Warsztaty papiernicze

21 marca 2017r. w naszej placówce zostały zorganizowane dla wszystkich dzieci warsztaty pt. „Spotkania z historią – Warsztaty – Papier ręcznie czerpany”.

Zajęcia miały na celu przybliżyć historię papiernictwa w powiązaniu z zabawą,  bezpośrednim doświadczeniem i działaniem. Dzieci miały okazję barwić papier techniką japońską oraz odciskać swoje inicjały pieczęcią lakową i pisać gęsim piórem.  Czerpano papier z dębowej kadzi papierniczej i używano zabytkowej praski do odciskania wody. Wszystkie prace dzieci zabierały do domu.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Możliwość samodzielnego wykonywania poszczególnych zadań dała dzieciom wielką satysfakcję, a zdobyta wiedza pozostanie na długo w ich pamięci.

Wioleta Sojka


„Na góralską nutę”

W piątek 10.03.2017 r. nasze przedszkolaki odwiedziła góralska  kapela ludowa. Wśród muzyków był góral, który grał na skrzypcach i  góralka grająca na akordeonie. Wszyscy pięknie ubrani w góralskie stroje ludowe. Górale nie tylko ,,piyknie grali, śpiewali i tańcowali” razem z dziećmi, ale pokazali przedszkolakom  dawne drewniane zabawki i instrumenty - klepoki, fujarki, gwizdki, klekotki i grzechotki.

,,HO, Ho, Ho- piyknie było!”

Joanna Kenig


V Wiosenna Spartakiada Sportowa Przedszkolaków Gminy Jasienica

,,Czekamy na  Wiosnę z Porucznikiem Sznupkiem ” 


Na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w  Wieszczętach 3 marca 2017 roku o godz. 10.00 odbyła się V  Wiosenna Spartakiada Sportowa Przedszkolaków Gminy Jasienica pod hasłem:

,,Czekamy na  Wiosnę z Porucznikiem Sznupkiem ”

W spartakiadzie wzięły udział 5- cio osobowe reprezentacje  6- latków  z wszystkich  9 placówek  przedszkolnych  Gminy Jasienica wraz z wychowawczyniami. Bohaterem naszej tegorocznej imprezy był Porucznik Sznupek, policyjna maskotka, która przyjechała do nas wraz z swoim opiekunem Młodszym Aspirantem Panią Iloną Michalczyk, z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku – Białej. To oni czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkurencji, nie tylko sportowych.

Przedszkolaki, oprócz umiejętności sportowych, miały okazję zaprezentować także swoje zdolności plastyczne, przygotowując wcześniej plakat pt.,, Bezpieczna Wiosna .” oraz znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa komunikacyjnego. Wszystkie drużyny zostały udekorowane przez Panią Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Ilonę Walach złotymi medalami  i okolicznościowymi dyplomami za promowanie zdrowego trybu życia i znajomość zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Porucznik Sznupek  wraz z swoją opiekunką wręczyli dzieciom paski odblaskowe.

Dziękujemy wszystkim sportowcom i ich Wychowawczyniom za wspaniała zabawę .

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy dla najmłodszych, a w szczególności Panu Wójtowi Januszowi Pierzynie za sfinansowanie bezpiecznego dojazdu małych sportowców na Spartakiadę.

Joanna Kenig 


„Bal karnawałowy przedszkolaków”

22 lutego wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w Balu Karnawałowym prowadzonym przez panią z rytmiki Jolantę Krzanowską. W rytmie dobrze znanych przez dzieci utworów zostały zaprezentowane  bajkowe, piękne stroje. Słodki poczęstunek dodał dzieciom sił i energii do dalszej, szalonej zabawy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do galerii.Wioleta Sojka

Jan Brzechwa- wiersze

W tym roku szkolnym w naszej placówce trwa akcja ,, Czytamy dzieciom.” Tym razem były to wiersze Jana Brzechwy, które w szczególny sposób nas zachwyciły i ujęły swą  poezją i humorem .

