Mały Omnibus 2013

28 listopada 2013 r. w ZSP w Wieszczętach odbył się XI Międzyszkolny Konkurs "Mały Omnibus" dla uczniów klas III. Uczniowie zmagali się z pytaniami z rożnych dziedzin. Po raz pierwszy w dziejach konkursu "Omnibus" zdobył maksymalna liczbę punktów.

I miejsce zdobył Waliczek Jakub z ZSP w Mazańcowicach

II miejsce zdobył Szymala Kacper z ZSP w Wieszczętach

III miejsce zdobyli:

                                            Hrabia Beniamin z ZSP w Mazańcowicach

                                            Kalita Jakub z SP w Świętoszówce

                                            Kliber Dominika z ZSP w Jasienicy

                                            Przygoda Natalia z ZSP w Międzyrzeczu


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) przedszkolaki (grupa „Muchomorków”) odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci poznały historię pluszowego misia, wzięły udział w konkursie przyrodniczym: „Co wiem o misiach?” oraz w quizie o Kubusiu Puchatku.

W następnym dniu grupa „Pszczółek” wraz ze swoimi misiami wzięła udział w imprezie bibliotecznej. Dzieci mogły posłuchać najnowszej książeczki o Kubusiu Puchatku „Nie ma jak miód”, piosenek o misiach oraz pooglądać wystawkę książek i czasopism.

W czwartek na zakończenie spotkań w bibliotece został rozstrzygnięty konkurs na największego misia. „Misia maksymalnego” przyniosła Dominika Kidoń z klasy II. Uczennica zajęła I miejsce i otrzymała nagrodę książkową.Piątoklasistki jako dziennikarki...

Dzień Mediów (14.11.br. wycieczka grupy uczniów biorących udział w redakcji Głosu Nastolatka „Nie reagujesz – akceptujesz” do wojewódzkich ośrodków medialnych) zaowocował współpracą uczennic klasy piątej (Anny Holisz, Weroniki Kuś, Patrycji Pyki i Anny Suchodolskiej*) z redaktorką działu publicystyki Dziennika Zachodniego. Młode adeptki dziennikarstwa zgłosiły się do zredagowania tekstu do mikołajkowego wydania Dziennika Zachodniego Junior. Wywiad z uczniami i nauczycielami ZSP Wieszczęta, którego tematyka skupiona była wokół lekcji WF-u (rozmówcy byli m.in. pytani o chęć uczestniczenia w zajęciach sportowych, ulubione dyscypliny, czy o – wciąż poruszany – problem: nie do końca uzasadnionego zwalniania się z WF-u) spodobał się redakcji Dziennika i wraz z fotografią autorek pojawi się w mikołajkowym numerze Juniora.

 

* Ania Holisz, Weronika Kuś, Patrycja Pyka i Ania Suchodolska, Wieszczęta 11/12 lat, klasa V, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieszczętach Lubimy: słuchać muzyki, szperać w Internecie, wyszukiwać różnych informacji. Nie lubimy: nudy i długich przerw od szkoły – tam zawsze dzieje się coś ciekawego. Marzymy: o własnym tablecie, karierze w mediach   

Piątoklasistki dziennikarkami


"Bądź bezpieczny na drodze"

26 listopada 2013 r. dwaj uczniowie z klasy I i II brali udział w konkursie o ruchu drogowym "Bądź bezpieczny na drodze". Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej - jazda na rowerze w miasteczku ruchu drogowego.


Akcja "Odblaski" w naszej szkole

21 października 2013 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wieszczętach odbyło się spotkanie poświęcone odblaskom i bezpieczeństwu na drodze. W spotkaniu brały udział klasy od I do VI.

Podczas spotkania uczniowie oglądali film, w którym było wyjaśnione jak ważne jest noszenie odblasków, następnie zademonstrowana została prezentacja z różnym ich zastosowaniem. Na koniec dzieci uczestniczyły w „praktycznym zastosowaniu” użycia i efektywności działania odblasków.


Dzień Mediów

14 listopada dziennikarze - wyróżnionej gazetki, w konkursie "Nie reagujesz-akceptujesz" - wzięli udział w Dniu Mediów. Cały dzień spędzili zwiedzając Polskie Radio Katowice, TVP Katowice a także redakcję i drukarnię Dziennika Zachodniego. W tym dniu odebraliśmy również nagrodę za wyróżnienie - tablet.


galeria zdjęć

Certyfikaty uczestnictwa w Dniu Mediów


Katarzyna Karatnik - opiekun konkursu


"Śniadanie daje moc"

W dniu 8 listopada klasy: I i II wzięły udział w konkursie pt. "Śniadanie daje moc". Rano uczniowie przygotowali wspólny posiłek - śniadanie, nazywane najważniejszym posiłkiem dnia.

klasa I

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnx6c3pwd3dpZXN6Y3pldGFjaHxneDoyODlkN2E0ZjZjYjQzNGQ1
klasa II (kliknij w zdjęcie aby zobaczyć więcej) "Jeden prezent- to więcej niż jeden uśmiech"

Nasza placówka ponownie wzięła udział w akcji " PREZENT POD CHOINKĘ". 
To ogólnopolska akcja charytatywna, która polega na przygotowaniu drobnych prezentów dla dzieci tego potrzebujących. W tym roku paczki trafią do dzieci na Ukrainę, Białoruś i do Rumunii.
Dziękujemy Rodzicom i uczniom za włączenie się do tej akcji.

Ilona Walach - dyrektor ZSP w Wieszczętach.
               

