XI Festiwal Piosenki Dziecięcej

26 lutego b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Międzyrzeczu odbył się XI Festiwal Piosenki Dziecięcej. O godzinie 9.00 licznie zebrani uczniowie z różnych szkół Gminy Jasienica rozpoczęli muzyczne zmagania w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne.  Po burzliwych obradach Jury ogłosiło werdykt, w wyniku którego Martyna Mojeścik uczennica klasy II zajęła trzecie miejsce, a Anna Zamarska również  z klasy II otrzymała wyróżnienie. W kategorii zespołów wokalnych uczennice z klasy III w składzie: Ewelina Olearczyk, Viktoria Glombitza, Aleksandra Sikora, Julia Mucek, Paulina Holeksa i Żaneta Duda zajęły trzecie miejsce. Wszyscy laureaci festiwalu otrzymali dyplomy i cenne nagrody w postaci gier planszowych i maskotek. Uczniów z klasy drugiej do konkursu przygotowała pani Ewa Myszogląd, a z klasy trzeciej pan Paweł Sowa.

 Paweł Sowa

TYDZIEŃ REGIONALNY

Od 17 do 21 lutego trwał w naszym zespole Tydzień Regionalny. Od  poniedziałku do czwartku każda klasa prezentowała krótką  audycję na temat swojego regionu. W klasach robiono plakaty, gazetki i przygotowywano wystrój sal. Poznawaliśmy regiony od Tatr do Bałtyku.

Podhale – Klasa IV


 

Śląsk Cieszyński – Przedszkolaki


      
   

 

Małopolska – Klasa V

 


 Mazowsze – Klasa II
Wielkopolska – Klasa III

 

Mazury – Klasa VI

               
 

Pomorze i Kaszuby – Klasa I

 

 

W piątek 21 lutego odbył się finał  Tygodnia Regionalnego . Tym razem każda klasa przygotowała prezentację swojego regionu. Różnorodność pomysłów sprawiła, że dzień był wspaniały. Były stroje regionalne, tańce, piosenki, inscenizacje legend oraz prezentacje multimedialne. Nie zabrakło degustacji regionalnych potraw.  Realizacja projektu „Tydzień Regionalny” była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawców, uczniów i rodziców.

Dziękujemy!!!

                                                                                                   Samorząd Uczniowski

Drudzy na pudle

Dzień po siatkarskich zmaganiach reprezentacja naszej szkoły, występując w X Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica zdobyła II miejsce. Zawody tradycyjnie odbyły się w ZSP Grodziec, i wystąpiły w nich wszystkie osiem szkół naszej gminy. Podobnie jak w latach ubiegłych, turniej otworzy, sprawdzając formę wszystkich bramkarzy ł Wójt Gminy, pan Janusz Pierzyna. Nasza ekipa dopiero w finale imprezy, znalazła swojego pogromcę, ulegając kolegom z Międzyrzecza 1:3. Wielkie brawa dla chłopaków z Wieszcząt!

Skład zespołu: Wojtek Gruszka, Mateusz Mędrek, Daniel Brudny, Filip Król, Filip Zahradnik, Wojtek Holisz, Kacper Szymala.

Roman Gil

Najlepsi w Jasienicy

17 lutego odbyły się Mistrzostwa Gminy Jasienica w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody zostały rozegrane w ZSP w Jasienicy. Uczestniczyło w nich 6 zespołów dziewcząt, i tyle samo drużyn  chłopców. Nasza żeńska ekipa po wyrównanych zmaganiach ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu, natomiast chłopcy bezdyskusyjnie zajęli miejsce pierwsze, z resztą szósty rok z rzędu, awansując jednocześnie do Półfinału Powiatu. Gratulacje !

Dziewczęta: Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń, Martyna Żbel, Kamila Rybica, Ania Suchodolska, Ania Heczko, 

Ania Holisz, Patrycja Pyka, Julita Stokłosa, Klaudia Kidoń.


