XIII Gminny Konkurs Ortograficzny "Asy z III klasy"

27 marca 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasienicy odbył się XIII Gminny Konkurs

 Ortograficzny „Asy z trzeciej klasy”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Viktoria Glombitza i

 Aleksandra Sikora. Dziewczynki zmierzyły się z dyktandem i trudnym testem ortograficznym. Obie

 poradziły sobie wspaniale. Mamy gminnego ASA ortograficznego z klasy III. Viktoria napisała dyktando

 bezbłędnie, a łącznie z testem ortograficznym zdobyła największą liczbę punktów i zajęła I miejsce.

Serdeczne gratulacje! Dyplom za udział otrzymała również Ola, która zajęła zaszczytne V miejsce w

konkursie. Obu dziewczynkom dziękujemy i gratulujemy dużej wiedzy ortograficznej. Życzymy dalszych

 sukcesów!

Celina Więcek 

                


XIII Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Jasienica

26 marca 2014 roku w ZSP Jasienica odbył się XIII Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Jasienica. Z trudnym i podchwytliwym dyktandem pt.: „Mrzonki pożądliwych rzezimieszków w chaszczach” zmierzyli się Klaudia Guzdek i Konrad Izdebski – uczniowie klasy VI. Klaudia poradziła sobie z tekstem dyktanda bardzo dobrze i zajęła II miejsce otrzymując dyplom i album o postaciach wielkich Polaków. Gratulujemy! Podziękowaniem za udział oraz zbiorem opowiadań i nowel Henryka Sienkiewicza został uhonorowany Konrad. Obydwojgu serdecznie gratulujemy wiedzy!


Katarzyna Boronowska

CZYTANIE POSZERZA HORYZONTY

W myśl tego hasła w ZSP Wieszczęta odbywa się cykl spotkań z książką. Akcja ma na celu poprawę jakości czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Staramy się korzystać ze wszystkich dostępnych form propagowania czytelnictwa.

Na szkolnym korytarzu stanął totem czytelniczy, na którym zamieszczane są recenzję, notatki o nowościach wydawniczych, ciekawostki dotyczące książek oraz informacje o zbliżających się konkursach.

W lutym czytaliśmy książki przygodowe, zadaniem uczniów było napisanie recenzji na temat przeczytanych lektur. Laureatkami tej części konkursu zostały Julita Stokłosa (kl. IV) i Victoria Glombitza (kl. III).

24 marca odbyło się popołudniowe spotkanie z książką pod hasłem „Czytanie nie jest takie straszne”. U Bram Pogromców Czytelniczych Duchów zjawiło się 25 uczniów. Po wylosowaniu kolorowych duszków konstytuujących przynależność do grupy, wszyscy z mapą w ręku ruszyli szkolnymi korytarzami w poszukiwaniu kolejnych zagadek. Czekało między innymi na nich Lustro Bazyliszka, Straszne Księgi Chochlików, Studnia Duszka Bibliotecznego i Fontanna Białej Damy. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością  czytania ze zrozumieniem, talentem plastycznym i nade wszystko łatwością  pracy w zespole.

Po wykonaniu większości zadań wszyscy znaleźli się w Zaułku Tekli, gdzie wysłuchali Wrocławskiej Legendy o Czarownicy Tekli i kilku wierszy o Strachach. Następnie zmęczeni Pogromcy z przyjemnością oddali się konsumpcji przygotowanego posiłku. W tym czasie organizatorki i jury konkursu, przeanalizowały pracę poszczególnych grup i tym sposobem wyłoniły zwycięzców: Grupę Pomarańczowych w składzie: Mateusz Baron, Victoria Glombitza, Paulina Holeksa i Julia Mucek. Wyróżnienie otrzymała Grupa Czerwonych: Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń, Klaudia Kidoń i Mateusz Mędrek. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy Certyfikat Pogromy Czytelniczych Duchów, grupa wyróżnionych notesy i długopisy, a zwycięska drużyna książki.


Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

W kwietniu kolejny etap – „Ludzkie przyjaźnie ze zwierzętami”. Zapraszamy!

 

Katarzyna Boronowska

Joanna Olma


VII Ogólnopolski Konkurs Biblijny Sola Scriptura

Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca 2014 w Bielsku-Białej. 

Konkurs, którego celem jest zachęcenie do codziennej lektury Pisma Świętego oraz do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego, organizowany jest przez Wydawnictwo Augustana w Bielsku-Białej oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego Życie Mojżesza, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Nadesłano 127 prac. Wśród wyróżnionych znalazły się prace: Igora Jankowskiego – klasa I, Artura Barona – klasa II i Oliwii Kidoń – klasa III.

                                                                     Zdjęcie – Zwiastun Ewangelicki - www.luteranie.pl

ks. Piotr Janik

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mieszkam w Beskidach"

Judyta Pietrzyk z kl. VI znalazła się wśród osób wyróżnionych nagrodą Dyrektora GOK w Świnnej i jest to równorzędne z zajęciem I-go miejsca  a praca Beaty Bratkowskiej z kl. VI w kategorii Makieta zajęła III miejsce 
Praca Judyty Pietrzyk

Praca Beaty Bratkowskiej
Dagmara Skowron


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2014

20 marca 2014 r. uczniowie klas II-VI pisali "Kangura". W tym roku aż 17 osób zmagało się z niebanalnymi zadaniami matematycznymi, w kategorii "Beniamin": Weronika Kuś i Anna Suchodolska
z kl. V, Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń i Wojciech Gruszka z kl. VI. W kategorii "Maluch": Laura Górniak, Julita Stokłosa, Adam Jędrzejek, Jakub Janikowski, Kacper Król i Michał Martynek z kl. IV, oraz Kacper Szymala i Maksymilian Mazur z kl. III. Najmłodsi w kategorii "Żaczek": Ewelina Rybica, Adrian Bujok, Tomasz Stokłosa i Jakub Zalewski z kl. II. Do konkursu uczniów przygotowywały: Katarzyna Karatnik
(kl. IV-VI), Celina Więcek kl. III i Ewa Myszogląd kl. II. 