Starszaki  w dn. 8.02.2017 r. wzięły aktywny  udział w szkolnej prezentacji wierszy Jana Brzechwy. Wybraliśmy wiersz ,, Kaczka dziwaczka.” i chociaż  była to jedna z trzech zaprezentowanych interpretacji tego wiersza , wszystkim bardzo się podobała nasza "kaczka dziwaczka".

Aby nadal doskonalić się w sztuce aktorskiej, razem z uczniami klas 1-3, w czwartkowe dopołudnie wybraliśmy się do Skoczowa na spotkanie z Kieleckim Teatrem Lektur, na bajkę pt,, Szalone bajeczki z Dziadziusia teczki”  Tutaj zawodowi aktorze przedstawili nam w doskonały sposób wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Do wspólnej zabawy w teatr zostali zaproszeni Krzyś  , Piotruś , Maja i Marta. Wspólnie z aktorami, w sposób profesjonalny, przestawili nam bajkę pt. ,,Rzepka.” Bajki przedstawione na scenie były prezentem urodzinowym dla miłego Dziadka.

Słuchając bajek i opowieści starszego pana i jego wnuków bawiliśmy się wspaniale!

Joanna Kenig


Teatrzyk w przedszkolu

Ponownie do przedszkola zawitał nasz zaprzyjaźniony teatr „Skrzat” z Krakowa, który zaprezentował piękną opowieść pt. „Asia w krainie baśni”. Jak zawsze dzieci bardzo się ucieszyły z przyjazdu gości. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu i chętnie brały udział w zadaniach jakie stawiali przed nimi aktorzy. Dziękujemy rodzicom za możliwość organizowania takich spotkań w przedszkolu, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię naszych dzieci.

Wioleta Sojka


XIV PRZEGLĄD JASEŁEK I OBRZĘDÓW KOLĘDNICZYCH

RUDZICA 2017

Na tegorocznym przeglądzie grupa starszaków zaprezentowała jasełka pt. „Wilija” w opracowaniu p. Joanny Kenig. I tym razem nasza interpretacja tradycyjnych jasełek bardzo się podobała.

Nasze przedszkolaki zdobyły II miejsce w kategorii: przedszkola i klasy
I- III. 

Brawo!

Uroczyste wręczanie  nagród odbędzie się 29.01.2017 r. w GOK Rudzica  o godz. 15.00

Zapraszamy!

Joanna Kenig


Uwaga! Uwaga! Kolejny sukces naszych przedszkolaków!

Pamiętacie jak pracowaliśmy nad piosenką - ,,Jestem w Klubie Zdrowego Przedszkolaka.” Organizatorem konkursu  na piosenkę był Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny.

Pani Asia napisała piosenkę, pani Wiola opracowała prezentację multimedialną - filmik, a przedszkolaki - starszaki i średniaki pięknie się zaprezentowały. I tak nasza piosenka była najpiękniejsza  w naszym powiecie , zakwalifikowała się aż do etapu wojewódzkiego konkursu w Katowicach.

Brawo MY!!!!!


Filmik z piosenką możecie obejrzeć na naszej stronie.

                                                                                                                                                                   Joanna Kenig


Zgodnie z art.5 ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego  z dnia 1 grudnia 2016 r.

od 1 stycznia 2017 r. – nie pobiera się opłat za dzieci 6-letnie
(lub starsze)
, spełniające obowiązek rocznego przygotowania  przedszkolnego w publicznych przedszkolach.

Jedyne opłaty , jakie ponoszą Rodzice – to opłata za wyżywienie.


,, W lesie pod śniegiem choinki śpią, a tu już święta o kroczek są.

O  mały kroczek naprawdę już…

Trzeba obudzić Choinki już!

Ubrać się pięknie choinki chcą

Bo przecież święta o kroczek są…”

 

Tak! Święta już tuż, tuż o mały kroczek, a więc przedszkolaki razem z rodzicami zadbały o choinki w salach przedszkolnych. Nie zabrakło wśród nas wspólnie śpiewanych kolę wokół choinki, wspólnych bajkowych opowieści czytanych przez rodziców oraz własnoręcznie wykonanych ozdób, które  już od dłuższego czasu przygotowywaliśmy razem.