            


ŚWIĘTOWALIŚMY 50-te URODZINY RAZEM Z BOLKIEM I LOLKIEM

Już od początku września wiedzieliśmy o zbliżających się uroczystościach z okazji 50-lecia Bolka i Lolka obchodzonych w Bielsku-Białej. Z wielkim zaangażowaniem staraliśmy się pozyskać jak najwięcej informacji o licznych konkursach organizowanych z tej okazji. Pierwszym krokiem było zamienienie naszej świetlicy w sale kinową, gdzie dzieci mogły obejrzeć ekranizację bajek z dzieciństwa – nie tylko ich, ale także naszego pokolenia „Bolka i Lolka”. Został również nam wszystkim przybliżony temat powstania tej kultowej bajki, dzięki czemu mogliśmy poszerzyć wartości estetyczne u naszych wychowanków. Kolejnym etapem było wzięcie udziału w konkursie plastycznym: „Bolek i Lolek – Wiecznie Młodzi”. Przygotowania do wielkiego wydarzenia trwały nadal, i tak dzięki współpracy z Panią Dagmarą Skowron – plastyczką, zaczęliśmy wykonywać plakat na korowód, w którym wzięliśmy udział z dziećmi. Na drodze świętującego korowodu stanęły dzieci z 3 klasy: Wiktoria Glombitza Kacper Szymala, 4 klasy: Klaudia Kidoń, Julita Stokłosa, Jakub Kubaczka, 5 klasy: Anna Heczko, Anna Suchodolska oraz z klasy 6: Judyta Pietrzyk i Wojciech Gruszka. Oczywiście, nie mogło zabraknąć wspaniałych rodziców, którzy czuwali również nad bezpieczeństwem dzieci: Pani Moniki Naturskiej i Pana Maurycego Króla.  I tak, 7 listopada z całą ekipą pojechaliśmy reprezentować naszą Placówkę w bajkowym korowodzie, który przemaszerował ulicami Bielska-Białej. Emocje były naprawdę ogromne, każdy wniósł mnóstwo radości swoją obecnością. Nie chodziło już o wygraną, tylko o sam fakt, że można było tam po prostu być i świętować z tak ważnymi osobistościami jak: Pan Nehrebecki – syn współtwórcy Bolka i Lolka, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, i wiele innych ważnych osobistości. Natomiast późnym popołudniem w Banialuce odbył się spektakl muzyczny, w którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć – tym razem pojechali sami rodzice ze swoimi pociechami. 8 listopada wysłaliśmy skany prac plastycznych „CAŁY ŚWIAT RYSUJE BOLKA I LOLKA”. Ponadto wkrótce pojawi się u nas gazetka, na której będzie można zobaczyć ciekawe prace wykonane przez naszych uzdolnionych uczniów. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy świętować 50-lecie Bolka i Lolka, a przede wszystkim, że dzieci mogły się zaprezentować i zobaczyć naprawdę bardzo dużo ciekawych występów. Myślę, że wszyscy będziemy wspominać ten dzień bardzo długo.

Anna Norymberczyk – wychowawca grupy „Pszczółki”
Konkursy przedmiotowe

            W minionym tygodniu (07.11.br / 08.11.br) uczniowie szóstej klasy wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W czwartek Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń oraz Konrad Izdebski zmagali się z Konkursem z Języka Polskiego z Elementami Historii. Natomiast w piątek Klaudia Guzdek i Wojciech Gruszka spróbowali swoich sił w Konkursie z Matematyki z Elementami Przyrody. Szóstoklasiści wykazali się dużą wiedzą ponadprogramową, ale nie wystarczyła ona jednak do etapu rejonowego.

            Mimo wszystko, gratulujemy Klaudii, Ewelinie, Konradowi i Wojtkowi, i życzymy powodzenia w zdobywaniu kolejnych naukowych doświadczeń.Katarzyna Boronowska i Katarzyna Karatnik


Korowód Bolka i Lolka

7 listopada drogami Bielska-Białej przeszedł korowód, który rozpoczął uroczyste obchody 50-lecia Bolka  Lolka. 

Nasi reprezentanci także tam byli.

 

więcej na bielsko.info

Katarzyna Karatnik

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie  "Nie reagujesz - akceptujesz"

Gazetka Głos Nastolatka - wydanie specjalne została wyróżniona w wojewódzkim konkursie "Nie reagujesz - akceptujesz", w ramach której Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi kampanię społeczną pod takim samym hasłem. Redakcja Głosu Nastolatka - osoby, które stworzyły grafiki komputerowe, komiksy to: Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń, Judyta Pietrzyk, Remigiusz Raszka (z kl. VI) oraz Patrycja Pyka, Weronika Kuś, Anna Suchodolska, Anna Holisz (z kl. V). W wyróżnionej gazetce pojawiły się również zdjęcia przedstawiające różne scenki, w których zagrali nasi aktorzy: Wojciech Gruszka i Dawid Piguła a także Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń, Judyta Pietrzyk i Daniel Brudny. Uczniowie 6 listopada jadą na galę wręczenia nagród do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odebrać tablet.
Konkurs odbywał się pod patronatem m. in. Dziennika Zachodniego, Radio Katowice i TVP Katowice dlatego też dzieciaki będą mogły wziąć udział w tzw. "Dniu Mediów", który pozwoli im zwiedzić radio, telewizję i prasę.
Serdeczne gratulacje uczniom składają opiekunowie konkursu panie:
 K. Karatnik, 
K. Boronowska,
 D. Skowron

Wyróżnione szkoły można znaleźć na stronie slaska.policja.gov.pl


Prace z gazetki konkursowej