Międzyszkolny Konkurs Trzecioklasistów „Mały Omnibus”

27 listopada 2014 r. odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Mały Omnibus”. W tym roku w konkursie wzięło udział 31 trzecioklasistów z wszystkich szkół naszej gminy. Gościliśmy również uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja z Bielsku-Białej. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Białoń, Ewelina Rybica i Tomasz Stokłosa. Uczestnicy rozwiązywali test z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Po intelektualnych zmaganiach wyłoniono i nagrodzono trzy zaszczytne miejsca.

I miejsce  i tytuł „Małego Omnibusa” 2014 zdobył

    Maciej Kuś  ZSP Mazańcowice

II miejsce 

   Mikołaj Gólski SP nr 2 w Bielsku-Białej

III miejsca

1.    Krzysztof Janota  ZSP Iłownica

2.  Dawid Malarz ZSP Międzyrzecze

3.  Szymon Mazur SP nr 2 w Bielsku-Białej

 

Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji naszego konkursu.

 

Organizatorzy: 

Danuta Macura, Ewa Myszogląd i Celina Więcek 
Dagmara SkowronWizyta mistrza świata w szybownictwie - Pana Sebastiana Kawa w naszej szkole

W dniu 25 listopada nasza szkoła gościła mistrza świata w szybownictwie- Pana Sebastiana  Kawę. Podczas godzinnego spotkania nasz gość opowiadał o swojej pasji posługując się przygotowaną prezentacją multimedialną oraz krótkimi filmikami ze swoich podróży. Nie zabrakło również ciekawych pytań ze strony uczniów.  Na zakończenie każda klasa stanęła do pamiątkowego zdjęcia z Panem Sebastianem. Mam nadzieję, że to niezwykłe  spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych wychowanków.
 
                                                                    Ilona Walach- dyrektor ZSP w Wieszczętach


IX Turniej Ruchu Drogowego  BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

25 listopada trzech reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w IX Turniej Ruchu Drogowego  BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE organizowany przez ZSP w Grodźcu. Byli to:
Tomasz Stokłosa
Adrian Bujok
Radosław Gawlik

Chłopakom udało się wywalczyć II miejsce. Gratulujemy!

                                                                                                                                                               Ewa Myszogląd

Debiut naszego szkolnego teatrzyku w Starostwie Powiatowym

w Bielsku – Białej


            W dniu 25 listopada 2014 roku odbył się konkurs na scenkę teatralną "Jak spędzać wolny czas po zajęciach szkolnych korzystnie dla zdrowia?" zorganizowany przez Wydział Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej.

            Celem konkursu było zachęcenie, uaktywnienie uczniów na rzecz poszukiwania atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu korzystnie dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz wykształcenie zdolności do komunikacji w grupie rówieśniczej.

            Biorąc pod uwagę powyższe zamierzenia członkowie naszego teatrzyku szkolnego "Kurtyna" przygotowali ciekawą, krótką scenkę pt. "NIE – KOLEDZY Z BOISKA". W zwięzłej inscenizacji próbowali zachęcić odbiorców do aktywnego spędzania wolnego od zajęć szkolnych czasu na szkolnym boisku, w atrakcyjnej dla większości uczniów formie – gry w piłkę nożną. Członkowie koła teatralnego pod czujnym okiem opiekuna – Barbary Mikołajczyk przywołali też w spektaklu typowe i niemal codzienne zachowania chłopców na szkolnych i pozaszkolnych boiskach. Były nimi: agresja słowna, odrzucenie słabszych i niechęć do "wybranego" kolegi. Celem twórcy miniprzedstawienia i aktórów było rozwijanie zachowań pozytywnych i dobrej komunikacji wśród kolegów ze szkolnego boiska. Tytułowi "nie – koledzy" stali się za sprawą obserwującej negatywne i niedopuszczalne w grupie zachowania dziewczynki - dobrymi kumplami, życzliwymi wobec siebie, a przede wszystkim zgranymi.

