Dzień Mamy i zajęcia otwarte w klasie II

28 maja 2013 r. w klasie II odbyły się zajęcia otwarte połączone z obchodami Dnia Matki. Temat zajęć brzmiał „Co lubi mama?” Każde dziecko aby lepiej poznać swoją mamę przeprowadzało z nią wywiad. Były piosenki i upominki oraz pięknie zatańczony Krakowiak. Na koniec każdy przygotował dla mamy smaczną niespodziankę. W tym roku była to sałatka grecka.


19 – 31 maja 2013 r.  - „Zielona szkoła” w Darłówku

       Uczniowie klasy III i VI wraz z opiekunami uczestniczyli w niecodziennej wycieczce do nadmorskiej miejscowości  „Darłówko” . Niecodziennej  z racji niemal dwutygodniowego wypoczynku nad Bałtykiem w niewielkiej i bardzo atrakcyjnej miejscowości nadmorskiej Darłówko z jego głównym walorem – powietrzem nasyconym jodkami i mikroelementami, zwłaszcza w okresie wiosennym . Gościliśmy w Ośrodku Wczasowo – Rehabilitacyjnym „Piramida”, w którym mieliśmy do dyspozycji kryty basen kąpielowy z podgrzewaną wodą, wielofunkcyjne boisko z kortem tenisowym, kawiarnię,  salę z dostępem do stołu bilardowego , ściankę wspinaczkową dla dzieci i młodzieży, zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz inhalacje.

             Wyjazd trzydziestu osób z klas III i VI obfitował  ponadto w inne, przeróżne atrakcje: przejazd tramwajem wodnym z Darłowa do Darłówka, rejs statkiem „Król Eryk I”, pobyt na największych w Europie ruchomych wydmach w Słowińskim Parku Narodowym czy Parku Wodnym.

            Oprócz zajęć lekcyjnych znalazł się czas  na spacery po mieście, brzegiem morza i plażowanie, zwłaszcza podczas korzystnej aury.

            Przychylna pogoda, smaczne i wyborne posiłki oraz dzień wypełniony po brzegi licznymi niezwykle ciekawymi zajęciami sprzyjał dobrej atmosferze i humorom, które nie opuszczały nikogo. Nic więc dziwnego, że z żalem opuszczaliśmy Darłówko i bardzo przyjazną gościom „Piramidę”. Wieszczęta to znaczy siatkówka!

 Uczniowie z ZSP w Wieszczętach dokonali sporego osiągnięcia, zajmując czwarte miejsce w Mistrzostwach Śląska w mini siatkówce chłopców Kinder Plus Sport. Do wyłonienia najlepszych dwójek województwa potrzebnych było aż dziewięć turniejów, zawartych w pięciu etapach. Ostatni, finałowy odbył się 26 maja, w hali sportowej MOSiR 

w Mikołowie. Osiem najlepszych drużyn zmagało się o tytuł Mistrza Śląska. Ostatecznie nasza ekipa po bardzo zaciętych spotkaniach zakończyła sezon na wysokim czwartym miejscu ( warto przypomnieć, iż w roku ubiegłym uplasowaliśmy się na miejscu ósmym).

Wielkie słowa uznania dla młodych siatkarzy z Wieszcząt, a są nimi: Daniel Brudny, Kacper Szymala i Filip Zahradnik.


  
Zajęcia otwarte w I klasie

W dniu 27 maja 2013 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców kl. I połączone z uroczystością z okazji Dnia Matki i Ojca. Były prezenty, poczęstunek i występy dzieciaków.


Turniej Sportowy „Mały Olimpijczyk”

21 maja 2013 r. w Mazańcowicach odbył się XI Międzyszkolny Turniej Sportowy dla klas I i II Szkół Podstawowych o Puchar Gminy Jasienica. Reprezentacja naszej szkoły z klasy I i II już kolejny raz wzięła udział w turnieju i kolejny  raz odniosła wielki sukces. Nasi najmłodsi sportowcy rewelacyjnie reprezentowali naszą szkołę i zdobyli czołowe miejsca.

Klasa I w swojej kategorii zwyciężyła zajmując I miejsce i zdobywając Puchar Gminy Jasienica. Klasa II wśród drugoklasistów zdobyła II miejsce.

Już od lat nasza szkoła zajmuje czołowe miejsca w „Małym Olimpijczyku” dlatego zaliczana jest przez organizatorów do grona faworytów.

