AKCJA EWAKUACYJNA

W dniu 30 września 2014 roku o godzinie 9.00 odbyły się ćwiczenia próbnej ewakuacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieszczętach. Nadzór nad przebiegiem ćwiczeń sprawowała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztropicach pod dowództwem Łukasza Piszczałki. Celem głównym ćwiczeń było zaznajomienie uczniów oraz pracowników szkoły z przebiegiem nowo opracowanej trasy ewakuacji oraz miejscem zbiórki.

Strażacy, po przybyciu na miejsce, zapoznali się z budynkiem szkoły a następnie zajęli pozycje w okolicach wyjść ewakuacyjnych z budynku i podczas ewakuacji czuwali nad jej prawidłowym przebiegiem. Szczególną uwagę zwracali na to, aby uczestnicy ćwiczeń udali się na miejsce zbiórki nowo wytyczoną trasą.

Całość akcji przebiegła sprawnie, szybko, bez oznak paniki wśród osób ewakuowanych.

Arkadiusz Sojka


Projekt - "Umiem pływać"

Od 15 września klasa III rozpoczęła naukę pływania w ramach projektu "Umiem pływać". Oto umiejętności trzecioklasistów po 2 tygodniach nauki.

GALERIA

Ewa Myszogląd


PIŁKARSKIE SUKCESY

26 września 2014 roku w Międzyrzeczu odbyły się, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zawody mini piłki nożnej chłopców o Mistrzostwo Gminy Jasienica. Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w grupie z ZSP Świętoszówka, ZSP Międzyrzecze, oraz ZSP Mazańcowice. Najpierw pokonali Międzyrzecze 4:0, następnie zremisowali ze Świętoszówką 2:2 i w na koniec ponownie wygrali 4:2 z Mazańcowicami. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w grupie, awansując do półfinału mistrzostw. Przeciwnikiem naszych piłkarzy okazali się być uczniowie z Rudzicy, którzy po dobrym meczu ograli nas 5:2. Ostatecznie ZSP z Wieszcząt zajął miejsce trzecie.

Skład: Brudny Daniel, Szymala Kacper, Świerkot Konrad, Król Filip, Zahradnik Filip, Kukla Krystian, Piszczałka Kamil, Szymala Kacper, Baron Mateusz.


Roman Gil

„MODA NA ODBLASKI”

26 września 2014 r. odbył się w naszej szkole finał akcji: „MODA NA ODBLASKI”.

Projekt miał na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach, a także zwrócenie uwagi na konieczność noszenia elementów odblaskowych na co dzień przez wszystkie osoby. Na uwagę zasługuje fakt, że inicjatorem i organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski, który również ufundował nagrody dla uczestników konkursu. Przez cały tydzień poszczególne klasy przygotowywały plakaty-transparenty pod hasłem: „Bądź widoczny na drodze”, które następnie były prezentowane podczas piątkowego finału. Tego dnia również odbył się pokaz „Mody odblaskowej”. Uczniowie w niezwykle kreatywny sposób wykorzystali elementy odblaskowe doszywając je do odzieży lub doczepiając do swoich plecaków. Nie zabrakło też oryginalnych kamizelek, czapek czy opasek zaprezentowanych w niebywale atrakcyjny sposób.

Całości akcji przyglądali się zaproszeni goście z służb mundurowych. W imieniu Straży Pożarnej do uczniów zwrócił się mł. kpt. Łukasz Łaciok z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, który pochwalił Samorząd Uczniowski za zorganizowanie akcji i zaangażowanie w nią całą społeczność szkolną. Z ramienia Komisariatu Policji w Jasienicy na spotkaniu obecny był asp. Seweryn Raszyk – nasz dzielnicowy, który później wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze dla klas młodszych.

Samorząd Uczniowski żywi nadzieję, że ten dzień zapadnie wszystkim w pamięci, a przede wszystkim przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na naszych drogach.

 Opiekun Samorządu Uczniowskiego:

        Paweł Sowa


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, pracowników zespołu i przybyłych Rodziców, po czym przedstawiła nowych nauczycieli (zastępujących na czas nieobecności stałych nauczycieli Zespołu) a także zostali przedstawieni wychowawcy poszczególnych klas. Wspomniano również o nowościach oświatowych . Następnie klasa I zaprezentowała swój program artystyczny we współudziale kolegów z klas starszych, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów naszego zespołu. Rodzice natomiast obdarowali swoje pociechy słodkościami w postaci rogów obfitości. Po uroczystym otwarciu nowego roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.