Jasełka w kościele w Bielowicku

W niedzielę 29 stycznia w kościele św. Wawrzyńca w Bielowicku "Trzecioklasiści" z ZSP w Wieszczętach wystąpili z przedstawieniem jasełek "Tańcem i śpiewem witamy Dzieciątko". Spektakl ten, prezentowano na Przeglądzie Jasełek i Obrzędów Kolędniczych w Rudzicy. Na występ przybyli licznie parafianie i rodziny małych aktorów, nagradzając żywiołową prezentacje gorącymi brawami.

Jadwiga Jagła

 

Gminne zawody w mini piłce siatkowej

W czwartek 12.01.2017  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach gminnych- mini piłce siatkowej. Chłopcy odnieśli 1 zwycięstwo i 2 porażki co pozwoliło im ukończyć rywalizację na 3 miejscu.  

Skład drużyny chłopców: Kacper Szymala, Mikołaj Pilch, Kacper Szczypka, Kacper Kopeć, Artur Król (klasa VI), Adrian Bujok, Tomasz Stokłosa, Wojtek Świnczyk (klasa V), Piotr Gruszka (klasa IV)

Daniel Gala


XIV Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych w Rudzicy

12 stycznia odbył się w Rudzicy XIV Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych. W przesłuchaniach konkursowych, w kategorii przedszkola i klasy I-III, wzięły udział 2 zespoły z naszej placówki.                         Grupa" Muchomorki" z zerówki zajęła 2-gie miejsce. Jurorzy podkreślili pasję i przesłanie przedstawienia oraz użycie gwary. Grupa "Trzecioklasiści" zajęła 3-cie miejsce.W uzasadnieniu zauważono pomysłowość, stroje, kulturę słowa i sprawne wykonanie utworów muzycznych. Gratulujemy!!!


                                                                   
 
                                                                                             
                                                                                                                                                                   Jadwiga Jagła


Spotkanie noworoczne 

W dniu 11 stycznia 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach odbyło się  Spotkanie Noworoczne dla Rodziców, Dziadków i wszystkich chętnych Osób mających ochotę współuczestniczyć we wspólnym kolędowaniu. Dzieci naszego przedszkola i uczniowie klasy III pod okiem swoich opiekunów  zaprezentowały wspaniałe  jasełka , które już niejako po czasie świątecznym przypomniały nam o rodzinnych i cudownych świętach , niedawno przeżytych w gronie osób najbliższych. Natomiast Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz zespół muzyczny swoimi życzeniami i dobrą muzyką umilał czas pomiędzy występami.

Z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować Wszystkim Osobom uczestniczącym w naszym spotkaniu, a Nauczycielom przygotowującym występy  i dzieciom za przyjemnie i świątecznie przeżyty czas .

Podziękowania kieruję także w kierunku Rodziców, którzy  pomagali przy dowozie i odwozie krzeseł z OSP Wieszczęta i OSP Roztropice.


                                                                    Z podziękowaniami i wyrazami szacunku

                                                                  Ilona Walach- Dyrektor ZSP w Wieszczętach