzin mieszkających na Ukrainie.

Akademia z okazji 11 listopada

W dniu 10.11.2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V przygotowali ciekawe przedstawienie pt. "Rok 1918", w którym zobrazowali pierwsze dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, problemy i nastroje Polaków. Była to wspaniała lekcja historii.9 listopada 2011 r. - Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

 z Elementami Historii dla szkół podstawowych województwa śląskiego

 w roku szkolnym 2011/2012

Celem konkursu humanistycznego organizowanego od dwóch lat dla uczniów szkół podstawowych  jest m. in.: rozwijanie humanistycznych zainteresowań uczniów, wdrażanie ich do samokształcenia,  kształtowanie postawy szacunku wobec kultury światowej i historii własnego narodu oraz promowanie uczniów przejawiających zdolności humanistyczne. W szkolnej edycji konkursowych  - polonistycznych i historycznych zmagań wzięli udział nasi piątoklasiści: Wioletta Bratkowska, Klaudia Brudny, Paulina Gil, Weronika Górniak, Jakub Holisz oraz Natalia Knopek. Najwyższa lokata w szkole, choć bez możliwości uczestnictwa w etapie rejonowym konkursu,  należała do Weroniki Górniak. Gratulujemy, do zobaczenia za rok!

                                                                             

8 listopada zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym organizowanym przez Zakład Komunalny w Jasienicy "Kanalizacja rzecz wspaniała o tym wie już Gmina cała". 


Organizatorzy zadbali o to by każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym gadżetem, doceniając zaangażowanie młodych twórców w tak trudny temat nasza uczennica Wioletta Walas otrzymała nagrodę i dyplom, jej praca zajęła III miejsce a Kinga Lorańczyk i Natalia Guzdek dostały pamiątkowe upominki. VII Gminny Konkurs Ekologiczny w Jasienicy

W dniu 5 listopada uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Ekologicznym w Jasienicy organizowanym w ramach projektu "Ekologicznie i zdrowo spędzaj czas na sportowo". Nasza drużyna reprezentująca sołectwa  Wieszczęta, Bielowicko i Roztropice zajęła III miejsce w jej skład wchodzili: Weronika Holisz, Dominika Kidoń z grupy przedszkola, Filip Zahradnik i Krystian Kukla z kl. III, Mateusz Męderek z kl. IV, Jakub Holisz i Weronika Górniak z kl. IV, Klaudia Greń z kl. IV. Oraz z rodzice: pani Anna Holisz i pan Franciszek Kidoń.