29 luty - IX Festiwal Piosenki Dziecięcej w Międzyrzeczu

29 lutego 2012 r. w Międzyrzeczu odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy I, które w kategorii zespołów zdobyły I miejsce. Zespół zaśpiewał piosenkę „Nazywają mnie poleczka”, która bardzo spodobała się komisji konkursowej. 


W zespole zaśpiewały: Żaneta Duda, Viktoria Glombitza, Paulina Holeksa, Oliwia Kidoń, Julia Mucek, Ewelina Olearczyk i Aleksandra Sikora.

GRATULUJEMY SUKCESU!!!

                   

Nasze zdanie też się liczy...23 luty - przedstawienie pt. "Jest taki kwiat" dla uczniów w szkole

Przedstawienie w szkole


VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica

W dniu 22 lutego 2012 roku odbył się VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica. W zawodach uczestniczyło osiem szkół, w tym Zespół Szkolno – Przedszkolny z Wieszcząt. Biorąc pod uwagę, że nasi uczniowie byli najmłodszą drużyną (III-V klasa), to jednak godnie zaprezentowali się na tej imprezie.


Skład: 
Walas Piotr, Greń Patryk, Gruszka Wojtek, Mędrek Mateusz, Zahradnik Filip, Brudny Daniel, Szymala Kacper


22 luty - IV Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

W dniu 22 lutego 2012 roku grupa teatralna z klasy V wzięła udział w IV Przeglądzie Teatrzyków Profilaktycznych w GOK w Jasienicy. „Fair play w życiu, szkole i sporcie” to hasło przewodnie tegorocznych zmagań konkursowych. Piątoklasiści przedstawili niezwykle ciekawy spektakl „Jest taki kwiat”. W roli głównej wystąpiła Natalia Knopek, która otrzymała wyróżnienie dla najlepszego aktora przeglądu. W pozostałych rolach udział wzięli: Weronika Górniak, Wioletta Bratkowska, Jakub Holisz, Klaudia Brudny, Wiktoria Zamarska, Dawid Szczerbowski, Paulina Gil. Występ szkolnej grupy teatralnej należał do bardzo udanych. 


                                                                                             Wieszczęta siatkówką stoją.

 21 lutego w ZSP w Wieszczętach odbył się Półfinał Powiatu dziewcząt i chłopców w mini piłce siatkowej. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z SP Jaworze, pokonując szkoły z Porąbki i Pisarzowic. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie ze Starej Wsi, którzy wygrali z rówieśnikami ze szkół z Porąbki oraz z gospodarzami z ZSP z Wieszcząt.

Zwycięskie szkoły awansowały do Finału Powiatu.

Zaznaczyć należy, że Wieszczęta czwarty rok z rzędu wygrały rozgrywki siatkarskie w Gminie Jasienica w kategorii chłopców (turniej odbył się w grudniu).

Skład reprezentacji szkoły:

Walas Piotr (kapitan), Greń Patryk, Holisz Jakub, Gruszka Wojtek, Mędrek Mateusz, Kliś Mateusz, Piguła Dawid, Brudny Daniel, Szymala Kacper, Tobiczyk Dawid