Dzień Chłopaka w Ib

 

30 września 2015 r. nasi sympatyczni chłopcy obchodzili swoje święto, z tej okazji dziewczynki postanowiły obdarować swoich kolegów kubeczkami, z których codziennie rano i wieczorem będą mogli pić ciepłe kakao.

Dzień Chłopaka w Ib


Beata Włoch


            Klasa V z wizytą  w Cieszynie

            W ostatnim dniu września nasi piątoklasiści wraz z rówieśnikami z ZSP w Grodźcu udali się z wizytą do pobliskiego Cieszyna – miasta położonego nad rzeką Olzą przy granicy z Czechami.

            Wycieczka miała charakter kilkugodzinnego spaceru po mieście, podczas którego uczniowie mogli, dzięki wspaniałemu przewodnikowi, poznać główne atrakcje historycznego i niezwykle urokliwego zakątka południowej części województwa śląskiego. Były nimi: Wzgórze Zamkowe – jedno z najcenniejszych miejsc w Cieszynie, Rynek z zabytkowymi kamienicami, Ratuszem i Fontanną z figurą św. Floriana, ul. Głęboka  – popularny, cieszyński deptak, plac Dominikański, „Cieszyńska  Wenecja” – ustronne miejsce, dzielnica Cieszyna nad kanałem Olzy”Młynówka” oraz most graniczny.

            Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń wrócili do domów, obiecując przygotowanie  ciekawych prezentacji  największych atrakcji Cieszyna. 

                                                                                                                                                            Barbara Mikołajczyk


Akcja przeciwpożarowa

W poniedziałek - 28 września 2015 r. miała miejsce w naszej szkole akcja przeciwpożarowa.


 


Wycieczka pierwszaków na Szyndzielnię

W czwartek 26 września klasy I wyjechały na wycieczkę do Szyndzielni. Wyjazd był bardzo udany, wszystkim podobała się wyprawa w górę koleją linową. Dużym wyzwaniem okazało się wyjście na górę Klimczok. Na szczęście pogoda i humory dopisywały. Kolejną wycieczkę planujemy na wiosnę.

Ewa Myszogląd


Sztafetowe biegi przełajowe

W piątek - 25.09.2015 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w zawodach gminnych -
sztafetowych biegach przełajowych. W gronie 8 startujących szkół chłopcy zajęli V miejsce, natomiast dziewczęta uplasowały się na II miejscu. Wynik ten pozwolił im uzyskać awans do finału powiatu, który odbędzie się 7 października br. w Zabrzegu.

Szkołę reprezentowały składy:
Dziewczeta: Julita Stokłosa, Kinga Bartosz, Martyna Król, Laura Górniak, Klaudia Kidoń (z klasy VI) oraz Barbara Suchodolska, Żaneta Duda (z klasy V).


Chłopcy: Wojciech Holisz (z klasy VI), Kacper Szymala, Piotr Nowak, Filip Kania (z klasy V), oraz Tomasz Stokłosa, Piotr Piguła,  Adrian Bujok (z klasy IV).

               

Gratulujemy!

Daniel Gala


                        Trening z Piłkarzami Podbeskidzia i BKS-u

W środę, w Naszej szkole gościliśmy piłkarzy bialskich klubów:  Dariusza Kołodzieja z TS Podbeskidzia oraz Damiana Zdolskiego z BKS Stal, którzy poprowadzili zajęcia piłkarskie z uczniami.  Trening z elementami  gier i zabaw oraz prostych ćwiczeń techniki piłki nożnej spowodował wśród uczniów sportowe szaleństwo, każdy ćwiczył z podwójnym zapałem. Celem spotkania była popularyzacja aktywności fizycznej, motywowanie do podnoszenia swoich umiejętności oraz propagowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów.  Na koniec zawodnicy odpowiadali na pytania, był również czas na wspólne zdjęcia i autografy.

Daniel Gala


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


I znów rozległ się dźwięk szkolnego dzwonka, a korytarze zapełniły się  gwarem uczniowskich rozmów. Początek roku szkolnego to niezwykłe wydarzenie dla każdego ucznia, a szczególnie dla tych najmłodszych, którzy dopiero rozpoczynają naukę.

Wszyscy zebrani zostali uroczyście przywitani przez Panią Dyrektor, która zaprosiła do obejrzenia kolejnego punktu programu, a mianowicie  występu  artystycznego  klas : I a i I b. Czterdzieścioro pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie i tym samym z  dniem 1 września 2015 r. zostało oficjalnie przyjętych do grona  „UCZNIÓW  ZSP W WIESZCZĘTACH”.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i radosnych dziesięciu miesięcy  spędzonych wśród przyjaciół ze szkolnej ławy.


Beata Włoch