Grupa teatralna ”Kurtyna” na uroczystej gali w Starostwie Powiatowym

w Bielsku – Białej


            W ostatnim dniu maja przedstawiciele naszego zespołu w osobach: Ilony Walach – Dyrektora, Barbary Mikołajczyk – opiekuna koła teatralnego oraz: Nikoli Nowotarskiej, Kingi Bartosz i  Jakuba Gardasa  - odtwórców głównych ról w spektaklu „W sieci”  wzięli udział w uroczystej gali w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej.

            Impreza była podsumowaniem osiągnięć uczestników XVII Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2016, w których nasza grupa teatralna   zdobyła II miejsce w kategorii zespołów teatralnych.

            Członkowie koła odebrali cenne nagrody z rąk przewodniczącej komisji oceniającej  - Haliny Kubisz – Muła i członków Zarządu Powiatu w Bielsku – Białej. Wrócili też bogatsi o niezwykle ważne wskazówki jury niezbędne w kolejnych  latach  działalności grupy.


                                                                                                                                      Barbara Mikołajczyk


Spotkanie z twórczością filmową i teatralną Małgorzaty Kożuchowskiej


         Od 1 marca do 2 listopada 2016 roku nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

         Jest to kilkuetapowy projekt, którego celem jest przede wszystkim popularyzowanie wśród młodzieży różnorodnych form teatralnych i rozwijanie zdolności artystycznych. Jednym z jego etapów jest przeprowadzenie konkursu wiedzy o wybranym aktorze.

         Stąd w dniu 25 maja 2016 roku nasi piątoklasiści uczestniczyli w niezwykle ciekawej zabawie o charakterze konkursowej – z twórczością filmową i teatralną Małgorzaty Kożuchowskiej. Przygotowały ją i przeprowadziły: Joanna Sikora, Natalia Stuchlik i Żaneta Mrowczyk.

         Podczas zajęć zastosowane zostały aktywne metody i formy pracy.

- burza mózgów – skojarzenia dotyczące aktorki

- quiz wiedzy  poszerzający zakres wiedzy o ulubionej postaci filmowej

- rozsypanka wyrazowa – układanie zdań dotyczących Małgorzaty Kożuchowskiej

- dopasowanie zdjęć przedstawiających aktorkę w różnych rolach filmowych i teatralnych do tytułów filmów i spektakli

- wykreślanka – wykreślenie ośmiu prestiżowych nagród otrzymanych przez aktorkę

- rozpoznanie tytułów filmów i sztuk na podstawie usłyszanych fragmentów

- wreszcie karykatura – tworzenie portretu aktorki z wyolbrzymieniem jej pozytywnych cech

         Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dostarczyło jego uczestnikom świetnej zabawy z nutką współzawodnictwa. A nagrodą były słodkie upominki.

                                                                                                  Barbara Mikołajczyk

         

XI - te "Nie stosuj przemocy!"

 

            W dniu 17 maja 2016 roku uczniowie klas IV - VI wzięli udział w zajęciach dotyczących profilaktyki cyberprzemocy i cyberprzestępczości prowadzonych przez przedstawiciela firmy "Pro - sens"- Ireneusza Brachaczka.

            Niezwykle ciekawy i ekspresyjny przekaz prowadzącego połączony z dużą ilością humoru bardzo przypadł do gustu uczniom.


                                                                                  Barbara Mikołajczyk


Zielona Szkoła 2016 r.

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wieszczętach


„Zielona szkoła” jest  formą wyjazdową działalności szkoły w zakresie krajoznawstwa i turystyki związaną z realizacją programu nauczania. Głównym celem wyjazdu dzieci na „zielona szkołę” jest zmiana klimatu, który korzystnie wpływa na ich  zdrowie.  