            Mamy nadzieję, że sama scenka oraz wspaniała i kreatywna gra młodych aktorów: Mikołaja Pilcha, Kacpra Szymali, Klaudii Kidoń i Jakuba Gardasa przyczyniła się do zbudowania właściwych relacji w grupie oraz zdrowego fizycznie i psychicznie spędzenia wolnego czasu. O bardzo atrakcyjny wystrój sceny, dekorację i rekwizyty zadbała Anna Norymberczyk – nauczyciel oddziału przedszkolnego, zaś w doborze ciekawej muzyki dużą inicjatywą wykazała się pani Katarzyna Karatnik.

            Za cenne wskazówki "reżyserskie" serdeczne podziękowania dla pani Ilony Walach i Danuty Macury składa opiekun szkolnego teatrzyku Barbara Mikołajczyk.


                                                                                                                             

                                                                                                                                                       Barbara Mikołajczyk

Umiem pływać

25 listopada klasa III zakończyła kurs nauki pływania w ramach projektu UMIEM PŁYWAĆ organizowany przez Katolicki Klub Sportowy Ichthys Bielsko - Biała. Kurs obejmował 20 godzin nauki i zakończył się sukcesem. Wszyscy uczestnicy nauczyli się pływać. Jedni trochę lepiej, inni gorzej. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W ramach podziękowania wszystkich ratownikom, którzy prowadzili zajęcia uczniowie przygotowali małą niespodziankę. Gratulujemy wytrwałości!

Ewa Myszogląd20 listopada 2014 roku - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W związku z ustanowieniem tego dnia Dniem Praw Dziecka (Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 7 listopada 2014) odbył się w naszej szkole apel o prawach dziecka, jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.
Na wstępie Dyrektor Szkoły odczytała list Ministra Edukacji Narodowej skierowany do Uczniów, Dyrektora, Nauczycieli i Rodziców, zachęcający do podjęcia w tym dniu różnorakich inicjatyw na terenie szkoły. Następnie uczniowie klas IV - VI przedstawili ciekawy program, uświadamiający dzieciom i dorosłym ich prawa pozwalające na godne życie. W interesującym montażu słowno - muzycznym zawarli prawa, prośby dziecka. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uczczony został w naszej szkole nie tylko apelem, ale gazetkami ściennymi o tej tematyce.
Edyta Sojka
Joanna Olma


"Prezent  pod choinkę"

"Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu"- kierując się tymi słowam i- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach składa serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, Wychowawcom klas oraz Uczniom, którzy zaangażowali się w organizację paczek w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Prezent pod choinkę". Paczki trafią do najuboższych dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. 
                                                                                                               
                                                                                                              Ilona Walach- dyrektor ZSP w Wieszczetach


"Chłopcy z Placu Broni" w teatralnej wersji

         Piękne, jesienne przedpołudnie – 12 listopada 2014 roku uczniowie klas IV – VI spędzili w inny, ale jakże interesujący sposób. Wraz z opiekunami udali się do sali widowiskowej Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku – Białej, by obejrzeć na żywo adaptację sceniczną znanej i omawianej na lekcji języka polskiego powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni".

            Historię chłopców, których połączyła przyjaźń, lojalność i honor w doskonały sposób przedstawili aktorzy Sceny Polskiej cieszyńskiego teatru – studenci  Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Spektakl spotkał sie z entuzjastycznym odbiorem widowni.

            Był dla wszystkich swego rodzaju lekcją historii i prawidłowych, szlachetnych postaw społecznych. Bowiem jego twórcy położyli szczególny nacisk na uwypuklenie takich wartości jak: miłość, patriotyzm i oddanie dla swej Ojczyzny. Aktorzy i twórcy przedstawienia udowodnili tym samym, że w szlachetności, uczciwości oraz wierności zasadom i ideałom mieści się prawdziwy sens wszystkiego.

            Z takim przesłaniem uczniowie naszej szkoły i wszyscy odbiorcy, pełni wrażeń wrócili do szkoły.  

Barbara Mikołajczyk