„Happy Halloween"

     We środę tj. 31.10.2012 r. uczniowie klasy VI przygotowali  ciekawą i wesołą inscenizację pt.” Happy Halloween”. Treścią jej było przedstawienie zwyczajów i zabaw związanych z tym świętem ,obchodzonym w krajach anglojęzycznych. Program wzbogaciły filmiki dydaktyczne dla najmłodszych, taniec przygotowany przez uczniów klasy V oraz pokaz mody.

Po części artystycznej uczniowie klas I-VI mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu  słownictwa, obowiązującego w programie nauczania j. angielskiego oraz znajomością piosenek. Za dobrą odpowiedź lub występ można było dostać cukierek. 

Na  zakończenie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy lampion z dyni, w którym   nagrody otrzymali:

I miejsce Jakub Kubaczka  kl. III

II miejsce Piotr Piguła z kl. I oraz Klaudia Kidoń  kl. III

III miejsce Dominika Kidoń kl.I oraz Weronika Kuś kl. IV

Wyróżnienie Patrycja Grzywna kl.IOrganizatorki - nauczycielki j.angielskiego E. Pietraszko i W. Rogóż, dziękują za pomoc kolegom: K. Karatnik ,  D. Skowron  R. Gilowi i P. Sowa  przy organizacji projektu , a także uczniom klasy VI i V biorącym udział w występie.

27.10 2012 - VIII Gminny Konkurs Ekologiczny

Drużyna z Wieszcząt, w skład której wchodzili przedstawiciele wszystkich grup wiekowych (od przedszkola, klasy I-III, IV-VI i rodzice) - zajęli I miejsce w VIII  Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem" Ekologiczny i zdrowy zawrót głowy", który odbył się  w Jasienicy.                                                     22-26 Tydzień Warzywny w ZSP

Harmonogram Tygodnia Warzywnego 

NASI  LOKALNI,  NIEZWYCZAJNI...

Pod tym hasłem w dniu 19 października 2012 roku w naszym zespole odbyło się pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań poświęconych nietuzinkowym postaciom z terenu gminy Jasienica. Bohaterem premierowej wieczornicy była Maria Wardas  - niesamowita kobieta z Roztropice, pierwsza motocyklistka Śląska, jedna z pierwszych polskich kobiet  - pilotów, pasjonatka i propagatorka lotnictwa, powieściopisarka oraz kronikarka śląskiej wsi.

         Ciekawą prelekcję na temat życia i twórczości „Maryśki z chmur” przedstawiła Dagmara Ewertowska – zastępca Dyrektora Gimnazjum w Jasienicy. Gościem honorowym spotkania był Jan Chmiel – poeta, gawędziarz, muzyk. Przy dźwiękach akordeonu zebrani śpiewali najsłynniejsze pieśni Śląska Cieszyńskiego.

         Na okoliczność wieczorku Rada Rodziców przygotowała poczęstunek oraz wydała pocztówkę poświęconą Maryśce ze Śląska  - kobiecie pełnej pasji, choć nieco zapomnianej mieszkance Roztropic.

 

Policjanci z wizyta u pierwszoklasistów...


17 października odbyła się pogadanka z pierwszoklasistami na temat bezpiecznej drogi do szkoły i domu.


8 października - Dzień Uśmiechu w ZSP w Wieszczętach

Samorząd Uczniowski zorganizowała w szkole Dzień Uśmiechu w nawiązaniu do Światowego Dnia Uśmiechu, pomysłodawcą którego jest Harvey Ball – twórca najsłynniejszej ikony na świecie – żółtej, uśmiechniętej buźki. W tym dniu w szkole królował kolor żółty. Każda klasa i grupa przedszkolna wykonała piękny plakat. Uśmiechali się wszyscy -  uczniowie, nauczyciele, panie w kuchni, panie woźne. Wspólnie próbowaliśmy odkryć magię uśmiechu.

Samorząd Uczniowski przeprowadził również konkurs na najpiękniejszy uśmiech wśród pracowników szkoły. Razem uczniowie oddali 1496 głosów. Wyróżniono uśmiechy następujących osób:

· pani Celiny Więcek, pani Katarzyny Karatnik i pana Romana Gila

III miejsce w konkursie i brązowy medal zdobyła pani Aurelia Zahradnik

II miejsce i srebrny medal pani Danuta Macura

I miejsce z ilością głosów 964 „Złoty Medal Uśmiechu” i tytuł „Najpiękniejszy uśmiech naszej szkoły” zdobyła 

                                                  Pani Helenka Gruszka

Wyniki konkursu ogłoszono i wręczono „Medale Uśmiechu” na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Uśmiechajmy się bo warto.

„Uśmiech to dar, który nic nie kosztuje”

 a jak pisał Kornel Makuszyński „Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu”Konkurs Recytatorski "Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej"

W sobotę 6 października uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim "Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej", organizowanym przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku Białej.

 

Ola Sikora                z kl. II zajęła I miejsce

Ewelina Olearczyk    z kl. II zajęła II miejsce

      Wioletta Bratkowska   z kl. VI zdobyła wyróżnienie


GALERIA ZDJĘĆ
Nagrodzeni w konkursie organizowanym przez Ośrodek Zdrowia w Jasienicy

Z okazji obchodów 25-lecia powstania Ośrodka Zdrowia w Jasienicy - zorganizowano konkurs plastyczny na temat ochrony zdrowia. Nasza placówka wzięła  udział w wyżej wymienionym konkursie we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwyciężczynią w kategorii klas I-III została uczennica naszej szkoły Patrycja Grzywna z klasy I. Uczennica kl. IV - Klaudia Kuczyńska uzyskała II miejsce w III kategorii wiekowej. 

                                                                                                        Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!


5 października - dzień otwarty batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej

W piątek 5 października lasy IV-VI wraz z grupami maluchów i starszaków brały udział w dniu otwartym koszar o okazji święta batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć skoki spadochronowe żołnierzy oraz sprzęt , którym żołnierze posługują się na co dzień.

4 października - wycieczka klasy II do Krakowa

Klasa II pojechała na wycieczkę do Krakowa.  Uczniowie podziwiali Wawel, zwiedzili smoczą jamę, a potem widzieli smoka

ziejącego ogniem. Wśród gołębi, krakowskich kwiaciarek i dorożek spacerowali po krakowskim rynku. Odwiedzili

Sukiennice. W Kościele Mariackim podziwiali Ołtarz Wita Stwosza. W samo południe wysłuchali hejnału z wieży. Na rynku

dzieci spotkały krakowskich mimów i Pana Twardowskiego. Były pamiątki i pyszne obwarzanki. Na koniec pojechaliśmy do

ZOO. Pogoda i humory bardzo, bardzo dopisały. Pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do domu. 4 października - wycieczka klas: I i III na Szyndzielnię.

4 października klasy I i III wybrały się na wycieczkę. Na Szyndzielnię wyjechaliśmy kolejką., na Klimczok niestety trzeba było iść piechotą. Pogada i humory dopisały.


Wyjazd na basen dla najlepszych uczniów w ubiegłym roku szkolnym

Wyjazd na basen „Delfin” do Skoczowa. Była to nagroda dla najlepszych uczniów z klas od II do VI, którzy wyróżnili się w

 nauce i zachowaniu w ubiegłym roku szkolnym. Przejazd autobusem został sfinansowany przez Radę Rodziców zaś wstęp na

 basen dofinansowany przez sklepik szkolny i Samorząd Uczniowski. Dziękujemy bardzo!!!