Chłopcy : Wojtek Gruszka, Mateusz Mędrek, Mateusz Kliś, Dawid Piguła, Daniel Brudny, Kacper Szymala,

Kamil Piszczałka, Filip Zahradnik, Filip Król, Konrad Izdebski.


Roman Gil

Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku w naszej szkole w Dniu Bezpiecznego Internetu odbyły się pogadanki na zajęciach komputerowych o bezpiecznym funkcjonowaniu dzieci w sieci. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszy - -mi zasadami bezpieczeństwa, rozmawialiśmy o przydatności internetu i zagrożeniach jaki dostarcza nam sieć. Został ogłoszony konkurs dla kl. IV-VI a akcja jaka się odbyła został zgłoszona do Inicjatyw Bezpiecznego Internetu na stronie www.saferinternet.pl.

Zachęcamy rodziców do przeczytania i oglądania ważnych informacji.

http://dzieckowsieci.fdn.pl/e-learning-programu-dziecko-w-sieci

Katarzyna Karatnik

Wizyta Biskupa ks. Piotra Gregera

W dniu 11 lutego społeczność naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego przeżywała bardzo sympatyczny , pierwszy akcent wizytacji kanonicznej parafii św. Wawrzyńca w Bielowicku, wizytę Biskupa pomocniczego diecezji Bielsko-Żywieckiej księdza Piotra Gregera.

Ks. Biskup w towarzystwie ks. proboszcza Ryszarda Grabczyka, ks. Wikarego Dariusza Kocana oraz ks. pastora Piotra Janika, został powitany przez dyrektor Zespołu – Ilonę Walach . Dzieci przyjęły Gościa kwiatami i programem, prezentującym próbkę działalności artystycznej naszych uczniów .Na program składały się: pokaz umiejętności perkusyjnych pierwszaków, porywająca polka w wykonaniu trzecioklasistów oraz występ uczniów klasy VI z przedstawieniem „Opowieść o szewcu Mateuszu „ , ponadto jedna z piosenek została zaśpiewana z akompaniamentem naszego zespołu gitarowego. Końcowym akcentem występu było wręczenie dostojnemu Gościowi upominków wykonanych przez uczniów i przedszkolaków. Mttem spotkania były słowa Jana Pawła II skierowane do dzieci : „ Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości” Zwracając się do uczniów Ksiądz Biskup nawiązał do tych słów i zwrócił uwagę jak ważna jest rola szkoły w życiu każdego człowieka. Nawiązał również do swoich przeżyć  i doświadczeń. Uczniowie dowiedzieli się min. ,że przed wstąpieniem do seminarium był koszykarzem  i bardzo lubi sport.

Następnie odbyło się spotkanie ks. Biskupa z pracownikami Zespołu. Było ono okazją do swobodnej rozmowy i skosztowania wypieków, naszych pań kucharek. Żegnając nauczycieli, życzył im wielu łask Bożych, sukcesów i wytrwałości w pracy pedagogicznej.

Jadwiga Jagła

Koncert laureatów w Rudzicy

W niedzielę 9 lutego, w GOK w Rudzicy odbyło  się wręczenie nagród oraz koncert laureatów Gminnego Przeglądu Jasełek i Obrzędów Kolędniczych. Nasi szóstoklasiści wystąpili z nagrodzonym     (I miejsce) przedstawieniem „ Świąteczna opowieść o szewcu Mateuszu „ , na motywach opowiadania Fiodora Dostojewskiego. Występ naszych uczniów został nagrodzony rzęsistymi brawami publiczności oraz gratulacjami, obecnego na koncercie pana Wójta.

Jadwiga Jagła


V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla Uczniów klas: V i VI Szkół Podstawowych

W dniu 10 stycznia został przeprowadzony etap szkolny V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla

 Uczniów V i VI Klas Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 5 uczennic. Do etapu międzyszkolnego 

zakwalifikowała się Klaudia Guzdek z klasy VI. Gratulacje!

Joanna Olma