Joanna Kenig

 

A święta - Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek. Niechaj gwiazda z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci. Biały puch niech z nieba spada, niechaj piesek w nocy gada. Niech choinka pachnie pięknie, no i radość będzie wszędzie!!!

Wesołych Świąt!!

 

 Halo, halo.. tu Polskie Radio  dzieciom!

Halo, halo-to znowu my- przedszkolaki z Wieszcząt. Nie uwierzycie, ale  we wtorek, 6 grudnia 2016r. po raz pierwszy mogliście nas usłyszeć na falach polskiego radia . Chociaż mieliśmy ogromną tremę , to staraliśmy się odpowiedzieć rzeczowo   na pytanie Pani Redaktor - ,,co u nas słychać.”

Polskie Radio Dzieciom nadaje swój program codziennie przez 24 godziny. Wśród audycji są programy dla dzieci od 5- 11 lat z dziedziny historii, muzyki, kultury, a nawet ekonomii. Stałe miejsce w ramówce mają też słuchowiska, gry i zabawy. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci a od 21.00 do radioodbiorników zapraszają dorosłych na ,, Strefę Rodzica.”/ audycja poradnikowa z udziałem ekspertów oraz z znakomitą muzyką jazzową. Radia można słuchać za pomocą odbiorników wyposażonych w tuner cyfrowy DAB+. lub w Internecie,  pod adresem: dzieci.polskieradio.pl a także przy pomocy aplikacji o nazwie: Polskie radio Dzieciom. 

Zapraszamy, może znów nas usłyszycie...

Joanna Kenig


Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu!

 2 grudnia ponownie zawitał do przedszkola teatr „Skrzat” z Krakowa, który przybył z wyjątkowym gościem – Świętym Mikołajem. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Gdzie jest Mikołaj?” i wraz z bohaterami spektaklu cierpliwie czekały na przybycie gościa. Przedszkolaki świetnie się bawiły z bałwankiem, z którym rzucały się śnieżkami, głośno śpiewały piosenki, aby Mikołaj ich usłyszał. Uśmiech i zadowolenie nie znikały z buzi naszych przedszkolaków. Oczywiście największą radość sprawiło dzieciom długo oczekiwane przybycie Mikołaja, który przywiózł ze sobą wielki worek prezentów. Przedszkolaki cierpliwie czekały na swoją kolej, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymać upominek. To był wyjątkowy czas dla dzieci. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego spotkania.


                                                                                                                                            Wioleta Sojka

Klub Zdrowego Przedszkolaka wszystkie dzieci dziś zaprasza!

Nasze przedszkolaki z grupy starszaków i średniaków realizują po raz kolejny zadania V edycji programu „Żywienie na wagę zdrowia.” W grupach przedszkolnych prowadzone są zajęcia, na  których poruszane są  zagadnienia dotyczące prawidłowego odżywiania, aktywności fizycznej, higieny rąk  i profilaktyki chorób zakaźnych, promieniowania słonecznego oraz rodzajów dymów i ich unikania /szczególnie papierosowego/. W ramach realizacji programu uczestniczymy w konkursie na piosenkę pt. Jestem w klubie zdrowego przedszkolaka.”  Organizatorem konkursu jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 grudnia 2016r.

 Czekamy na wyniki konkursu. Trzymajcie za nas kciuki!

Joanna Kenig


Starszaki i Maksymalny MIŚ!

Dwie pierwsze nagrody w konkursie na maksymalnego misia dla Igora Macury i Marty Grzyb. Brawo!!!


