„Lekcja żywej przyrody”


         W dniu 29 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „ lekcji żywej przyrody”. A to dzięki wizycie hodowcy zwierząt egzotycznych – Andrzeja Pająka.

         Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy niezwykle ciekawego spotkania z miłośnikiem i hodowcą zwierząt mieli okazję poznać i obcować z cennymi gatunkami gadów: węży, jaszczurek, żółwi.

         Lekcja spotkała się z ogromnym entuzjazmem uczniów, którzy żywo zaangażowali się w przebieg niecodziennej lekcji przyrody.

                                                                                                                                      Barbara Mikołajczyk

 


Bal Karnawałowy

Dnia 28 stycznia (czwartek) Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizowali bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. O godzinie 8.00 zaczęli swoją zabawę uczniowie klas I – III. Oczywiście z każdej klasy zostali wybrani zwycięzcy  -  z klasy 1a Filip Jankowski, z klasy 1b – Wiktoria Gruszka, z klasy 2 – Julia Szary, a z klasy 3 – Bruno Naturski.  O godzinie 9.30 na bal dołączyły  klasy IV – VI. Na wspólnej części uczniowie mieli okazję sprawdzić sie w kilku konkursach.  Młodsi bawili się do 11.30. Po 12.00 nauczyciele wybrali Króla i Królową balu. Oceniane były stroje, ale również podejście do zabawy karnawałowej. Krolową balu została Weronika Holisz z klasy IV, a Królem Mikołaj Michnik z klasy VI. Uczniowie klas IV – VI mieli dodatkowe zadanie. Musieli przebrać się w stroje z lat 60 – tych lub 70- tych. Zabawa była udana, prawie wszyscy zademonsrowali się z pomysłowością w doborze kostiumów.

Joanna Olma


                          


                            Spotkanie noworoczne w Zespole Szkolno – Przedszkolnym

                                                                  w Wieszczętach 

         Ponad 200 osób, pomimo bardzo niesprzyjającej aury, wzięło udział w spotkaniu noworocznym, które odbyło się 21 stycznia 2016 roku w naszej placówce. Zorganizowali je dla mieszkańców: Dyrektor Zespołu wraz z Radą Pedagogiczną i Uczniami. Spotkanie połączone było z obchodami Dnia Babci i Dziadka, stąd bardzo licznie zebrani nie tylko rodzice, ale i Babcie i Dziadkowie w dniu ich święta.

         Imprezę otworzyła Dyrektor Zespołu – Ilona Walach, witając licznie zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów. Do zgromadzonych popłynęły słowa świątecznych i noworocznych życzeń od Samorządu Uczniowskiego, przedszkolaków i uczniów klasy III. Ciekawe przedstawienia jasełkowe zaprezentowały przedszkolaki i uczniowie klas V – VI. Najmłodsi wystawili „Kolędę wieszczęcką”, a starsi – spektakl pt. „Król, który obdarza miłością”.

         Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół muzyczny. Uczniowie klas młodszych przygotowali ponadto piosenki o tematyce świątecznej, noworocznej oraz taniec z kapeluszami i niezwykle humorystyczną  improwizację muzyczno – ruchową. Nie zapomniano też o tradycji wspólnego kolędowania.

         Spotkanie noworoczne odbywa się w naszym zespole od dwóch lat, powoli stanie się tradycją placówki. Dla mieszkańców sołectw: Wieszczęta, Bielowicko, Roztropice oraz Babć i Dziadków jest znakomitą okazją do wspólnego kolędowania, świętowania i wesołego spędzania wolnego czasu.


                                                                                                                                                                                                                                               Barbara Mikołajczyk

 

 Dyrektor ZSP w Wieszczętach składa serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy:

- Panu Markowi Gandzlowi

- Panu Przemysławowi Pilch

- Panu Aleksandrowi Jankowskiemu

- Panu Radosławowi Król

- Panu Łukaszowi Sośnie

- Panu Maurycemu Król

- Panu Sławomirowi Sośnie

- Panu Dariuszowi Faruga

- Panu Krzysztofowi Białoń

- Panu Arkadiuszowi Czakon

- Panu Arturowi Rak

- Panu Jackowi Sztwiorok

Wielkie podziękowania dla OSP w Wieszczętach i Roztropicach za udostępnienie krzeseł.

                                      PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLSISTY 
Z OPERONEM I GAZETĄ WYBORCZĄ

        12 stycznia 2016 r. szóstoklasiści z naszego zespołu punktualnie o godz. 9:00 zaczęli pisać I część próbnego sprawdzianu z matematyki i języka polskiego a nastepnie po 20 min. przerwie - II część - język angielski. Próbny Sprawdzian ma głównie na celu oswojenie szóstoklasistów z atmosferą jak bę
dzie im towarzyszyła 5 kwietnia. Powodzenia! 


Katarzyna Karatnik

Jasełka pt. "Król, który napełnia miłością"

W dniu 10.01.2016 r. w Kościele parafialnym w Bielowicku, uczniowie klas IV- VI wystąpili z Jasełkami pt. „Król, który napełnia miłością”. To samo przedstawienie zaprezentowali na Gminnym Przeglądzie Jasełek i Obrzędów Kolędniczych w Rudzicy w dniu 14.01.2016 r., zajmując II miejsce. Czekają ich jeszcze dwa występy na spotkaniach noworocznych w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wieszczętach i w sołectwie Wieszczęta.Jadwiga Jagła