1 maja 2016 roku z samego rana wyruszyliśmy w podróż do Darłówka. Nasza grupa składała się z 15 uczniów (klasa III i jeden uczeń z klasy IV). Dzieci z uśmiechem na twarzy pożegnali się ze swoimi rodzicami i zajęli miejsca w autobusie. Również serdecznie pożegnała nas pani Dyrektor  i  życzyła szczęśliwej podróży.

Nasze miejsce zakwaterowania to Ośrodek Wczasowo - Rehabilitacyjny „Piramida” w Darłówku. W ośrodku było nam bardzo dobrze. Były pyszne posiłki, zawsze życzliwy personel, a pogoda była wymarzona: słońce, słońce i jeszcze raz słońce.

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami: siłownia, basen, inhalacje, ścianka wspinaczkowa, tenis ziemny, piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy, gry i zabawy na plaży, placu zabaw, boiska na terenie ośrodka, wycieczka autokarowa na ruchome wydmy, zwiedzanie latarni w Darłówku i  latarni Czołpino, rejs statkiem po morzu, wycieczka tramwajem wodnym po kanale, zwiedzanie portu, oraz bunkrów z czasów II wojny światowej. Nikt nie mógł narzekać na nudę.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Dzieci, które wyjechały na „zieloną szkołę” uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny.

Czas minął bardzo szybko, 13 maja wróciliśmy do domu uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.


Danuta Macura


Wyróżnieni w Kangurze


        Pięciu uczniów z naszej Szkoły zdobyło wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie 

Matematycznym Kangur 2016. Z kl. IV: Tomasz Stokłosa i Błażej Frycz, z kl. V: Kacper Szymala 

Maksymilian Mazur, oaraz Julita stokłosa z kl. VI.

Serdecznie gratuluję!

Katarzyna KaratnikKonkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

 

Jak co roku, uczniowie naszej Szkoły licznie uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.  W tegorocznej IX edycji wzięło udział 27 osób: z klasy III- 5; z klasy IV- 9; z klasy V- 4; z klasy VI- 9.

  • Nagrodzone osoby:
  • Julita Stokłosa z kl.VI - nagroda                  
  • Tomasz Stokłosa z kl. IV - wyróżnienie
  • Bruno Naturski z kl. III - wyróżnienie

Gratulujemy!

Jadwiga Jagła


Koło matematyczne nagrodzone Ogólnopolskim Certyfikatem

 

      W V już edycji projektu Matzoo wyróżniono ponad osiemdziesiąt szkół w Polsce, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów, wśród nich naszą Placówkę! Serdeczne podziękowania składam uczestnikom koła: Julicie Stokłosie, Adamowi Jędrzejek, Wojciechowi Holisz (z kl. VI), Maksymilianowi Mazur, Kacprowi Szymala (z kl. V) oraz Adrianowi Bujok, Kamilowi Szary i Tomaszowi Stokłosie (z kl. IV) za frekwencję i zaangażowanie w zajęcia!  

Katarzyna Karatnik


Znów „teatralne” podium!


         Zwycięski w II Powiatowym Multimedialnym Przeglądzie Szkolnych Teatrzyków pod hasłem „Małe i duże igraszki ze sztuką” spektakl „W sieci” w wykonaniu naszej grupy teatralnej „Kurtyna” spotkał się również z dużym uznaniem jury XVII edycji Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA 2016.

         Impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej dla placówek z powiatu bielskiego odbyła się w dniu 9 maja 2016 roku w Domu Kultury w Kozach.

         Nasz zespół teatralny zdobył II miejsce za spektakl „W sieci” podejmujący problematykę uzależnień od Internetu i cyberprzemocy. Nagrody i dyplomy dla zwycięskich zespołów zostaną wręczone podczas uroczystej gali w maju br. Przedstawienie przygotowane przez Barbarę Mikołajczyk i Katarzynę Karatnik zostanie zaprezentowane rodzicom w dniu 10 maja 2016 roku podczas spotkania z nimi.

Gratulacje dla grupy teatralnej za kolejny znaczący sukces!


                                                                                                 Barbara Mikołajczyk