29-30 maja wycieczka na Halę Lipowską, Halę Rysiankę i Halę Miziową

Uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami byli na wycieczce górskiej, trasę rozpoczęli w Hucie Złatna a następnie szli na Halę Rysianka, Halę Lipowską i tam nocowali Lipowskiej. Następnego dnia wyruszyliśmy w długą drogę na Halę Miziową. Stamtąd zeszliśmy do Korbielowa i wróciliśmy do domu. Wszyscy byliśmy bardzo zmęczenia ale jakże dumni, że udało nam się pokonać tak długa trasę pieszo...
 
„Mały Olimpijczyk”

Nasi pierwszoklasiści najlepsi w „Małym Olimpijczyku”

17 maja w Mazańcowicach odbył się X Międzyszkolny Turniej Sportowy dla klas I i II szkół podstawowych „Mały Olimpijczyk”. W turnieju wzięło udział 7 szkół z terenu Gminy Jasienica.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny:

Klasa I w składzie: Duda Żaneta, Holeksa Paulina, Olearczyk Ewelina, Król Artur, Nowak Piotr i Szymala Kacper.

Opiekun: Celina Więcek

 

Klasa II w składzie: Bartosz Kinga, Górniak Laura, Kidoń Klaudia, Baron Mateusz, Holisz Wojciech i Mojeścik Przemysław.

Opiekun: Danuta Macura

Po sportowych zmaganiach okazało się, że nasi pierwszoklasiści są najlepsi w całej gminie. W swojej kategorii zajęli I miejsce, zdobywając wspaniały puchar dla szkoły oraz „złote” medale.

Również klasa II odniosła sukces. Wśród klas II zajęła III miejsce, puchar i „brązowe” medale.

Obu drużynom gratulujemy tak wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!


                              


Kwiecień miesiącem z Sudoku.

Przez cały kwiecień uczniowie  ZSP rozwiązywali diagramy Sudoku w celu ćwiczenia logicznego mylenia. Chętni przystąpili  do rywalizacji o tytuł Mistrza i Wicemistrza  Sudoku ZSP w Wieszczętach. W maju odbył się finał do którego zakwalifikowały się: Karolina Jankowska z kl. VI, Wioletta Bratkowska z kl. V, Paulina Gil z kl. V i Klaudia Guzdek z kl. IV. Mistrzem została Wioletta Bratkowska z kl. V a Wicemistrzem Paulina Gil z kl. V. 

Serdecznie gratulujemy! Katarzyna Karatnik


Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur

15 marca uczniowie naszej szkoły pisali Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Z klasy IV wyróżnienie  zdobyła Klaudia Guzdek (92 pkt/120), pochwała należy się także Wojtkowi Gruszce (79 pkt/120pkt), któremu zabrakło niecałe 5 pkt do wyróżnienia. W klasie V najlepszy wynik zanotowała Weronika Górniak (77 pkt/120pkt), której zabrakło 10 pkt do wyróżnienia. Bardzo serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że i nasi uczniowie zdolni są zdobywać wyróżnienia w tak prestiżowych Międzynarodowych Konkursach!


Kolejny rok siatkarski sukcesów Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Wieszcząt

 Zakończyły się Mistrzostwa Śląska w mini piłce siatkowej chłopców Kinder Plus Sport, które są eliminacją na poziomie województwa do Mistrzostw Polski. Z uwagi na małą liczebność uczniów w naszej szkole, do rozgrywek został zgłoszony jeden zespół, dwójka chłopców plus rezerwowy. Warto nadmienić, że dwóch z nich rocznikowo było młodszych, niż wymagała tego kategoria wiekowa. Wydawało się więc, że ich udział w rozgrywkach będzie krótki i stanowić będzie przetarcie na następny sezon. Tymczasem młodzi siatkarze zadziwili wszystkich obserwatorów, awansując do kolejnych etapów. Odwiedziliśmy z tego powodu kilka śląskich miast takich jak : Gliwice, Czechowice, Pyskowice, Katowice czy nawet Częstochowę. W sumie osiem wyjazdów, na które złożyło się pięć etapów, zakończonych Wielkim Finałem w Mikołowie. Właśnie do tej miejscowości, w niedzielę,13 maja  zjechały się najlepsze ekipy  z wszystkich kategorii wiekowych, biorące udział w rozgrywkach Kinder Plus Sport by walczyć o medale i awans do finałów Mistrzostw Polski.

