Wieści spod siatki - Trwają rozgrywki Kinder Plus Sport o Mistrzostwo Śląska.

Spośród 50–ciu ekip, które wystartowały w sezonie 2012/2013, w kategorii dwójek, pozostała już tylko dwudziestka. Wśród nich jest również zespół z Wieszcząt.

W marcu odbyły się dwa turnieje II etapu, pierwszy 3 marca w Częstochowie, drugi 23 marca w Będzinie.

Nasza drużyna w składzie Daniel Brudny, Filip Zahradnik i Kacper Szymala, grająca w grupie 16, dwukrotnie pokonała swoich rówieśników z Częstochowy, Katowic i Jaworzna.

Tym samym zajęliśmy 1 miejsce w grupie, premiowane awansem do III etapu. 

                                                                                                                                                                      Gratulujemy!

Dzień aktywności twórczej i poznawczej!

23 marca odbył się wyjątkowy dzień, który związany był z nadejściem wiosny , a także z Międzynarodowym Dniem Lasu oraz Międzynarodowym Dniem Wody.  W związku z powyższymi okolicznościami gościliśmy w naszej placówce niezwykłych gości:
Pana Krzysztofa Czadera- malarza, rzeźbiarza, miłośnika przyrody, który swoimi zbiorami, kolekcjami, opowieściami przybliżył świat przyrody i budzące się do życia otoczenia . 


Spotkanie z Panem Krzysztofem- było drugim punktem naszego programu , ponieważ na powitanie  Samorząd Uczniowski przygotował krótki występ związany z  pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.


Ostatnim , niecodziennym wydarzeniem okazały się warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli Nadleśnictwa Bielsko-Biała i Nadleśnictwo Ustroń. Nasi uczniowie podzieleni zostali na zespoły , w których aktywnie działając- budowali, zgadywali, poznawali, składali, oglądali. 


Patrząc na zaangażowanie uczniów i uśmiech na twarzach, a także duże zadowolenie w oczach naszych wychowanków - mamy nadzieję, że dzień ten pozostanie na dłużej w pamięci. 21 marca 2013 r. - Z cyklu „Nasi lokalni, niezwyczajni...” - spotkanie

 z Krzysztofem Czaderem

         Po krótkiej zimowej przerwie nasza placówka wznowiła rozpoczęty we wrześniu  cykl spotkań poświęconych nietuzinkowym postaciom  naszej najbliższej okolicy.  Dwa poprzednie upamiętniły postaci : Marii Wardas i Rudolfa Gila.

         Trzecia  z kolei wieczornica była na swój sposób niezwykła, bowiem jej bohater – Krzysztof Czader  - wszechstronny artysta – przyrodnik, malarz i rzeźbiarz sam zaprezentował zebranym swój dorobek twórczy.

         Złożyły się na niego, m.in. kolekcja spreparowanych motyli i chrząszczy, liczne obrazy najbliższych okolic czy różne okazy kamieni. Impreza spotkała się z żywym zainteresowaniem odbiorców, mniej  czy bardziej owładniętych tak wielką pasją przyrodniczą. Dlatego znalazła swoją kontynuację w dniu następnym – tym razem widownię zapełnili najmłodsi – nasza społeczność szkolna za sprawą „Święta powitania wiosny”.

         Czy wieczorem, czy rankiem spotkanie z tak wielkim, niecodziennie skromnym człowiekiem jest niezwykle ciekawe
i udane.  Pozostawia wiele niezapomnianych wrażeń.
 


VII Regionalny Konkurs Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego

Weronika Górniak i Judyta Pietrzyk zajęły odpowiednio II i III miejsce w VII Regionalnym Konkursie Znajomości Gwary Śląska Cieszyńskiego w Grodźcu.Kangur 2013

Uczniowie ZSP w Wieszczętach: Paulina Gil, Weronika Górniak, Wiktoria Zamarska (kl. VI), Klaudia Guzdek, Ewelina Kidoń (kl. V) Weronika Kuś, Patrycja Pyka i Anna Suchodolska (kl. IV) Julita Stokłosa, Kacper Król, Wojciech Holisz i Adam Jędrzejek (kl III), Kacper Szymala, Maksymilin Mazur i Paulina Holeksa (kl. II) przywitali wiosnę rozwiązując zadaniami z Międzynarodowego Matematycznego Konkursu Kangur. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie "kangurową piętnastkę".


Wyróżnienia dla Uczennic z ZSP w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Wioletta Bratkowska  z klasy VI i Klaudia Guzdek z klasy V zostały wyróżnione w kategorii Wyklejanka w XX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach"

Siatkarskie sukcesy uczniów z Wieszcząt.

Sporymi osiągnięciami sportowymi mogą pochwalić się uczniowie ZSP w Wieszczętach.

W Mistrzostwach Jasienicy w mini piłce siatkowej, tak chłopcy jak i dziewczęta zajęli pierwsze miejsca – chłopcy piąty rok z rzędu, dziewczynki po raz pierwszy. 4 marca, w Wilkowicach odbył się Półfinał Powiatu, gdzie oprócz naszych drużyn wystąpiły szkoły z Bystrej, Porąbki oraz Kobiernic. Awans do dalszego etapu zgodnie uzyskali uczniowie z Wieszcząt, pokonując swoich rywali, dwukrotnie po dwa zero. Tydzień później, 12 marca w Kozach, nasze zespoły rywalizowały w Finale Powiatu Bielskiego. Chłopcy po bardzo zaciętych spotkaniach ulegli swoim rówieśnikom z Czechowic Dziedzic ( SP 2 i SP 5) dwa razy po 1:2 i ostatecznie zakończyli rywalizację na trzecim miejscu.

Dziewczęta musiały uznać wyższość szkoły z Rybarzowic, przegrywając 1:2, jednak w meczu o drugie miejsce w powiecie, pokonały SP z Miliardowic 2:1.

                                                                                                                                            Gratulacje dla obu zespołów!


Festiwal Piosenki Dziecięcej w Międzyrzeczu

7 marca 2013 r. w Międzyrzeczu odbył się X Festiwal Piosenki Dziecięcej dla klas I-III. Tradycyjnie już nasza szkoła wzięła w nim udział odnosząc wielki sukces. W kategorii solistek I miejsce zajęła uczennica klasy I Anna Zamarska za piosenkę „Zimowa poleczka”, II miejsce wyśpiewała sobie Viktoria Glombitza z klasy II piosenką „Rok na karuzeli”. II miejsce w kategorii zespołów zdobyła grupa dziewczynek z klasy II w składzie: Żaneta Duda, Viktoria Glombitza, Paulina Holeksa, Oliwia Kidoń, Julia Mucek, Ewelina Olearczyk, Aleksandra Sikora i Barbara Suchodolska. Zespół zaśpiewał piosenkę „Na śniegowej górce”. Występ przygotowały wychowawczynie: Celina Więcek i Ewa Myszogląd.

                                                                                                   

                                                                                          Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!      

  

Szkolny konkurs o tematyce Bezpieczny Internet - rozstrzygnięty !!!

5 lutego br. obchodziliśmy DBI - Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. U nas w szkole w tym dniu odbyły się pogadanki na lekcjach informatyki nt. naszego zachowania w Internecie. Z tej okazji został też ogłoszony konkurs na plakat bądź prezentację o tejże tematyce.

W każdej klasie wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody: pen drivery i słuchawki.


                                                         Klasa IV - Anna Heczko


Klasa V - Ewelina Kidoń

Klasa VI - Wiktoria Zamarska 
                                               prezentacja do pobrania na dole strony