Działaj bezpiecznie pomagaj skutecznie


    30 października w naszej szkole rozdano nagrody i dyplomy za uczestnictwo i zdobyte miejsca w konkursie"Działaj bezpiecznie pomagaj skutecznie". Akcja na pewno pokazała, że nasi uczniowie mają sporą wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.

Rozdanie nagród i dyplomów w konkursie "Działaj bezpiecznie pomagaj skutecznie"
Popołudnie z książką „Szkoła z Harrym Potterem”


W październiku zostało zorganizawane „Popołudnie z książką”.  W tym miesiącu uczniowie klas III  – VI zapoznali się z serią książek J.K. Rowling o Harrym Potterze. Spotkanie rozpoczęło się przy wejściu głównym do szkoły gdzie nauczyciele wyjaśnili zasady zabawy.

Pierwszym zadaniem uczniów był przydział do czterech domów Hogwartu: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenclaw. Uczniowie losowali herby domów z Tiary Przydziałów.

Podzieleni uczniowie na 4 domy przystąpili do kolejnego zadania – Znajomość zaklęć.  Kolejne zadania sprawdzały wiedzę na temat przeczytanych książek. Pierwsze zadanie polegalo na rozpoznawaniu najbardziej charakterystycznych cytatów.

Podsumowujacą konkurencją było sprawdzenie wiedzy uczestników ze znajomości lektur. Uczniowie zmierzyli się w szczegółowym quizie.

Po zakończeniu quizu, zostały podsumowane punkty i wyłonieni zostali zwycięscy. Zwycięski dom otrzymał nagrody książkowe.

 

Akcja  „Popołudnie z książką” została zorganizowana przez:

Joannę Olma

Danutę Kuś

Barbarę Mikołajczyk

Danutę Macura

Joanna Olma


Wycieczka klasy IV do Palmiarnii w Gliwicach i Wiejskiej Chaty w Bojkowie


          29 października br. uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do Gliwic, gdzie mieli okazję zwiedzić Palmiarnię  a w niej egzotyczne gatunki roślin i zwierząt. Palmiarnia usytuowana jest w parku, który w połączeniu z jesiennymi barwami i słoneczną pogodą dawał idealną bazę do spacerów i zabaw z kolorowymi liśćmi.

              Kolejnym punktem wycieczki była Wiejska Chata w Bojkowie, w której odbyły się warsztaty garncarskie. Tam czwartoklasiści uczestniczyli w prelekcji "Jak to z garnkiem było", obejrzeli film i wzięli się do wyrabiania garnków z gliny. Praca szła nam rewelacyjnie, efekty niebawem będzie można obejrzeć na wystawie w szkole.


Katarzyna Karatnik


Zajęcia otwarte w Ia

W dniu 23.10. 2015 r. w klasie I A odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Razem z rodzicami zawędrowaliśmy do Krakowa do smoczej jamy. Uczniowie poznali „Legendę o smoku wawelskim”, utrwalili nową literę S,s, wykleili smoka, pobawili się przy piosence „ Wycieczka smoka wawelskiego”. Rodzice mieli możliwość zaobserwować prace swojego dziecka na zajęciach w szkole. Zajęcie były bardzo udane. Pierwszaki bardzo się starały , by wypaść jak najlepiej. Rodzice obiecali kolejną wizytę w naszej klasie.   

Ewa Myszogląd


Etap szkolny - Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 22 października odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy Biblijnej. Adam Jędrzejek z kl. VI i Kacper Szymala z kl. V zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.
Jadwiga Jagła

Surówka jesienna w kl. II

21 października klasa 2 w ramach tematyki zdrowego odżywiania  wykonała jesienną surówkę z jabłka i marchewki. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy sobie iż na zdrowe funkcjonowanie naszego organizmu ogromny wpływ ma prawidłowe odżywianie. Dlatego należy spożywać jak najwięcej warzyw i owoców, które dostarczają nam witamin i minerałów. W trakcie pracy pamiętaliśmy o zachowaniu higieny, bezpieczeństwa oraz ostrożności. Surówki przygotowaliśmy według podanego przepisu i dekorowaliśmy wg własnego uznania. Bawiliśmy się pysznie!