Joanna Kenig


Spotkanie z górnikiem

1 grudnia 2016r. przedszkolaki i uczniowie klas I-III spotkali się z górnikiem, panem Markiem, który z okazji nadchodzącego święta górniczego – Barbórka, chciał poszerzyć wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Pan Marek opowiedział historię patronki górników – Św. Barbary, a także legendę o Skarbniku, który ostrzega przed niebezpieczeństwem ludzi pracujących pod ziemią. Omówił proces powstawania węgla, przydatność tego surowca w życiu codziennym. Prezentacja zdjęć ukazała jak w rzeczywistości wygląda praca górnika, jak wydobywany jest węgiel, jakich używa się maszyn i sprzętów. Spotkanie miało również na celu zapoznać dzieci z gwarą śląską, jednak najbardziej interesował ich mundur górniczy, w którym pan Marek przybył do przedszkola. Zostały omówione poszczególne jego elementy i znaczenie symboli. Na zakończenie każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem.

Zapraszamy do galerii

                                                                                                                                         Wioleta Sojka


Spotkanie z lekarzem

28 listopada 2016r. przedszkolaków odwiedziła pani doktor Marta Olszar -pediatra. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również omówione zostały podstawowe akcesoria medyczne. Dzieci z uwagą słuchały zaleceń pani doktor i chętnie brały udział w pokazowym badaniu. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał naklejkę „Dzielny pacjent”. Dziękujemy pani Marcie za przybycie do naszego przedszkola i poświęcony czas.

Wioleta Sojka

Dobra zabawa z maluchami

     24 listopada 2016 r. w grupie maluchów odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przybrały one nieco inną formę niż tradycyjne zajęcia otwarte, gdyż w tym dniu rodzice nie tylko obserwowali, ale także w pełni uczestniczyli w zajęciach. Zajęcia miały miejsce w sali gimnastycznej i opierały się na ćwiczeniach metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, która wspiera psychofizyczny rozwój dzieci, a także kształtuje ich orientację w schemacie własnego ciała i przestrzeni oraz pozwala rozwijać umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi. Dzieci i ich rodzice turlali się po podłodze, ciągnęli po sali na kocykach czy uczestniczyli w przechodzeniu pod tunelem. Ćwiczeniom towarzyszyło mnóstwo radości i śmiechu. Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za tak liczne przybycie. Obecność każdego z rodziców nadała głęboki sens tym zajęciom, które udały się właśnie dzięki nim.

Dominika Kajzer


Kolorowe domki starszaków

Joanna Kenig

Jesienne zabawy starszaków

W grupie starszaków miesiąc październik minął pod znakiem wesołych zabaw nie tylko z kasztankami. Razem z Trampolinkiem tworzyliśmy kasztanowe ludziki i owocowo- warzywne stworki. Nie zapomnieliśmy o kształtowaniu  zdrowych nawyków żywieniowych. A co można zrobić z owoców i warzyw- oczywiście pyszną sałatkę owocową oraz sok jabłkowo- marchewkowo- buraczany. Pomagał nam także Trampolinek i Dynia Halinka. Wszystkie te potrawy były zdrowe, pyszne i słodziutkie, takie jakie lubimy, chociaż nie dodaliśmy w ogóle cukru. Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć jakie mamy słodkie, buraczane uśmiechy - Na zdrowie.!!

24.10.2016 r. odwiedził nas ratownik PCK, który z kolei o bezpieczeństwie i udzielaniu pierwszej pomocy.


Joanna Kenig

„… Wiara czyni cuda - już dobrze to wiecie, 

a miłość uskrzydla najpiękniej na świecie …”

24.10.2016r. grupa średniaków i starszaków obejrzała musical pt. „O Kocie w butach przy wesołych nutkach” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, który na deskach sceny Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie przedstawił pełną emocji i humoru muzyczną opowieść o najmłodszym synu młynarza – Adamie, który otrzymał w spadku po zmarłym ojcu czarnego kota. Gra aktorów, śpiew, dekoracje, kostiumy, rekwizyty wywołały na twarzach dzieci śmiech, zaskoczenie, a niekiedy strach. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa, co było dowodem na to, że dzieciom występ bardzo się podobał i na długo pozostanie w ich pamięci.