W ramach uczestnictwa w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali brelok z układanką matematyczną.

Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników!!! 


Katarzyna Karatnik


 " Popołudnie ze szkołą"
 
W dniu 17 marca 2014r. w naszej placówce odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i  dzieci sześcio i siedmioletnich ( przyszłych pierwszoklasistów)  pod nazwą " Popołudnie ze szkołą". Panie z edukacji wczesnoszkolnej pokazały dzieciom różne pomieszczenia, oprowadzały je po salach , świetlicy , bibliotece szkolnej. Pomiędzy przemieszczaniem  po szkole - odbywały się zajęcia z każdą z Pań klas I-III oraz z j. angielskiego.  Dzieci  uczestniczyły w zajęciach z edukacji polonistyczno-przyrodniczej, plastycznej, matematyczno-ruchowej i zapoznawały się  z tablicą multimedialną wykorzystując  język angielski.
Prócz rodziców i dzieci - gościliśmy również Panią wizytator z Delegatury B-B - Panią  E. Skrzypek.
Wszystkim Rodzicom, Dzieciom i wychowawcom klas I-III oraz innym zaangażowanym Osobom w realizację tego popołudnia serdecznie dziękuję.                                                                                                     
             Ilona Walach- dyrektor ZSP w Wieszczętach


Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie”

14 marca w Pałacu w Kozach odbył się Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie” organizowany przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Zespół Szkolno-Przedszkolny godnie reprezentowała uczennica klasy VI – Ewelina Kidoń, która zaprezentowała utwór Kazimierza Wierzyńskiego „Mapa” oraz fragment prozy z książki Tolkiena pt.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Ewelinie gratulujemy odwagi scenicznej i świetnej interpretacji prezentowanych tekstów.

Katarzyna Boronowska


Najlepsi w powiecie

10 marca w ZSP w Jasienicy odbył się Półfinał Powiatu w mini piłce siatkowej. Po wywalczeniu mistrzostwa Jasienicy, wystąpiła w nim również reprezentacja naszej szkoły. Chłopakom przyszło mierzyć się z rówieśnikami z Czechowic, oraz Kóz . Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Wieszcząt, i tym samym ekipa z naszej awansowała do następnego etapu rozgrywek.

We wtorek, 18 marca, ponownie w ZSP w Jasienicy, rozegrany został Finał Powiatu Bielskiego w mini piłce siatkowej, w którym wystąpiły, oprócz naszej szkoły SP Pisarzowice, oraz SP nr 2 z Czechowic Dziedzic. Mecz z Pisarzowicami zakończył się zwycięstwem Wieszcząt 2:0, natomiast w pojedynku z Czechowicami o wygranej musiał zadecydować tie break. Po nerwowym secie mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa zdobycia Mistrzostwa Powiatu. Reprezentacja z ZSP w Wieszczętach otrzymała w nagrodę puchar, dyplom i złote medale, oraz co najważniejsze przepustkę do etapu rejonowego.

Skład zespołu w obu turniejach:

Mędrek Mateusz(kapitan), Gruszka Wojtek, Brudny Daniel, Szymala Kacper, Izdebski Konrad, Zahradnik Filip, Piszczałka Kamil, Król Filip, Piguła Dawid, Kliś Mateusz.

Roman Gil


Dzień Świętego Patryka


Dnia 17 marca w Zespole Szkolno- Przedszkolny w Wieszczętach odbył się Dzień Świętego Patryka.
W szkolnej świetlicy wszyscy spotkali się , aby obejrzeć prezentację o Irlandii oraz wysłuchać krótkich scenek opowiadających o świętym Patryku czy o tradycjach Irlandzkich. Apel został przygotowany przy udziale klasy 6 i 5 pod patronatem pani Joanny Olma i pani Magdaleny Biżek. W tym dniu wszyscy również byli ubrani na zielono. Spotkanie miało na celu popularyzowanie kultury krajów anglojęzycznych.

 Joanna Olma


V Międzyszkolny konkurs z Języka Angielskiego 

dla klas 5 i 6 Szkól Podstawowych.

Dnia 10 stycznia 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolny, odbył się pierwszy etap konkursu z języka angielskiego. Wzięły w nim udział:

Anna Heczko kl.V

Klaudia Kuczyńska kl. V

Weronika Kuś kl. V

Patrycja Pyka kl. V

Ewelina Kidoń kl. VI

Klaudia Guzdek kl. VI

Do drugiego etapu zakwalifikowała się Klaudia Guzdek z klasy VI. II etap odbył się 14 marca w Gimnazjum Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.

 Joanna Olma

Konkurs z języka angielskiego ‘Fox’

Dnia 4 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wieszczętach odbył się konkurs z języka angielskiego ‘ Fox’. Wzięły w nim udział:

Weronika Kuś kl. V

Patrycja Pyka kl. V

                                                                                                                                                                   Joanna Olma
Głosuj na prace naszych siedmioletnich designerów

Zachęcamy wszystkich do oddania głosów na wspaniałe prace naszych podopiecznych.

Dagmara Skowron