                                                                                                                                                              C. Więcek, J. Sikora


ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE  1b

 

20 października 2015r. uczniowie klasy 1b wspólnie ze swoją wychowawczynią zaprosili Rodziców oraz Dyrekcję naszej placówki na zajęcia otwarte „Porównywanie i ważenie”. Jak sam tytuł zajęć wskazuje w trakcie przeprowadzanych ćwiczeń i doświadczeń staraliśmy się zrozumieć zasadę ważenia przedmiotów, potrafimy już określać, który przedmiot  jest cięższy, a który lżejszy. Wiele już potrafimy i wiele jeszcze musimy się nauczyć. Zajęcia były dla nas miłym doświadczeniem i mamy nadzieję, że Rodzice znów nas odwiedzą !!!  :)

Zajęcia otwarte w Ib


Beata Włoch

Wizyta Ks. Macieja Korneckiego

W dniu 15 października 2015 r. gościł w naszej szkole ks. Maciej Kornecki - ratownik GOPR. Uczniowie klas 0-III zapoznali się z zasadami zachowania się w górach. Poznali sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyli się wzywać pomocy w razie wypadku.  Wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie książeczki kolorowanki, zajęcia były bardzo ciekawe. Dziękujemy!

Ewa Myszogląd


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

    "Dzień Nauczyciela" w naszej szkole był dniem szczególnym. 13. października 2015 roku odbyła się bowiem uroczysta akademia, której celem było nie tylko ukazanie ważnej roli nauczyciela w życiu dziecka, ale przede wszystkim wzbudzenie szacunku i wdzięczności dla pedagogów i pracowników naszego zespołu.           Na tejże akademii mieliśmy zaszczyt gościć Szanownych Emerytów, którzy pracowali w naszej szkole.

     Gospodarzami uroczystości byli czwartoklasiści pod okiem swego wychowawcy. Przedstawili oni humorystyczną ofertę zakupu niezbędnych środków do pracy dla nauczycieli. Swymi grafikami komputerowymi imprezę ubogacili uczniowie z koła matematyczno-informatycznego, którego opiekunem jest pani Katarzyna Karatnik a także chórek pod opieką pani Beaty Rybarskiej.

         Wszyscy pracownicy szkoły obdarowani zostali drobnymi upominkami, za które dziękujemy!

Katarzyna Karatnik


Wycieczka klasy III

W dniu 9 października 2015 r. , w piątek klasa III była na wycieczce w Ustroniu. Zwiedzała Regionalny Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Leśnik". W pomieszczeniach ośrodka klasa obejrzała eksponaty przyrodnicze związane z lasem, oraz zapoznała się z elementami gospodarki leśnej. Byliśmy na krótkim spacerze ścieżką przyrodniczo - leśną. Na koniec wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasy.
Dziękujemy bardzo Nadleśnictwu Ustroń za miłe przyjęcie i poczęstunek. W szczególności dziękujemy przewodnikowi - leśnikowi panu W. Naturskiemu.


Danuta Macura


Wycieczka klasy II do Rudzicy

7 października br. klasa II była na wycieczce w Galerii Autorskiej Floriana Kohuta „Pod strachem polnym” w Rudzicy. Uczniowie pieszo pokonali trasę Wieszczęta – Rudzica. Maszerowało nam się świetnie, bo przecież „ruch to zdrowie”. Gdy dotarliśmy na miejsce przywitał nas artysta malarz Florian Kohut, który opowiedział o galerii i swojej pracy. W środku podziwialiśmy piękne obrazy, duże i małe, których motywem przewodnim są strachy polne. Artysta przybliżył nam techniki malarskie w jakich maluje swoje obrazy. Potem każdy indywidualnie i z zaciekawieniem je oglądał. Strachy polne to nie tylko motyw obrazów Floriana Kohuta, ale również element scenerii wokół galerii. Artysta zgromadził już ich w swoim ogrodzie dość sporo.  Tam, wśród strachów polnych zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Ostatnim punktem naszej wyprawy była wspólna zabawa na placu zabaw w Rudzicy. Zadowoleni, z pamiątkami i pełni wrażeń estetycznych wróciliśmy do domów. Po wycieczce, na zajęciach plastycznych powstała galeria strachów polnych klasy II.

