Popołudnie z babcią i dziadkiem

We wtorek 22 stycznia uczniowie klasy II zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków aby uczcić tak wspaniałe święta jak Dzień Babci Dziadka. Były wiersze, piosenki i tradycyjne 100 lat. Na zakończenie programu artystycznego drugoklasiści zatańczyli krakowiaka. Goście byli zachwyceni. Po występie, w świetlicy odbyło się bardzo miłe spotkanie, na którym dzieci zadawały pytania, a babcia i dziadek wspominali jak to było kiedy oni byli dziećmi i chodzili  do szkoły.   


Znowu wygrywamy !

Wystartowały rozgrywki o Mistrzostwo Śląska w mini siatkówce chłopców Kinder Plus Sport. Swój udział w nich zanotował nasz zespół,  w skład którego wchodzą: Daniel Brudny, Kacper Szymala i Filip Zahradnik, występujący w kategorii dwójek. Po dwóch turniejach I etapu, które odbyły się w Będzinie 12.01.13 r. i w Częstochowie 25.01.13 r., nasza ekipa zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie i  awansowała do II etapu. Chłopaki z Wieszcząt dwukrotnie odprawili z kwitkiem Delic Pol Częstochowa, Doss Częstochowa, MOSM Tychy oraz MOS Będzin.

Gratulacje!
Mistrzostwa Gminy Jasienica w Mini Piłce Siatkowej  w Wieszczętach

Nareszcie dublet !


Sporego osiągnięcia dokonali uczniowie ZSP w Wieszczętach, jeśli chodzi rywalizację sportową na terenie gminy. Otóż zarówno chłopcy jak i dziewczęta zdobyli I miejsce w Mistrzostwach Jasienicy w piłce siatkowej.

Warto nadmienić, że zespół dziewcząt okazał się najlepszy w Jasienicy po raz pierwszy w historii szkoły, natomiast chłopcy dokonali tego wyczynu piąty raz z rzędu !

Wieszczęta zdominowały w tym roku szkolnym rozgrywki mini siatkówki i po raz pierwszy oba zespoły będą reprezentowały naszą gminę w Półfinale Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Turniej chłopców rozegrany został w Wieszczętach 21 stycznia, w którym nasza reprezentacja ograła ZSP Mazańcowice 2:0, ZSP Świętoszówkę 2:0, SP Jaworze 2:0 oraz ZSP Jasienica 2:1.

Turniej dziewcząt rozegrany został dwa dni później, również w Wieszczętach, i podobnie nasza żeńska ekipa pokonała po 2:0 reprezentacje SP z Jaworza, ZSP z Jasienicy oraz ZSP z Międzyrzecza.

Skład ZSP Wieszczęta chłopcy:

WALAS PIOTR, HOLISZ JAKUB, GREŃ PATRK, GRUSZKA WOJCIECH, PIGUŁA DAWID, MĘDREK MATEUSZ, KLIŚ MATEUSZ, BRUDNY DANIEL, ZAHRADNIK FILIP, SZYMALA KACPER.

Skład ZSP Wieszczęta dziewczęta:

BRUDNY KLAUDIA, GIL PAULINA, WALS WIOLETTA, GÓRNIAK WERONIKA, ZAMARSKA WIKTORIA, SZCZERBOWSKA JULIA, KIDOŃ EWELINA, GUZDEK KLAUDIA, RYBICA KAMILA, KNOPEK NATALIA.


Spotkanie Opłatkowe

Trzecioklasiści wystąpili 18 stycznia 2013 r. na spotkaniu opłatkowym w OSP Roztropice.


Gminny Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych w Rudzicy

Udział w Gminnym Przeglądzie Jasełek i Obrzędów Kolędniczych w Rudzicy. Klasa III wraz z oddziałem starszaków zdobyli razem III miejsce.
                                   Jasełka w kościele parafialnym w Bielowicku

13 stycznia 2013 r. uczniowie klasy III wystąpili z przedstawieniem jasełkowym pt. "Szopka na polance" w kościele parafialnym w Bielowicku.


Spotkanie z Ratownikiem PCK

22 stycznia br. gościliśmy w naszej szkole ratownika PCK, który przypomniał nam zasady zachowania się w czasie wypadków (oparzenia, złamania, krwiak, omdlenia)


Konkurs Wiedzy Biblijnej

11 stcznia br uczniowie klasy V wzięli udział w rejonowym etapie Konkursu Wiedzy Biblijnej w Bielsku-Białej. Do finału tego Konkursu zakwalifikowali się: Klaudia Guzdek i Konrad Izdebski.

Biologia Oxford Plus

Uczniowie klas IV_VI wzięli udział w Olimpiadzie Biologia Oxford Plus. laureatami tego konkursu zostali: Konrad Izdebski 
z kl. V, Weronika Kuś i Anna Suchodolska z kl. IV.

10 stycznia - próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Operonem

10 stycznia szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem. Życzymy dobrych wyników!