Skład naszej reprezentacji:

Klasa I: Holisz Weronika, Kidoń Dominika, Mojeścik Martyna, Bujok Adrian, Duda Konrad, Stokłosa Tomasz. Opiekun: Ewa Myszogląd

Klasa II: Duda Żaneta, Olearczyk Ewelina, Suchodolska Barbara, Król Artur, Nowak Piotr, Szymala Kacper. Opiekun: Celina Więcek 

Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!                "Certyfikat Przyjaciela Matematycznego Zoo" - Nasz!

W drugiej edycji Projektu wyróżniono ponad osiemdziesiąt szkół z całej Polski, które w sposób szczególny uczestniczą w procesie rozwijania matematycznych umiejętności uczniów. Nasza szkoła także ubiegała się o ten certyfikat i ...
UDAŁO SIĘ! Serdeczne podziękowania dla uczniów którzy uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Miesiąc z Sudoku ponieważ to z tymi osobami ubiegaliśmy się o ten certyfikat.


     

Lista osób, które zdobyły dla Nas

Certyfikat Matematycznego Przyjaciela

 

1. Anna Heczko kl. IV

2. Nikola Raszka kl. IV

3. Konrad Świerkot kl. IV

4. Filip Zahradnik kl. IV

5. Wojciech Gruszka kl. V

6. Klaudia Guzdek kl. V

7.  Ewelina Kidoń kl. V

8. Mateusz Mędrek kl. V

9. Wioletta Bratkowska kl. VI

10. Paulina Gil kl. VI

11. Weronika Górniak kl. VI

12. Wiktoria Zamarska kl. VI

Katarzyna Karatnik


Są już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur

21 marca uczniowie naszej szkoły pisali Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Z klasy II wynik bardzo dobry uzyskał Kacper Szymala. Podobnie jak w zeszłym roku wyróżniona została także Klaudia Guzdek uczennica klasy V, która w tym roku zmagała się z tym samym testem co szóstoklasiści mimo to obroniła się! Bardzo serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że i nasi uczniowie zdolni są zdobywać wyróżnienia i bardzo dobre wyniki w tak prestiżowych Międzynarodowych Konkursach!


Jesteśmy w finale!

Zakończyła się faza zasadnicza Mistrzostw Śląska w mini piłce siatkowej chłopców w kategorii dwójek. Po czterech etapach, łącznie ośmiu turniejach, z pięćdziesięciu zespołów, które wystartowały w rozgrywkach pozostała już tylko finałowa ósemka. Wśród ośmiu najlepszych zespołów z województwa znalazła się nasza ekipa z ZSP z Wieszcząt.  Jej skład tworzą: Daniel Brudny, Kacper Szymala i Filip Zahradnik.

Wróćmy jednak do dwóch poprzednich etapów.

13 kwietnia w Jaworznie odbył się I turniej III etapu, w którym zmierzyliśmy się z zespołami z Borowna oraz Mikołowa. Był to turniej podwójny, gdzie dwukrotnie pokonaliśmy rówieśników z Mikołowa i dwa razy ulegliśmy Borownie. Podobna sytuacja miała miejsce tydzień później w Częstochowie. 27 kwietnia  w Będzinie I turniejem, rozpoczął się etap IV, decydujący o wejściu do ścisłego finału. Przyszło nam zmierzyć się  tym razem z drużynami  z Jastrzębia oraz drugiego zespołu z Borowna.  Niestety ulegliśmy dwukrotnie zawodnikom z Jastrzębia, ale w pokonanym polu pozostawiliśmy Borowno. I wreszcie 11 maja w Tychach rozegraliśmy turniej II, gdzie wzięliśmy rewanż za porażkę w Będzinie, wygrywając po dwa razy z Borownem i Jastrzębiem. Dzięki tym zwycięstwom zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i nasz udział w finale stał się faktem.

Turniej finałowy odbędzie się w Mikołowie 24 maja. Już nie możemy się doczekać !

Roman Gil
Spotkanie z księdzem P. Schorą

7 maja odbyło się spotkanie z księdzem P. Schorą - salwatorianinem, przedstawicielem Projektu "Pola Nadziei",który przybliżył nam problem wolontariatu. Spotkanie było interesujące. Mogliśmy obejrzeć etapy budowy bielskiego hospicjum.