ZSP w Wieszczętach kibicuje bielskim siatkarkom.

30 października uczniowie klasy szóstej i piątej ze szkoły z Wieszcząt ,wspólnie z gimnazjalistami z klas sportowych z Jasienicy, mieli przyjemność obserwować mecz piłki siatkowej Orlen Ligi Kobiet, pomiędzy BKS  Aluprof, a Chemikiem Police. Zawody odbyły się w Bielsku Białej , na Hali Widowiskowo Sportowej pod Dębowcem. Drużyna z Polic to zeszłoroczny Mistrz Polski, mająca w swoim składzie takie gwiazdy jak Małgorzata Glinka, czy Anna Werblińska, więc emocje zapowiadały się nie byle, jakie. Pomimo porażki naszego zespołu, mecz obfitował w wiele ciekawych i długich wymian, oklaskiwanych przez liczną widownię. Po meczu, dzięki zgodzie dyrekcji klubu na nasze dzieciaki czekała niespodzianka w postaci wspólnego , pamiątkowego zdjęcia z siatkarkami BKS-u, a niektórym udało się nawet zdobyć kilka autografów.Roman Gil

"Tydzień Europejski" w naszej szkole

            W dniach 27 – 30 października 2014 roku w naszej placówce zorganizowany został "Tydzień Europejski". Jego inicjatorem był Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekuna – Pawła Sowy. Celem projektu było pogłębienie wiedzy i zainteresowania uczniów historią, tradycjami i kulturą krajów europejskich.

            Przez cały tydzień grupa przedszkolna oraz uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zbierali i prezentowali materiały dotyczące wylosowanych państw Unii Europejskiej. Efektem ich działań były : gazetki ścienne, wystrój sal lekcyjnych oraz wystawki poświęcone poszczególnym państwom.

            Główną atrakcją projektu był finał akcji przypadający na przedostatni dzień października. W tym dniu każdy z zespołów miał  niecodzienną okazję zaprezentowania wybranego państwa na forum szkoły. Każdy prześcigał się bowiem w pomysłach. Każdy też przedstawił je na  niezwykle różne, ale, co najważniejsze, najciekawsze sposoby.

            Grupa przedszkolaków zebrała i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące Wielkiej Brytanii, klasa I przybliżyła wszystkim Włochy, klasa II – Słowację, klasa
III – Chorwację, klasa IV – Francję, klasa V – Hiszpanię,
zaś klasa VI – Grecję.

            Społeczność szkolna miała w tym dniu niebywałą okazję obejrzeć prezentacje, nie tylko multimedialne, ale i teatralne przybliżające położenie, godło, hymn, stolice, symbole, walutę, atrakcje turystyczne , budowle, biografie sławnych ludzi, piosenki , tańce i najważniejsze wydarzenia z historii poszczególnych państw. Prawdziwą ucztą dla ciała okazały się przysmaki  i przekąski z  "europejskiej" kuchni" zaproponowane przez klasy.  Co prawda, inne niż nasze , polskie, ale równie smaczne.

            Impreza zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej "Oda do radości".

            "Tydzień Europejski" był nie tylko czasem wspólnej zabawy, wspólnego działania, ale przede wszystkim przyczynił się do poszerzenia wiedzy na temat historii i kultury państw członkowskich UE. Był  cenną lekcją historii, geografii i  przyrody z uwagi na niekonwencjonalne pomysły i sposób realizacji zadań przez całą uczniowską gromadę. 

                                                                                                             Barbara Mikołajczyk


IX Gminny Konkurs Ekologiczny w Jasienicy

25.10.2014 r. w ZSP Jasienica odbył się IX Gminny Konkurs Ekologiczny w ramach realizacji projektu
„ Każdy, mały czy duży może Ziemi się przysłużyć”. 