Poziom zawodów był wysoki i niezwykle wyrównany, mecze były zacięte i do końca nie można było wskazać faworyta – często o wyniku decydowały dwa punkty. Z taką też sytuacją zderzyli się nasi chłopcy notując następujące wyniki:

Grupa I

Wieszczęta – Częstochowa 23:25

Wieszczęta – Radlin 25:17

Wieszczęta – Borowno 23:25

W meczu dającym prawo gry o miejsce V:

Wieszczęta – Pyskowice 25:27

W meczu o miejsce VII:

Wieszczęta – Radlin 26:28

Ostatecznie zespół reprezentujący naszą szkołę w sezonie 2012 zajął ósme miejsce na Śląsku .

To olbrzymi sukces, biorąc pod uwagę, że w rozgrywkach wystartowały w sumie 44 drużyny, a doświadczenie zdobyte z pewnością zaprocentuje za rok, gdzie  nasza pozycja z Kopciuszka zmieni się w rolę faworyta.

Warto nadmienić, że w tym roku szkolnym Wieszczęta po raz czwarty z rzędu zdobyły Mistrzostwo Gminy Jasienica i III miejsce w powiecie bielskim w mini piłce siatkowej chłopców.

                        

Nasza sportowa przyszłość – od lewej : Kacper Szymala, Daniel Brudny, Mateusz Mędrek

                                                                                                                                                                                                              Opracował: Roman Gil


10 maja 2012 r. - Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla Uczniów Szkół Podstawowych

„W świecie poezji Wisławy Szymborskiej i prozy Janusza Korczaka”

         Już po raz dziewiąty na terenie naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów klas I – VI gminy Jasienica. Wzięło w nim udział siedem placówek oświatowych.

         Konkurs upamiętniał dwie wybitne postaci naszej sceny poetyckiej i wychowawczej -  zmarłą niedawno noblistkę – Wisławę Szymborską i króla dzieci, twórcę i piewcę ich praw – Janusza Korczaka.

         W zmaganiach z trudną w interpretacji i recytacji poezją i prozą wzięło udział 15 uczniów klas IV – VI naszej gminy. Z kolei w dowolnym repertuarze wystąpiło ośmioro uczestników klas I – III.

         Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Klasy I – III:

·        I miejsce – Amelia Kukiełka (ZSP Mazańcowice)

·        II miejsce – Julia Sojka (ZSP Rudzica)

·        III miejsce – Jakub Lis (ZSP Międzyrzecze)

Wyróżnienia:

·        Amelia Czakon (ZSP Wieszczęta)

·        Jakub Gardas (ZSP Wieszczęta)

 

Klasy IV -VI:

·        I miejsce – Kinga Czakon (ZSP Rudzica)

·        II miejsce – Dominik Parma (ZSP Mazańcowice)

·        III miejsce – Katarzyna Zontek (ZSP Jasienica)

Wyróżnienia:

·        Ewelina Kidoń (ZSP Wieszczęta)

·        Paulina Gemki (ZSP Rudzica)

          Poza konkursowymi prezentacjami poezji i prozy uczestnicy imprezy mieli okazję przybliżyć sobie życie i twórczość bohaterów spotkania: Wisławy Szymborskiej i Janusza Korczaka przedstawioną w formie multimedialnej przez gospodarzy międzyszkolnej rywalizacji. Nie zabrakło też książkowych nagród, dyplomów,  okolicznych upominków  oraz słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników spotkania.  8 maja 2012 r. - SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

             Rok 2012 – ogłoszony ROKIEM JANUSZA KORCZAKA i śmierć WISŁAWY SZYMBORSKIEJ – to dwa wydarzenia, które upamiętniamy w naszej szkole. Z tej okazji odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI , którego głównym przedmiotem stały się wiersze naszej największej, współczesnej noblistki i proza „KRÓLA DZIECI” - Janusza Korczaka. Do kolejnego etapu konkursowych zmagań – Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych zakwalifikowali się:

-        reprezentanci klas I  - III: Amelia Czakon i Jakub Gardas

-        uczennice klas IV i V – Ewelina Kidoń i Wioletta Bratkowska

Z trudną w interpretacji i recytacji poezją Wisławy Szymborskiej i prozą Janusza Korczaka przyjdzie im się zmierzyć już 10 maja 20112 roku podczas recytatorskich zmagań gminnych, które odbędą się na terenie naszego zespołu. 


Majowy plener artystyczny

2 maja odbył się plener malarski, obiektem naszych artystycznych działań był drewniany kościół w Bielowicku. W cieniu rozłożystego drzewa, dzielnie wpatrywaliśmy się w szczegóły architektury i tworzyliśmy nasze dzieła pod opieką pani architekt, p. Ani, pan Paweł, uczący na co dzień muzyki dzielnie przenosił na swój rysunek widziany obraz,
zainteresowany naszymi poczynaniami artystycznymi był ksiądz Proboszcz, który odwiedził nas i był pierwszą osobą mogąca podziwiać naszą twórczość.

Na efekty naszych działań zapraszamy do szkoły