Sadzenie żonkili

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zainaugurowało
15 października 2015 r.  XI edycję Pól Nadziei.

 

W akcję włączyły się już 82 szkoły z Podbeskidzia i mają charakter ekumeniczny.  Pola Nadziei to międzynarodowy program angażujący ludzi na rzecz osób chorych i cierpiących. W Bielsku-Białej od 10 lat program wspiera budowę stacjonarnego hospicjum.  

15 października podczas ekumenicznej inauguracji 11 edycji w kościele pw. NMP Królowej Polski, Grażyna Chorąży, szefowa Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego przyznała, że w ciągu 10 lat placówki oświatowe z Bielska-Białej i powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego uzbierały ok. 1, 55 mln zł! To niewyobrażalna kwota, jak na akcję prowadzoną przez dzieci i młodzież. Mamy wspaniałych uczniów i nauczycieli którzy rozumieją tą sytuację, dlatego tak angażują się - zaznaczyła Chorąży. Po nabożeństwie każda reprezentacja szkoły (82 placówki!) otrzymała cebulki żonkili, symbole Pól Nadziei. Stacjonarne hospicjum jest pierwszym w Beskidach. Inwestycja finansowana jest z datków i kwest. Budowa ma zostać ukończona w grudniu. 


 W naszej szkole klasy pierwsze jak co roku zostaną włączone do Klubu Przyjaciół Żonkila i wspólnie z wychowawcami posadzą cebulki żonkili.

Danuta Macura

                             zdjęcia pochodzą ze strony http://www.dziennikzachodni.pl       

Opiekunowie: 

- mgr Ewa Myszogląd;

- mgr Danuta Macura;

- mgr Dagmara Skowron;

-mgr Beata Włoch;