Pomóżmy Reksiowi przetrwać zimę

 

W dniach 17 – 27 listopada br. w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska Reksio w Bielsku Białej. Przez cały ten okres dzieci przynosiły karmę oraz koce i ręczniki, które zostaną przeznaczone na legowiska. Na zakończenie akcji zorganizowano warsztaty zdobienia pierników, w których uczestniczyły chętne dzieci. Dochód z ich sprzedaży został również przeznaczony na zakup karmy.

Inicjatorkami akcji były uczennice klasy IV Patrycja Grzywna, Martyna Mojeścik, Ania Zamarska i Ewelinka Rybica a opiekunem  p. Monika Grzywna.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i darczyńcom, rodzicom za pomoc w organizacji warsztatów, paniom, które upiekły pierniki oraz Towarzystwu Przyjaciół Bielowicka, Kołu Gospodyń Wiejskich i Radzie Sołeckiej za udostępnienie sali w domu kultury w Bielowicku.

5 grudnia, w sobotę, uczennice klasy IV – Ewelina Rybica, Ania Zamarska, Martyna Mojeścik, Partycja Grzywna oraz uczniowie z klasy I i II - Dorotka Grzywna, Małgosia Zamarska i Mikołaj Graboń pod opieką rodziców zawieźli i przekazali do schroniska zebrane dary.

                                                                                                          Magdalena Biżek
Uczniowie ZSP w Wieszczętach na Krytej Pływalni w Skoczowie

Jesień 2015 roku jest bardzo aktywna dla uczniów ZSP w Wieszczętach.
Wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom organizowane są cykliczne (raz w miesiącu) wyjazdy na Krytą Pływalnie „Delfin” w Skoczowie.

Ich celem jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci w czasie wolnym. Większość uczniów pokonała również swój strach przed wejściem do dużego basenu.

Tu pod czujnym okiem opiekuna Daniela Gali i wychowawców dzieci w małym i dużym basenie łączą zabawę, gimnastykę w wodzie, z elementami nauki pływania. Podczas pobytu na basenie korzystają również z dostępnych atrakcji: zjeżdżalnia i jacuzzi, tu można doskonale  zrelaksować się po ciężkim dniu. 

Daniel Gala


Andrzejki

         Dnia 26 listopada w naszej szkole uczniowie klas IV – VI bawili się na zabawie Andrzejkowej. Oprócz dyskoteki uczenncie klasy VI przygotowały szereg wróżb andrzejkowych. Uczniowie mogli dowiedzieć się kilka ciekawych rzeczy na temat swojej przyszłości. Na andrzejkach były również sprzedawane ciasta przygotowane przez rodziców za co bardzo serdecznie dziękujemy. Pieniądze zostały przekazane na działalność Samorządu Uczniowskiego.

Joanna Olma


Międzyszkolny Konkurs Trzecioklasistów

„Mały Omnibus” 2015

          26 listopada 2015 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Mały Omnibus”. W tym roku w konkursie wzięło udział 30 trzecioklasistów z 7 szkół naszej gminy. Gościliśmy również uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej. Zaproszonych uczniów i ich opiekunów uroczyście powitała Dyrektor Zespołu – Ilona Walach życząc wszystkim udanej zabawy intelektualnej. Uczestnicy rozwiązywali pisemny test z zakresu wiedzy ogólnej. Po umysłowych zmaganiach wyłoniono i nagrodzono trzy zaszczytne miejsca.

 

I miejsca  i tytuły „Małego Omnibusa” 2015 zdobyło dwóch uczniów:

Paulina Szkowron  - ZSP Mazańcowice

Paweł Żuchowski - SP nr 2 w Bielsku-Białej

 II miejsce 

Weronika Swińczyk - ZSP Rudzica

Piotr Gruszka - ZSP Wieszczęta

 III miejsce

      Jakub Klejnocki  - ZSP Międzyrzecze

 

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wspaniałe przygotowanie, tak liczny udział w konkursie  i przyjazd do Wieszcząt. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Jasienica – Janusza Pierzyny za pokrycie kosztów dowozu uczestników oraz do sponsorów za wsparcie finansowe i rzeczowe naszej imprezy.

                          Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

DO ZOBACZENIA ZA ROK !


 Organizatorzy:
Danuta Macura, Ewa Myszogląd, Celina Więcek, Beata Włoch Spotkanie z Dietetykiem

W dniach 23 i 24 listopada 2015 roku na terenie naszej Placówki odbył się cykl spotkań z dietetykiem z firmy NATUR HOUSE na temat zasad zdrowego odżywiania. W ciągu dwóch dni zorganizowano spotkanie dla rodziców oraz spotkania dla wszystkich uczniów szkoły. Na ciekawie poprowadzonych prelekcjach, ilustrowanych prezentacją multimedialną uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę w zakresie prawidłowego i zdrowego żywienia.

