Wieszczęta z Pucharem


W dniu 27 lutego, w ZSP w Grodźcu, odbył się coroczny Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jasienica. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.   Następnie zwycięzcy grup oraz zespoły z drugich miejsc zagrały ze sobą na krzyż, po czym przegrani zmierzyli się w meczu o trzecie miejsce, a zwycięzcy spotkali się w finale. Nasz zespół trafił do grupy pierwszej, gdzie rywalizował z ZSP Iłownica, ZSP Międzyrzecze i ZSP Świętoszówka. Zanotowaliśmy na tym etapie dwa remisy, oraz zwycięstwo, co pozwoliło zająć drugie miejsce w grupie i nasza drużyna awansowała do półfinału. A w nim, po ciężkim meczu z Mazańcowicami, po rzutach karnych, otrzymaliśmy przepustkę do wielkiego finału. 

W finale naprzeciw Wieszczętom stanęła Jasienica. Po dwóch urodziwych bramkach wygraliśmy ten mecz i tym samym mogliśmy cieszyć się z pucharu, który powędrował do Wieszcząt!

Skład zwycięskiej drużyny: Daniel Brudny, Kacper Szymala, Krystian Kukla, Filip Zahradnik, Kacper Piszczałka, Filip Król, Wojtek Holisz, Tomek Stokłosa.

Roman Gil„Młodzież zapobiega pożarom”Pod takim hasłem przebiegały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 24 lutego 2015 roku w GOK „Drzewiarz” w Jasienicy.  

W zmaganiach konkursowych wzięła udział czteroosobowa drużyna naszej szkoły w składzie: Klaudia Kidoń, Michał Martynek, Kacper Król (klasa V) oraz Filip Zahradnik (klasa VI). Nasi reprezentanci dzielnie walczyli z dwudziestoma pięcioma trudnymi pytaniami testowymi, zdobywając drużynowo zaszczytne III miejsce. 

Równie dzielnie kibicowali im: Barbara Mikołajczyk – opiekun zespołu oraz dorośli w osobach pań: Beaty Martynek i Sylwii Zahradnik. 

Nad całością przebiegu turnieju czuwali m.in. Wójt Gminy Jasienica, Prezes ZGZOSP RP w Jasienicy – mgr inż. Janusz Pierzyna  oraz Komendant Gminny – kpt Roman Marekwica.

                 

Barbara Mikołajczyk

Warsztaty plastyczne dla uczniów klasy I


W czasie ferii uczniowie naszej szkoły z klasy I przez 3 dni spotykali się by wspólnie poznawać tajniki warsztatu artysty – poznali jak fajnie rysować miękkimi ołówkami, co dzieje się z farbą jak zmieszamy dwa kolory, co można zrobić z niepotrzebnych gazet i co to są wzory graficzne.

Każdego dnia oddawali się plastycznym eksperymentom i tworzyli– własne gazetowe portrety, kolorowe prace na konkurs plastyczny „Zwierzęta wokół nas”, skrzydła na których można spełniać marzenia oraz graficzne wzory na papierowych talerzykach.Dagmara Skowron