Wioleta Sojka


Współpraca z rodzicami gwarancją sukcesu wychowawczego

zajęcia otwarte dla rodziców w grupie średniaków

 Jedną z form współpracy w naszym przedszkolu są tzw. zajęcia otwarte, na które zapraszani są rodzice w celu obserwacji swoich dzieci wśród rówieśników. Jest to okazja do poznania pracy nauczyciela z dziećmi, ich relacji, dostrzeżenia słabych i mocnych stron dziecka. Daje to możliwość rozwijania poznanych talentów, jak również zwiększenia pracy nad niwelowaniem braków w rozwoju wychowanka. Osiąganie sukcesów w tym zakresie gwarantuje współpraca przedszkola z rodziną, właśnie poprzez bezpośrednią obserwację i wspólne oddziaływania wychowawcze.

W dniu 21 października 2016r. w grupie średniaków–(dzieci 4,5-letnie) zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Zasady ruchu znamy, uśmiechnięte buzie mamy”. Każdy z obecnych rodziców mógł zaobserwować czy jego dziecko jest aktywne na zajęciach, czy radzi sobie podczas zabawy zespołowej, czy potrafi skupić swoją uwagę podczas zajęć. Podczas pierwszej części zajęć dzieci utrwalały wiedzę dotyczącą sygnalizacji świetlnej, kolorów świateł. Zostały omówione różnice występujące pomiędzy sygnalizacją świetlną dla kierowców i dla pieszych. Wszystko oparte było na ilustracjach i planszach, aby dzieci łatwiej mogły przyswoić i zapamiętać podane informacje. Przedszkolaki ćwiczyły pojęcia matematyczne, rozróżniały i nazywały figury geometryczne, które były wprowadzeniem w świat znaków drogowych. Dzieci oglądały ilustracje znaków, opowiadały o ich cechach charakterystycznych, przydatności i ważności w życiu kierowców, rowerzystów i pieszych. Następnie dzieci przedstawiły poznany wcześniej wierszyk pt. „Gdy zamierzasz przejść ulicą”, który mówi o prawidłowym przechodzeniu przez przejście nieoznakowane sygnalizacją świetlną. Dzieci wskazywały swoją prawą i lewą stronę i przechodziły przez papierowe przejście dla pieszych. 

Zabawa ruchowa „Samochody” pozwoliła w praktyce zweryfikować poznane dotychczas informacje. Dzieci wraz z obręczami, naśladując samochody, poruszały się po sali reagując na pokazywane przez nauczycielkę kolory: czerwony – stój, żółty – przygotuj się, zielony – ruszaj. Dzieci zaprezentowały również piosenki wraz z improwizacją ruchową – „Pan policjant”, „Koła autobusu kręcą się”, „Jedzie pociąg z daleka”. Zabawy ruchowe pozwoliły odetchnąć dzieciom przed kolejną drugą częścią zajęć, którą była praca plastyczno-techniczna - „Makieta ruchu drogowego”. Dzieci podzielone były na cztery grupy. Zadanie polegało na wykonaniu znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej, drzew. Przyklejanie samochodów, drogi, pasów, tworzenie wspólnej kompozycji. Dzieci 4-letnie mogły posiłkować się gotowymi elementami. Do pracy przy makietach zostali zaproszeni wszyscy rodzice, aby wspólnie ze swoimi dziećmi mogli uczestniczyć w zajęciach. 

Kieruję dla rodziców serdeczne podziękowanie za tak liczne uczestnictwo w zajęciach otwartych. Jestem przekonana, że takie spotkania służą nam wszystkim – dzieciom, nauczycielom i rodzicom, a także pozwalają realizować założone wcześniej cele. Radość dziecka z obecności rodzica na zajęciach powoduje jego zwiększoną aktywność, poczucie akceptacji i sensu swoich działań. Liczymy, że kolejne zajęcia otwarte będą cieszyć się równie licznym zainteresowaniem.

Wioleta Sojka

Strażak w przedszkolu

 11 października 2016 r. przedszkolaków odwiedził Pan Strażak, opowiadał o swojej ciężkiej pracy. Pokazał pełne wyposażenie strażaka wyruszającego do akcji. Dzieci mogły przymierzyć kask, co wywołało duże emocje i zaciekawienie, na koniec spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowanki, za które bardzo ładnie podziękowały.    

