Zajęcia otwarte w klasie I

26 września w klasie I odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, którzy mogli zobaczyć dwie lekcje: edukację polonistyczna i zajęcia techniczne. Zajęcia miały na celu pokazanie jak pracują dzieci na lekcji. Dzieci były bardzo aktywne, chętnie się wypowiadał i wykonywały poleceni nauczyciela. Zapraszamy znowu do klasy I w maju :) 


Pierwszy próbny sprawdzian szóstoklasistów

26 września szóstoklasiści napisali pierwszy próbny sprawdzian z Operonem, który obejmował materiał z klasy IV i V. Życzymy dobrych wyników!


Koniec przygody z „Orlikiem”.

 25 września 2013 r. w Bielsku-Białej, na kompleksie boisk sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, odbył się II etap Turnieju Orlika, na szczeblu powiatu. Do zawodów przystąpiło 7 ekip, zwycięzców etapów gminnych, tj. z Rajczy, Milówki, Gilowic, Międzybrodzia, Czańca, Bielska-Białej, oraz Wieszcząt. Turniej przebiegał w dwóch grupach, gdzie mecze rozgrywane zostały systemem „każdy z każdym”, a następnie zwycięzcy obu grup spotkali się w meczu o pierwsze miejsce, premiowane awansem do następnego etapu. Nasz zespół, który reprezentowali chłopcy z rocznika 2002,2003 i 2004, trafił do gr.B. W pierwszym meczu Młode Wilki z Wieszcząt pokonały faworyzowany zespół z Bielska-Białej 3:2(wszystkie bramki strzelił Daniel Brudny). Wcześniej Bielsko zwyciężyło z Czańcem 1:0 i w związku z tym ostatni mecz naszej grupy decydował o wejściu do ścisłego finału. Nam wystarczał remis, natomiast Czaniec musiał wygrać. Zaczęliśmy od prowadzenia, następnie padła bramka dla przeciwników. Gol dla nas i znów remis. Dwie niewykorzystane nasze okazje bramkowe niestety Czaniec zamienił na  bramki i ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 2:4. Finalnie zajęliśmy w swoje grupie 3 miejsce, a w turnieju 5.

Brawo chłopaki !


Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

      We wtorek - 24 września 2013 r. pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, w której odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie zapoznali się ze zbiorami biblioteki oraz dowiedzieli się, jak wypożyczać książki. Otrzymali również pamiątkowe zakładki. Udany  początek roku szkolnego młodych sportowców z Wieszcząt.

18 września 2013 r. w ZSP w Rudzicy odbyły się eliminacje gminne IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, organizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Na miejscowym „orliku” rozegrane zostały pojedynki w dwóch kategoriach wiekowych, tj. chłopców z rocznika 2000-2001, oraz 2002-2003. W drugiej kategorii wystąpiły  drużyny z Rudzicy, Jasienicy, Iłownicy oraz ekipa z Wieszcząt. Młode Wilki z Wieszcząt, bo taka jest nazwa naszej drużyny, okazały się być bezkonkurencyjne, wygrywając wszystkie mecze, odpowiednio z Iłownicą 3:0, z Jasienicą 5:1 i Rudzicą 2:1. Bramki dla Wieszcząt zdobyli: Daniel Brudny 7 i Filip Zahradnik 3.

Skład Młodych Wilków z Wieszcząt:

Daniel Brudny, Filip Zahradnik, Kacper Szymala, Filip Król, Krystian Kukla, Kamil Piszczałka, Konrad Świerkot i Wojtek Holisz.


Zwycięstwo w turnieju dało naszym młodym piłkarzom przepustki do następnego etapu, już na poziomie powiatu, co będzie miało miejsce 25 września  w Bielsku-Białej. Trzymajcie kciuki !