Reprezentacja naszej szkoły: 

Przedszkolaki: Szymala Dawid, Pilch Michał 

Klasa III: Kidoń Dominika, Bujok Adrian

Klasa IV: Szymala Kacper, Nowak Piotr 

Klasa V: Kidoń Klaudia, Stokłosa Julita 

Rodzice: Kidoń Bogusława, Bujok Anna 

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami zdobyli I miejsce. Zadania były bardzo różne. Uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami ekologicznymi, zdolnościami plastycznymi i dużą sprawnością fizyczną. Byliśmy najlepsi!


"Dzień Komisji Edukacji Narodowej"

          "Dzień Nauczyciela" w naszej szkole był dniem szczególnym. 14 października 2014 roku odbyła się bowiem uroczysta akademia, której celem było nie tylko ukazanie ważnej roli nauczyciela w życiu dziecka, ale przede wszystkim wzbudzenie szacunku i wdzięczności dla pedagogów i pracowników naszego zespołu.

         Gospodarzami uroczystości byli czwartoklasiści pod czujnym okiem swego wychowawcy. Przedstawili oni humorystyczny minispektakl zatytułowany "Ananasy z naszej klasy" oraz równie zabawny program słowno – muzyczny pod hasłem "Wiele pozytywnych wibracji w koncercie życzeń z okazji "Dnia Edukacji".

         Swymi występami imprezę ubogacili nasi najmłodsi – maluchy, średniaki i starszaki. Nie zabrakło też wielu słów podziękowań dla nauczycieli ze strony Dyrektora placówki – Ilony Walach, przewodniczącej Rady Rodziców – Moniki Naturskiej oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

         Wszyscy pracownicy szkoły obdarowani zostali drobnymi upominkami w postaci kwiatów, pięknych, jesiennych kompozycji z liści oraz słodyczy, spośród których najsłodsze i najsmaczniejsze okazało się ciasto z marchwii podarowane przez  przedszkolaków.

                                                                                                 Barbara Mikołajczyk


"Bezpiecznie wśród dużych i małych"

         Pod takim hasłem w dniu 8 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole pierwsze z cyklu spotkań  związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Poprowadził je emerytowany policjant, specjalista z zakresu prewencji kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – Ireneusz Brachaczek.

         Niezwykle ciekawa prelekcja adresowana była do rodziców i wszystkich pracowników naszego zespołu. Dotyczyła głównie: bezpieczeństwa dzieci na drodze, na podwórku, bezpieczeństwa na forach internetowych, fałszerstwa komputerowego, przetwarzania wizerunku, znieważania funkcjonariusza publicznego, stalkingu oraz cyberprzemocy. Planowane są kolejne spotkania na temat wszelkiego typu uzależnień dzieci i młodzieży.

                                                                                                      Barbara Mikołajczyk


Wycieczka do Cieszyna klas II i III

W dniu 8.10.2014 r. klasa II i III była na wycieczce w Cieszynie. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, udało nam się również zjeść pyszne lody i kupić tradycyjne pamiątki. Wycieczka była bardzo udana. 


 

Rozgrywki sportowe w Wieszczętach

Jak co roku w ZSP w Wieszczętach, rozegrane zostały rozgrywki sportowe o Puchar Dyrektora ZSP. W poniedziałek, 6 października swoje zmagania w piłce nożnej rozpoczęli chłopcy. Mecze odbywały się na nowym boisku, grano systemie „każdy z każdym”, dwie połowy po 8 minut. Dopisała pogoda oraz kibice, czyli dziewczęta, dopingujące swoich kolegów z klasy. Ostatecznie turniej wygrali uczniowie klasy VI, przed klasą IV i klasą V. Warto podkreślić, że szóstoklasiści wygrali Puchar trzeci rok z rzędu.

Dzień później w turnieju dwóch ogni, do walki stanęły dziewczęta. I tu również emocji nie brakowało. Na sali gimnastycznej w roli kibiców, tym razem pojawili się chłopcy. Po zaciętych pojedynkach z końcowego zwycięstwa mogły się cieszyć uczennice klasy piątej, za nimi uplasowała się klasa szósta, a na trzecim miejscu dzielnie spisujące się dziewczynki z klasy czwartej.

Brawa dla wszystkich uczniów za udział w turniejach i osiągnięte wyniki!Roman Gil