                                                                                                                                                                            B. Śliwka                                                                                                               

                                           „Jak Marysia mała słonko złapać chciała”

10 października 2016 r., przedszkole odwiedzili nasi znajomi aktorzy z teatru, „Skrzat” z Krakowa. Tym razem przedstawili nam  bajkę o małej Marysi, która chciała złapać słonko. W tym celu Marysia wybrała się w daleką podróż, a pomagali jej w tym szewc, który uszył dla miej siedmiomilowe buty, kierowca – rajdowca oraz pan pilot, „co miał dziurę w samolocie”.  Byli też, i tacy, którzy przeszkadzali jej w podróży - zbójnik i kot w butach.  Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a bajka dostarczyła dzieciom wiele wspaniałej zabawy i dużo radości. Nie obyło się też bez scen strachu, a najodważniejsi przedszkolacy wylądowali na kolanach u swoich Pań. Z resztą zobaczcie sami- zapraszamy do galerii zdjęć. Dziękujemy naszym Rodzicom za możliwość  oglądania spektaklu i spotkania „na żywo ze sztuką teatralną”.

J. Kenig

,,Pan Policjant jest na straży,

By wypadek się nie zdarzył…”

 Spotkanie z policjantem w przedszkolu.

 4 października nasze przedszkolaki spotkały się z Panią Policjantką i niebieskim porucznikiem Sznupkiem - pacynką. Pani Policjantka była zachwycona znajomością przepisów ruchu drogowego wśród najmłodszych. Nasze przedszkolaki potrafiły dokładnie powiedzieć jak i gdzie należy przechodzić przez jezdnię oraz w jaki sposób powinniśmy korzystać z samochodów naszych rodziców, by bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Porucznik Sznupek przygotował dla dzieci nagrody - opaski i znaczki  odblaskowe oraz kolorowe obrazki.

Dziękujemy!

J. Kenig

Zajęcia otwarte w grupie ,,Muchomorków”

30 września 2016 w najstarszej grupie przedszkolaków odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem zajęć był sposób na spędzanie wolnego czasu. Starszaki razem ze swoją wychowawczynią p. Asią wybrały się na jesienny spacer, wspólnie wykonały kolorowe pacynki z filtrów do kawy, a potem bawiły się w teatr. W czasie wesołej zabawy, przy muzyce,  był także czas na poznanie pierwszej litery- ,,O”,  i pierwsze czytanie.                              

                                                                                                                                                                      Joanna Kenig

V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września 2016r. obchodzimy już V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jednym z celów obchodów tego wesołego dnia jest dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Nasze przedszkolak,  jak co roku- też świętowały- 22 września tj w czwartek.  Był już dzień Przedszkolaka ,,na owocowo” i był z Panią Jesienią. Tym razem był to ,, kolorowy dzień przedszkolaka. Każda z grup bawiła się z wybranym kolorem- starszaki-z  zielonym,  średniaki- z niebieskim, a maluszki –z  żółtym. Były tańce i harce z balonami,  medale dla zuchów- przedszkolaków oraz ,, Bajka o Muchomorku” którą przygotowały starszaki dla swych młodszych kolegów i koleżanek. Oczywiście nie zabrakło uroczystego ślubowania przedszkolaków, że od dziś nie będzie już płaczu w przedszkolu tylko same  wesołe minki.  Po wspólnej zabawie w sali gimnastycznej czekały na nas jeszcze prace plastyczne. Każda z grup , wykonała dowolną techniką prace – kolorowe owoce. Były to  wydzieranki, składanki origami oraz stemplowanie gąbkami lub pieczątkami z ziemniaków.

Ten dzień był naprawdę kolorowy i radosny dla wszystkich przedszkolaków.

 I niech już tak zostanie.

Joanna Kenig

Wszyscy swoje święto mają, święto mają

tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają

Przedszkolaki przykład dają, przykład dają

I też swoje święto mają, święto mają

 

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

to święto Ani, Basi i Krzysia.

W dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce

                                                                                                                                                       Joanna Kenig


Starszaki poszukują panią Jesień

          

Joanna Kenig