Wizyta w galerii była jednym z punktów realizacji planu działań wychowawczych dla klasy II, którego celem jest aby uczniowie potrafili zachować się zgodnie z obowiązującymi normami w szkole i poza szkołą, m.in. w galerii.

                                                               Joanna Sikora, Celina WięcekFinał Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W środę (7 października) uczennice Naszej szkoły wzięły udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
II miejsca wywalczone na etapie gminnym pozwoliło reprezentować Naszą Gminę w Finale Powiatu w Zabrzegu. W gronie 16 startujących szkół Nasze dziewczyny uplasowały się na wysokim 8 miejscu.
Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:
Julita Stokłosa, Kinga Bartosz, Martyna Król, Laura Górnika, Klaudia Kidoń, Basia Suchodolska, Żaneta Duda
Daniel Gala

Aktywna Jasienica

W piątek 2 października na terenie kompleksu sportowo- kulturalnego "Drzewiarz" w Jasienicy odbyła się impreza sportowa "Aktywna Jasienica" pod patronatem Wójta Gminy Jasienica. Nasi uczniowie wzięli udział w turnieju piłki nożnej oraz w turnieju tenisa stołowego.  W turnieju piłki nożnej Nasza drużyna uplasowała się na miejscu IV-VI. Natomiast w turnieju tenisa stołowego III miejsce zajął Jakub Kubaczka, a Klaudia Kidoń okazała się bezkonkurencyjna wśród dziewcząt, zajmując I miejsce.

Uczniowie reprezentujący Naszą szkołę w poszczególnych turniejach:

Tenis stołowy:
Dziewczęta:Klaudia Kidoń (VI klasa), Wiktoria Holisz (IV klasa)
Chłopcy: Jakub Kubaczka (VI klasa), Mikołaj Pilch (V klasa)


Piłka nożna:

Kacper Szymala, Piotr Nowak, Artur Król, Filip Kania (V klasa), Wojciech Holisz, Michał Martynek, Mateusz Baron (VI klasa), Adrian Bujok (IV klasa).
Daniel Gala


Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej

 W dniu 1 października uczniowie naszej Szkoły: Iza Sikora, Ola Sikora, Maciej Rak i Jakub Gardas wzięli udział w Konkursie Recytatorskim: "Chrześcijańskie korzenie literatury polskiej", organizowanym przez Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Iza Sikora zajęła III miejsce.

Jadwiga Jagła


"Działaj bezpiecznie, pomagaj skutecznie"
     W tym roku szkolnym nasza placówki przystąpiła do konkursu organizowanego przez  Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i promocji Gminy Jasienica. 

    I etap konkursu za nami, polegał ona na stworzenie plakatu o tematyce j.w. Najpiękniejsze plakaty ozdobiły ZSP w Jasienicy podczas Dnia Bezpieczeństwa, który odbył się 2.10.2015 r. w Jasienicy. Wzięli w nim udział uczniowie klas III i VI. Podczas imprezy uczniowie mogli zapoznać się z pracą wszystkich  służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.

    Kolejnym etapem konkursu będzie test wiedzy na temat bezpieczeństwa, który nasi uczniowie wraz z przedszkolakami napiszą 7 października br. Test pozwoli wyłonić 3 najlepszych uczniów naszej szkoły, którzy reprezentować nas będą na wycieczce międzyszkolnej do Jednostki Desantowej w Bielsku-Białej. 

Ewa Myszogląd