Spotkania odbyły się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Uwaga nadwaga” prowadzonej przez NATUR HOUSE.

Społeczność szkolna składa serdeczne podziękowania zespołowi NATUR HOUSE ze Skoczowa za przeprowadzenie prelekcji.

Magdalena Biżek


Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada w naszej szkole odbył się krótki apel poświęcony Dniu Praw Dziecka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali apel przedstawiający czym są Prawa Dziecka, jak ważne one są dla każdego z nich. Każde dziecko w naszej szkole mogło dokładnie dowiecieć się jakie ma prawa z których może korzystać. Na godzinach wychowawczych uczniowie klas IV – VI mieli również okazje wykazać się znajomościa swoich praw uzupełniając specjalnie przygotowane Drzewko Praw Dziecka.

Dzień Praw Dziecka

Joanna Olma


Gminne zawody tenisa stołowego

W poniedziałek (16.11) uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach tenisa stołowego. Dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na IV miejscu.

                    

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Dziewczęta: Julita Stokłosa, Kinga Bartosz, Klaudia Kidoń
Chłopcy: Kacper Szymala, Wojtek Holisz, Kuba Kubaczka

Daniel Gala


"Mistrz tabliczki mnożenia w kl. IV"

Jak co roku w naszej Szkole, wybieramy w IV klasie - Mistrza Tabliczki Mnożenia. Tym razem Mistrzem został Tomasz Stokłosa, który nie popełnił, żadnego błędu i zasługuje na ten tytuł bezwzględnie! Serdecznie gartulujemy Tomkowi takiej wiedzy i życzymy Mu dobrego wykorzystania jej w praktyce!

                   
                                                                                                                                                               Katarzyna Karatnik

11 Listopada – Dzień Niepodległości

 

Dnia 10 listopada klasa VI wraz z wychowawcą p. Joanną Olma przygotowała dla całej szkoły treściwy apel poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polaków. Tym razem klasa VI przeniosła się do klasy lekcyjnej na lekcję historii oraz na pole bitwy, gdzie żołnierze sami mogli opowiedzieć o swoim bólu. Klasa VI wraz z chórem przygotowanym przez p. Beatę Rybarską przypomnieli kilka pieśni patriotycznych przy których łza sama zakręciła się w oku. Na apelu została również przypomniania bardzo ważna postać dla Polaków – postać Józefa Piłsudzkiego. Apel zakończył się słowami: „Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską”

 Joanna Olma


Przedmiotowy Konkurs z Matematyki

6 listopada 2015 r. Julita Stokłosa,  jako jedyna reprezentowała naszą Szkołę  w Przedmiotowym  Konkursie z Matematyki. Kilka punktów zabrakło szóstoklasistce aby zakwalifikowac się do etapu rejonowego. Mimo to cieszymy się z chęci i determinacji Julity.

Katarzyna Karatnik

Zajęcia artystyczne z klasą Ib

 

 W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy pierwszej 1b mają możliwość aktywnego udziału w zajęciach prowadzonych przez Dagmarę Skowron-  nauczyciel  plastyki i Beatę Włoch – wychowawca grupy.

Podczas aktywnej pracy twórczej uczniowie wyrabiają w sobie wiele pozytywnych postaw, wspólnie spędzony czas pozwala odkrywać dzieciom świat sztuki oraz rozwija wiarę w samych siebie. Pierwszaki starają się samodzielnie korygować swoje błędy, uczą się ekspresyjnego wyrażania myśli i uczuć. Udział w warsztatach stwarza możliwość pielęgnowania swoich zainteresowań, rozwijania uzdolnień, a także uświadomienia sobie dotąd nie odkrytych predyspozycji. Ważnym celem będzie tutaj również przygotowanie dzieci do wartościowego i racjonalnego spędzania czas wolnego.

Beata Włoch

 


„ ZŁOTA POLSKA JESIEŃ” Z KLASĄ Ib

         Tegoroczna jesień mieni się kolorami złota i czerwieni. Niezwykle miłym doświadczeniem był wspólny spacer do pobliskiego lasu  i obserwacja przyrody jesienią.

Spacer Ib po lesie


Beata Włoch


"Prezent pod choinkę 2015"

           Jak co roku uczniowie z naszej szkoły wykazali się szlachetnym czynem i każda klasa zrobiła prezent dla najuboższych dzieci z: Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tej ogólnopoloskiej akcji charytatywnej.


                                                                                                      Więcej szczęścia jest
w dawaniu niż braniu.
DZIEJE APOSTOLSKIE 20,35


Ilona Walach
Katarzyna Karatnik

Prezent pod choinkę 2015