Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Jonasz"

27 lutego odbył się w naszej Szkole etap rejonowy Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz". Brali w nim udział uczniowie naszej Szkoły oraz ze Szkół w Iłownicy i Rudzicy. Do finału Konkursu spośród naszych uczniów zakwalifikowali się: Martyna Gruszka z klasy IV i Kacper Szymala z klasy VI. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów!

Jadwiga Jagła

Konkursu Wiedzy Biblijnej

23 lutego w Górkach Wielkich zakończyła się XXII edycja Konkursu Wiedzy Biblijnej, obejmującego swym zasięgiem 5 diecezji katolickich województwa śląskiego. W bieżącym roku szkolnym tematyka Konkursu obejmowała Ewangelię wg św. Mateusza. Aleksandra Sikora, uczennica klasy VI została finalistką Konkursu. Gratulujemy!

Jadwiga Jagła


Mistrzostwa Gminy Jasienica w minipiłce ręcznej

W dniach 20-21 lutego uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Mini Piłki Ręcznej o Mistrzostwo Gminy Jasienica rozgrywanych  w Mazańcowicach. W poniedziałek do zawodów przystąpili chłopcy, którzy zajęli II miejsce. Wygrali odpowiednio 7:0 z ZSP Jasienica, 6:0 z ZSP Rudzica i 8:3 z SP Świętoszówka.
W decydującym o I miejscu meczu przegrali z ZSP Mazańcowice 4:2.

Skład drużyny: Kacper Kopeć, Mikołaj Pilch, Kacper Szczypka, Filip Kania, Artur Król, Kacper Szymala, Piotr Nowak (klasa VI) Tomasz Stokłosa, Adrian Bujok (klasa V)

We wtorek z rówieśniczkami rywalizowały dziewczęta, ostatecznie zajmując III miejsce. Po wygranych 3:0 z ZSP Jasienica i 5:0 z SP Świętoszówka, uległy ZSP Mazańcowice 3:2 i ZSP Rudzica 8:5.

Skład drużyny dziewcząt: Żaneta Duda, Paulina Holeksa, Oliwia Kidoń, Julia Mucek, Marlena Radziszewska, Basia Suchodolska (klasa VI) Dominika Kidoń, Anna Zamarska, Nikola Major (klasa V)

                          

Daniel Gala


"Klub Bezpiecznego Puchatka"

Klasa I brała udział w ogólnopolskim programie "Klub Bezpiecznego Puchatka". Program został zakończony testem sprawdzającym wiedzę uczniów. Na zakończenie programu każdy  dostał dyplom, a szkoła certyfikat.

Danuta Macura


                                                      Walentyknowy Bal Maskowy

Dnia 14 lutego w naszej świetlicy szkolnej odbył się Walentynkowy Bal Maskowy. Jak co roku zabawę w klimacie karnawałowym zaczęły klasy młodsze, na której zostały wybrane najładniejsze i najciekawsze stroje.

Klasa I – Magda i Staś

Klasa II a – Filip J. I Natalka

Klasa II b – Franek i Iza

Klasa III – Adriana i Mikołaj

Serdecznie gratulujemy!

O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie balu ze wszystkimi klasami naszej szkoły. Na powitanie zostalo wystrzelone konfetti w kształcie serc.

Na wspólnej części uczniowie mogli spróbować swoich sił w różnych walentynkowych konkursach oraz tancach integracyjnych.  Dobra zabawa i śmiech nas nieopuszczał.

Na drugiej części wybraliśmy króla i królową balu. Jednogłośnie wybraliśmy Anię jako niepodważalną królową balu 2016/2017 oraz najbardziej roztańczonego i kolorowego Adriana jako króla.


Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy!

Joanna Olma

"Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki"

W czwartek 9 lutego uczniowie klas 1-3 oraz odział starszaków byli na przedstawieniu pt. "Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki". wystawianym w Miejskim Centrum Kultury w Skoczowie, w sali widowiskowej "Pod Pegazem".

            Zaprezentowali się dla nas aktorzy  z  Kieleckiego Teatru Lektur. Spektakl wystawiony  był na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

            Zobaczyliśmy interpretacje takich wierszy jak: "Kłamczucha", "Sroka", "Żaba", "Sum", "Katar", "Okulary", "W aeroplanie". Natomiast do wiersza pt. "Rzepka" byli zaangażowani młodzi widzowie, między innymi uczniowie naszej szkoły.

Joanna Sikora


Spotkanie z Janem Brzechwą

Dnia 8 lutego  w naszej szkole odbyło się podsumowujące spotkanie z Janem Brzechwą. Spotkanie miało na celu rozwijanie umiejętności czytania, poszerzanie zainteresowania poezją. Rozwijanie kreatywnego myślenia oraz pomoc w nabywaniu umiejętności występowania na scenie. Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali się w krótkich scenkach rodzajowych przedstawiających wybrany wiersz Jana Brzechwy oraz podczas popisów pięknego czytania mogliśmy usłyszeć wybranych uczniów czytających ulubiony wiersz. Oto jakie wiersze mogliśmy usłyszeć:

Starszaki „Kaczka Dziwaczka”,

klasa I „Samochwała”,

Klasa II a „Żuk”

Klasa II b „Czapla i żuraw”

Klasa III „Tydzień”

Klasa IV „Kaczka Dziwaczka”

Klasa VI „Kaczka Dziwaczka”

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkich za piękne przygotowanie. Pod koniec spotkania został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla najmłodszych klas pt. "Mój ulubiony bohater z wiersza Jana Brzechwy". Wyróżnieni uczniowie dostali dyplomy oraz skromne upominki.

Joanna Olma        7 lutego obchodziliśmy już po raz 13. Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce i i na świecie.  Hasło tegorocznej edycji: "Razem zmieniamy internet na lepsze". Na ta okazję nasza placówka przygotowała dla rodziców - tablicę informacyjną, a dla uczniów zostały przeprowadzaone pogadanki i warsztaty na lekcjach zajęć komputerowych. Zachęcamy wszytkich dorosłych do poważnego podejścia do tematu.


YouTube Video

film pochodzi ze strony http://mamatatatablet.pl/

Katarzyna Karatnik


Wizyta w Domu Opieki SOAR w Bielsku-Białej

W poniedziałek 6 lutego uczniowie trzeciej klasy ZSP w Wieszczętach wyruszyli, już po raz ostatni, z jasełkami "Tańcem i śpiewem witamy Dzieciątko" do Domu Opieki SOAR w Bielsku-Białej. Pensionariusze Domu zachwycili się umiejętnościami tanecznymi i muzycznymi wykonawców oraz pięknymi, kolorowymi strojami. Po przedstawieniu dzieci rozmawiały z publicznością oraz zostały zaproszone do ponownych odwiedzin i występów.


Jadwiga Jagła