Spotkanie noworoczne w OSP w Wieszczętach

W dniu 30 stycznia 2015 roku odbyło się spotkanie noworoczne dla  mieszkańców sołectwa Wieszczęta. Wśród licznie zebranych zasiedli: wójt Gminy Jasienica – Janusz Pierzyna, sołtys wsi Wieszczęta – Natalia Janica, proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Wieszczętach – ksiądz Potr Janik oraz proboszcz Parafii Świętego Wawrzyńca w Bielowicku – ksiądz Ryszard Grabczyk.
Nasza placówka była współorganizatorem spotkania, zapewniając bogaty program artystyczny: występy pierwszoklasistów, kolędowanie w wykonaniu zespołu muzycznego oraz przedstawienie "Jasełka z Małym Księciem" w wykonaniu rodziców i uczniów szkoły.  Nie zabrakło też smacznego poczęstunku. Spotkanie noworoczne było też przejawem współpracy naszej szkoły z najbliższymi sołectwami.

Barbara Mikołajczyk

Siatkarski dublet

29 stycznia 2015 r. w Gimnazjum w Jasienicy odbyły się, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Jasienicy w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt do rywalizacji stanęły szkoły z Jasienicy, Międzyrzecza, Jaworza i Wieszcząt, natomiast chłopców reprezentowała Jasienica, Jaworze, Międzyrzecze, Mazańcowice oraz Wieszczęta. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów.  
Miło nam poinformować, że ZSP Wieszczęta nie miał sobie równych, i to zarówno wśród dziewcząt jaki i chłopców, zdobywając tym samym Mistrzostw Jasienicy w obu kategoriach. Zwycięskie zespoły będą reprezentować naszą szkołę i gminę w Półfinale Powiatu, który odbędzie się w marcu, w Czechowicach Dziedzicach.
ZSP z Wieszcząt godnie promowali:
Ania Suchodolska(kapitan zespołu), Patrycja Pyka, Julita Stokłosa, Klaudia Kidoń, Ania Holisz, Ania Heczko, Weronika Kuś.
Daniel Brudny (kapitan zespołu), Szymala Kacper, Zahradnik Filip, Kukla Krystian, Król Filip, Piszczałka Kamil, Świerkot Konrad, Holisz Wojciech i Jakub Gardas. Widok tańczących po wygranej dzieci, śpiewających : „tak się bawią, tak się bawią Wieszczęta!” bezcenny. 
Brawo dzieciaki!
Roman Gil

Dzień Babci i Dziadka w II klasie

27.01.2015 r.o godzinie 16.00 odbyło się spotkanie uczniów klasy III z babciami i dziadkami.Jak co roku goście dopisali. Podczas spotkania cofnęliśmy się w lata 70 - te. Były życzenia, wiersze, tańce i piosenki. Dziadkowie chętne włączyli się w tańce wspólnie z wnukami. Po przedstawieniu goście udali się na kawę, herbatę i ciasta przygotowane przez rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Uczniowie klasy III wraz z Wychowawcą.

Ewa Myszogląd

Dzień Babci i Dziadka w klasie I

W piątek 23 stycznia klasa I zaprosiła do szkoły Kochane Babcie i Drogich Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Goście bardzo dopisali. Pierwszoklasiści przygotowali ciekawy program artystyczny. Na początku przedstawili instrumentację utworu „Nad pięknym modrym Dunajem”. Były wiersze, piosenka i taniec z serduszkami. Wnuczęta wręczyły babciom i dziadkom laurki i piękne, własnoręcznie wykonane hiacynty. To było trochę wiosny w środku zimy. Po spotkaniu w świetlicy goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców w pięknie przystrojonej sali za co serdecznie dziękujemy. W czasie spotkania dzieci rozwiązały serduszkowy test: „Jaką jesteś wnuczką?/Jakim jesteś wnuczkiem?”

Wszystkim gościom i rodzicom za pomoc serdecznie dziękujemy.                         

                                                

Wychowawca: Celina Więcek